Skocz do zawartości

Chiński S-Model 1/72


Krzysztof Szymański

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle że porownaj sobie te bitewniaki do tych modeli ten Crusader wyglada lepiej niz w 1/35 Italki wlaśnie no jakość jest znacznie lepsza.Cena jakoś nie zabija.

 

Nie wiem jak wyglada Crusader w 35-tce, ale ten powiedzmy sobie szczerze wcale taki cudowny nie jest. Pobieżnie pooglądałem go sobie na fotkach i co rzuca się w oczy:

+ lepsze proporcje niż w Hasegawie

+ lepsze detale

- kiepski układ gąsienicowy,

- kiepski układ wydechowy

- bez sensu skrzynka na pokrywie silnika

- skopana tylna ściana kadłuba

 

Jest to wystarczająco dużo by się tak nie podniecać tym modelem. Szansą jest z kolei to, że za chwilę pojawią się jakieś opracowania firm żywicznych pozwalające gładko przeskoczyć nad tymi zagadnieniami. Dla mnie jest to o tyle istotne, że mam sklejone 3 Crusadery i chętnie je wymienię na lepsze. W dodatku wolę kupić porządne żywice jeśli zaoszczędzi mi to pracy niż bawić się w poprawki tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że chcesz powiedzieć że za te pieniądze te - nie powinny mieć miejsca.Nie wiem czy dobrze widzę ale gąski są plastikowe a nie gumisie więc co tu jest kiepskiego.Skrzynka co w niej bezsensu jest jaka jest,Tylna siciana przedziału można to poprawić wystarczy szlifnąć tu i tam w 35 jest to samo,ach teraz zauważyłem że to Quick bulit.Kiedyś popelnilem Airfix-owego Krzyżowca,ale to za małego na ZPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że chcesz powiedzieć że za te pieniądze te - nie powinny mieć miejsca.Nie wiem czy dobrze widzę ale gąski są plastikowe a nie gumisie więc co tu jest kiepskiego.Skrzynka co w niej bezsensu jest jaka jest,Tylna siciana przedziału można to poprawić wystarczy szlifnąć tu i tam w 35 jest to samo,ach teraz zauważyłem że to Quick bulit.Kiedyś popelnilem Airfix-owego Krzyżowca,ale to za małego na ZPT.

Cena mnie nie rusza - wady tak.

Gąski są plastikowe, odlane z kołami - oznacza to, że koła zamiast być podwójne to są to wielkie walce, natomiast gąsienice są uproszczone i mają szwy pośrodku.

Skrzynka jest do bani bo chcę zrobić 3 modele w tym AA i taki detal w każdym modelu to nieporozumienie (przy jednym by to nie raziło)

Tylna ściana - nie widzę żaluzji układu chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, co do układów jezdnych, to zauważ, że wiele firm przechodzi na układy gdzie gąski są z kołami (ja popełniłem te błąd i mam w tzw. rozsypce czyt. masa elementów). Rozmawiałem z kolegą z Anglii i czech i tam nie ma takich rozmów, że kółko tam, a kółko siam, a płyta teges, a nie tamtes. Zaznaczę, że mimo wyższych cen, również kryzysu, modele tam kupują i jak komuś się podoba poprawia je. Słyszałem, że będą poprawki (znasz je z MT), ale nie z MT.

Moim zdaniem, nie ma co gadać, że to i tamto, tylko pokazać, jak się samemu coś poprawiło i jak to wygląda później, albo po prostu warsztaty. To nie karabin i nikt z tego nie będzie strzelał. To tak na marginesie, a co do ceny, to Panowie... bez jaj, widzę na warsztatach takie gnioty za dużo większą kasę, że cho-cho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale z tą ścianka to faktycznie coś nie tak na rzutach z malowaniem nie ma żaluzji czy są w modelu no na zdjęciach ja nie widziałem chyba że ma Pan Robert jakieś inne poszlaki co do reszty fakt(jakoś będę z tym żył)ale je przeciwlotniczego robił nie będę za to chciałbym zrobić oslony p. pyłowe ale te modyfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, co do układów jezdnych, to zauważ, że wiele firm przechodzi na układy gdzie gąski są z kołami (ja popełniłem te błąd i mam w tzw. rozsypce czyt. masa elementów).

 

Ale ja nic do tego nie mam jeśli to jest prawidłowe - ostatnio takie coś miałem w E-25, Locust, R-1 i było OK bo to były żywice i dało się to zrobić PRAWIDŁOWO.

To tutaj dla mnie osobiscie jest do bani i tego nie akceptuje. Komuś innego może to pasować ale nie mnie.

 

 

Moim zdaniem, nie ma co gadać, że to i tamto, tylko pokazać, jak się samemu coś poprawiło i jak to wygląda później, albo po prostu warsztaty.

 

Już kilkadziesiąt modeli temu doszedłem do wniosku, że nie ma co się bawić w poważne poprawki, lepiej poczekać na porządny model.

Ponad 10-15 lat temu byłem napalony na Hummela z ESCI. Jak ja się cieszę, że nie udało mi się go wtedy dostać, bo to był taki gniot, że szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest modelarstwo, a raczej sklejactwo i to ma być zabawa. Ja nauczyłem się, że nie ma co niektórych spraw/rzeczy rozbierać na części pierwsze, to tylko model lepszy lub gorszy. Mnie osobiście - pomimo błędów, modele się spodobają i są ok. Brum, brum, brum, bang, bang i wygrałem.

Widziałeś figurynki do SW Miniatures?? Z daleka to i Szturmowiec, zacząłem je poprawiać, przemalowywać i ... qr... to ma służyć do zapier... po planszy. Rzut kostką, patrze na kartę i .. eeeee, ale tandeta, nawet nie połachotałem DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dotarły do Europy i można już zamawiać, pierwsza dostawa za 10 dni.

 

Pz.Kpfw. 38H735(f) / Hotchkiss H38

 

7810.jpg

 

7811.jpg

 

7812.jpg

 

7813.jpg

 

7814.jpg

 

Kilka fotek od Henka.

 

Zaznaczę, że zmieniły się ceny oraz zestaw składa się z 2. modeli w skali 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.