Skocz do zawartości

PYTANIE O CHROM. DLACZEGO CHROM ...


Bocian

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego mój chrom jest bez połysku? Tak jak na wieku??

ff6e66a6deb2c9b2.jpg

 

A chrom który mi wyszedł wygląda tak:

04b9bf15df78b42f.jpg

 

3f0024937b6103fc.jpg

 

 

NA zdjęciach tego niewidac jest po prostu bez połysku, byłby super jako aluminium ale pisze ze to jest CHROM??

 

 

JAK WY ZAWODOWI MODELARZE NAKŁADACIE CHROM?? (elefantes, kubamich, tornato, pretorian i wszyscy)

 

PROSZĘ WSZYSTKICH O PORADĘ JAK ZROBIĆ BY BYŁ TO PRAWDZIWY CHROM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może musisz przed nałożeniem chromu pomalować element na czarny połysk i wtedy chromem (obiło mi się to kiedyś o uszy ) Ale lepiej poczekaj na wypowiedź samochodziarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się nabrać na chrom w spreju bo to lipa. Nie ma takiej możliwości żeby wyszedł. Na twojej nakrętce jest chrom nałożony próżniowo w specjalnym urządzeniu, a to co w środku to srebrna farba i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się nabrać na chrom w spreju bo to lipa. Nie ma takiej możliwości żeby wyszedł. Na twojej nakrętce jest chrom nałożony próżniowo w specjalnym urządzeniu, a to co w środku to srebrna farba i tyle.

 

A właśnie że to nie prawda jak nałoży czarny połysk a potem ten chrom to wyjdzie tak jak jest na dekielku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączę do tematu. Proszę również o rady, jak uzyskać chrom, bo niedługo będę się zabierał za cysternę Italeri #758, którą całą (beczkę) chcę zrobić w chromie...

Jak najlepiej wyjdzie, bo na razie są takie wskazania:

1. Podkład czarny błyszczący + śnieżka połysk metaliczny

2. Model Master Chrom na Czarny półmat Humbrola lub błyszczący

3. Chrom jak wyżej na Alcada Alcadem.

Jakieś inne techniki?

Ja chcę pomalować stosunkowo duże powierzchnie, w dodatku okrągłe, czy o czymś powinienem wiedzieć, żeby nie zepsuć efektu? Ile takich warst chromu? Czy przed chromem, warstwę podkładową przeszlifować papierem 2500 na wodzie? Czy bez szlifowania warstwa chromu będzie się trzymać dobrze podłoża - będę później jeszcze malował szczegóły innym kolorem, więc na chrom będę musiał nakleić taśmy maskujące.

Proszę o wskazówki, ew. przekierowania do tematu, jeśli był wcześniej omawiany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączę do tematu. Proszę również o rady, jak uzyskać chrom, bo niedługo będę się zabierał za cysternę Italeri #758, którą całą (beczkę) chcę zrobić w chromie...

Jeżeli chcesz mieć efek lustra to najepiej oklej beczkę folią chromowaną. Żadna z omawianych technik nie da efektu idealnego "lustra", zawsze będzie to mniej lub bardziej błyszczący srebny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przdewszystkim czy masz aerograf?

Mam, ale jeszcze muszę dokupić kompresor. Na razie zrobiłem tylko parę testów z butlą, ale to się nie nadaje.

 

Ja się podłączę do tematu. Proszę również o rady, jak uzyskać chrom, bo niedługo będę się zabierał za cysternę Italeri #758, którą całą (beczkę) chcę zrobić w chromie...

Jeżeli chcesz mieć efek lustra to najepiej oklej beczkę folią chromowaną. Żadna z omawianych technik nie da efektu idealnego "lustra", zawsze będzie to mniej lub bardziej błyszczący srebny kolor.

Hmmmm. A jakieś szczegóły, co to za folia? Gdzie ew. szukać?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to folia samoprzylepna, można kupić ją w sklepie papierniczym lub jakimś markecie. Ja kupowałem arkusz A1 za 13 zł w hurtowni papierniczej, ale to było w zeszłym roku. Dla przykładu masz na fotce cysternę oklejoną taką folią:

 

154d1c3955d8d100m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to folia samoprzylepna, można kupić ją w sklepie papierniczym lub jakimś markecie

Dzięki, poszukam.

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Ładna ta cysterna, ale w jaki sposób zdobyć lub wykonać takie nadkola (błotniki)?

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.