Skocz do zawartości

Amunicja w skali. Prośba do fachowców od broni.


DawidM

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję do mojego nowego projektu trochę łusek i całych pocisków. Temat dotyczy amunicji do lotniczej wersji karabinu Spandau czyli 7,92x57mm. Potrzebuję jakieś 20, 30 sztuk łusek i tyleż całych pocisków. Potrzebuję ich w skali 1/32. W sumie znalazłem tu: http://www.taurusmodels.pl/products.htm z tym jednak że pocisków jest tam mało a taśmy nie są mi potrzebne. Szukam więc alternatywy w innych skalach. Toczonych lub żywicznych pocisków i łusek. Z moich obliczeń wynika (choć mogę się mylić) że musiała by to być amunicja, której rzeczywisty kaliber musiałby wynosić mniej więcej:

Dla skali 1/72 - około 17,8 x 128,5 mm,

Dla skali 1/48 - około 11,8 x 85,5 mm,

Dla skali 1/35 - około 8,6 x 62,3 mm,

Problem też w tym, że to wymiary pocisku bo nie znalazłem wymiarów całego naboju do karabinu Spandau razem z łuską ani wymiarów samej łuski (może niezbyt intensywnie szukałem). Nie znam się na broni, więc proszę o pomoc w identyfikacji amunicji odpowiedniej dla mnie gabarytowo. Jednym słowem do czego amunicji i łusek i w jakiej skali mam szukać?

 

P.S. Dla uzupełnienia wątku dodaję wymiary pocisków:

Odpowiednio:

Dla skali 1/72 - długość pocisku - 184mm, łuski - 128mm

Dla skali 1/48 - długość pocisku - 123mm, łuski - 85mm

Dla skali 1/35 - długość pocisku - 89mm, łuski - 62mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Ale z matmy to orłem nie jestem ale w skali 32 to jest coś koło 1.8 mm wiec skąd takie wyliczenia???jeżeli jest 7,92x57 to w 1/32 daje nam 0,25 x1.8 w zaokrągleniu. Gdzieś był temat ze ktoś toczy na zamówienie, ale tak małe elementy... Znam jedna osobę która potrafiła by to zrobić ale na 100% nie ma na to czasu. Najprościej będzie miedziany drut mini wiertarka i jazda...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ale z matmy to orłem nie jestem ale w skali 32 to jest coś koło 1.8 mm wiec skąd takie wyliczenia???jeżeli jest 7,92x57 to w 1/32 daje nam 0,25 x1.8 w zaokrągleniu.

I Ok, ale gdzie ja napisałem jaki jest wymiar pocisku w skali?

No i to jest wymiar samego pocisku a mi nie chodzi o pociski tylko łuski i całe naboje i podałem wymiary rzeczywiste. Dla przykładu z moich obliczeń to co podałem czyli np. 17,8x128,5 w rzeczywistym wymiarze daje w skali 1/72 wymiar modelu pocisku 0,24x1,78 też w przybliżeniu. Gdzie więc jest błąd w obliczeniach, w porównaniu z tym co podałeś? Nie doczytałeś dokładnie.

Prosiłem by mi podać czego szukać. Czyli jaśniej mówiąc np: Trzeba szukać amunicji do działka xxxxxxxx w skali takiej i takiej. W przybliżeniu oczywiście, bo nikt tego mikrometrycznym sprzętem mierzył nie będzie. Ponadto dla kalibru 7,92 średnica pocisku to 8,08 mm więc wcale nie musi być super dokładnie, ale jakoś rozsądnie to musi wyglądać.

Już jaśniej nie potrafię wytłumaczyć.

O pomyśle z drutem myślałem, ale wyjdą mi raczej walce a nie łuski.

Nie mam aż tak precyzyjnej tokareczki. Ręcznie raczej porażka a trawionki są płaskie. No ale pomyślę. Spróbuje jeszcze ze szlifowaniem odpowiednich wymiarowo igieł. Nie wiem jednak gdzie szukać igieł lub rurki (najlepiej miedzianej lub mosiężnej) o średnicy zewnętrznej ok. 2mm, 2,1mm bo to mniej więcej tyle będzie dla łuski. Może u weterynarza? Co najwyżej kupię te z podanego linku bo cena nie jest zła. Tak czy inaczej dzięki za odzew bo rozumiem z tego, że nie mam czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ponadto dla kalibru 7,92 średnica pocisku to 8,08 mm więc wcale nie musi być super dokładnie!!! tzn jak to liczysz bo jeśli 7,92 podzielimy na przez 72 to średnica pocisku ma być 0,11 mm do tego piszesz że średnica pocisku 8,08 mm ! więc kaliber pocisku jest 7,92 a może łuska jest 8,08?

Gdybyś napisał jasno to może ktoś więcej coś podpowie ale obawiam się że to jak pasowanie koła od traktora do bolidu formuły 1 , może i się da ale po co?? Wygląd amunicji jest dla każdego typu karabinu działka czy innej strzelającej pukawki inny, inny kształt komory nabojowej itp itd. Próba znalezienia "czegoś podobnego" przy wymiarach tak małych jest raczej marna.

 

Dla skali 1/72 - około 17,8 x 128,5 mm,

Dla skali 1/48 - około 11,8 x 85,5 mm,

Dla skali 1/35 - około 8,6 x 62,3 mm,

 

P.S. Dla uzupełnienia wątku dodaję wymiary pocisków:

Odpowiednio:

Dla skali 1/72 - długość pocisku - 184mm, łuski - 128mm

Dla skali 1/48 - długość pocisku - 123mm, łuski - 85mm

Dla skali 1/35 - długość pocisku - 89mm, łuski - 62mm

Więc kto napisał ???

Powinno być

dla skali z rzeczywistych wymiarów , a przeliczyć się nie chciało ????

Powodzenia w szukaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje dywagacje o komorach, kształtach itd. miały by sens gdybyśmy rozmawiali o amunicji do armaty 125mm w tej skali. Skąd Ty wziąłeś 0,11 to nie wiem, ale zwyczajnie, powtórzę: Nie czytasz dokładnie o czym piszę a komentujesz błędy obliczeń. Piszesz posta, który nic nie wnosi tylko mąci wątek. Żadna to dla mnie pomoc o którą prosiłem. Wręcz przeciwnie bo mam wrażenie, że sam nie wiesz o czym piszesz bo kończąc dywagacje np. kaliber broni to nie jest wymiar pocisku. Może jednak ktoś się znajdzie i zechce się wypowiedzieć trochę mądrzej w temacie wątku a nie rozprawiać o matematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i OK. Z podobnych danych wikipedi mniej więcej liczyłem wymiary.

Drobne różnice rzeczywistych wielkości przy skali jaka mi potrzebna nic nie wnoszą

do tematu.

Dzięki Kamil, ale dalej nie wiem czego szukać w sklepach modelarskich i czy jest w ogóle czego szukać. Czy próbować robić łuski z igieł dla koni Czy kupić żywicę do której link podałem.

Jak nikt nie podpowie, to spróbuję igieł i wtedy ten rysunek bardzo się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzięki, ale to dalej nie jest odpowiedź na moja prośbę. Tak na marginesie mam od dawna wrażenie czytając różne wątki (nie tylko moje), że Ci co coś wiedzą milczą, a reszta pisze "sztukę dla sztuki" bez związku z tematem i nawet nie czyta czego wątek dotyczy, rozwijając tylko ostatni post, który się w wątku pojawia. Niedługo pewnie poczytam w wątku o historii fabryki gdzie produkowano taką amunicję. Przepraszam za ironię i proszę o posty w temacie, który mnie interesuje.

Nawiązując do rurek to dla mnie ostateczność. Jestem leniwy i wolałbym gotowe rozwiązanie. Rurek poszukam jak ktoś obeznany napisze, że nie mam czego szukać bo nie ma takich akcesorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem też w tym, że to wymiary pocisku bo nie znalazłem wymiarów całego naboju do karabinu Spandau razem z łuską ani wymiarów samej łuski (może niezbyt intensywnie szukałem).

 

Acha a co do postu Kamila to chyba odpowiedź na to , jakbyś nie zauważył kolega podał Ci rozwiązanie :

 

 

Dzięki Kamil, ale dalej nie wiem czego szukać w sklepach modelarskich i czy jest w ogóle czego szukać. Czy próbować robić łuski z igieł dla koni Czy kupić żywicę do której link podałem.

Jak nikt nie podpowie, to spróbuję igieł i wtedy ten rysunek bardzo się przyda.

 

 

http://demotywatory.pl/3974146/Dla-niektorych-osob-trzeba-uzbroic-sie-w-cierpliwoscwyrozumialosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny post w temacie !!!! kogoś, kto nie przeczytał wątku i nie wie o co chodzi, ale pisze posty dla statystyki chyba. Dzięki koledzy za MERYTORYCZNĄ POMOC W TEMACIE WĄTKU. Niedługo się dowiem jak się produkowało pociski w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trochę pomogli, a ja merytorycznie się za pytam PO CO?

Czy ktoś normalny odróżni amunicje 7.62, 7.92 czy 5.56 pomniejszone do skali 1/32 bądź to 72? Jeżeli zwracasz na to uwagę to rozumiem że zwracasz uwagę czy amunicja była w taśmie parcianej, rozsypnej, czy ciągłej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam co jest nie jasnego w moim wątku że postów już kilka a żaden w temacie? Spróbuję wytłumaczyć jaśniej jak to takie trudne do zrozumienia licząc na konkretną POMOC i SUGESTIE a nie merytoryczne PO CO?

Oczekuję i proszę o takie odpowiedzi mniej więcej:

Szukaj modeli pocisków i łusek do działka xxxxxx w skali 1/48

albo

Firma xxxxx produkuje modele łusek do działa yyyyyyy w 1/72 i mozna kupić w zzzzzzzz.

albo

nikt nie produkuje, nie ma i trzeba robić samemu.

Czy teraz jest jasne o co chodzi czy wyjaśniać dalej ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wujek google nie pomógł to nikt nie produkuje. Nikomu nie chciało by się z tym pitolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wujek google nie pomógł to nikt nie produkuje.

A w czym miał pomóc jak nie wiem czego szukać i dla tego pytam.

Nikomu nie chciało by się z tym pitolić

Tego też nie wiem i chciałem się upewnić. Tym bardziej że komuś jednak się chce. Linka podałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz odlewów amunicji 7,2 w skali 1/32, więc co piszesz że nie wiesz czego szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o inne skale a tu już nie wiem czego szukać.

Mam powtórzyć co napisałem wcześniej????

Odpuszczam już i o nic nie pytam więcej bo to bez sensu.

Uważam wątek za skończony.

Jego założenie zaś za stratę czasu bom leniwy jak stwierdzono wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.