Skocz do zawartości

Man 26.321 Italeri 1:24,


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

CRW_2942.jpg

 

CRW_2945.jpg

 

CRW_2946.jpg

 

Interesuje mnie uzyskanie takiego efektu, tyle że w wersji z pudełka 6x4. Rzadko spotykana konfiguracja, chyba tylko raz widziałem ciągnik siodłowy z ramieniem.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.kitformservices.com/gallery.html, model wykonał Michal Gregor.

 

gregor1.JPG

 

Kolor, jeszcze nie wiem, mam kilka opcji:

wersja pudełkowa,

niebieska lub zielona kabina, reszta z pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku to chyba Bieszczady, a przynajmniej od pobytu tam taki projekt mi chodzi po głowie.

Felarek też się zastanawiam czy nie zrobię s-f. HDS z Italeri jest trochę mniejszy. Rama z wersji pudełkowej trochę dłuższa, do tego myślę, że siodło można ciut cofnąć. Nawet 2 cm. Także u mnie ta odległość będzie 3-5 razy większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu doczekalem sie Europejczyka od Ciebie, no jak zwykle bedzie na co popatrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak w końcu, Mercedes jeszcze farbą pachnie. Ze skończonych modeli to na razie pół na pół, ale to się zaraz zmieni. Ford dzisiaj podkład dostał, a i holmesa chcę skończyć w tym roku.

Warsztat raczej krótki będzie, bardzo nie ma co poprawiać, a merytorycznie niewiele wiem. Chociaż cała masa zeskanowanych ściągniętych folderów na dysku już jest. To naprawdę fajny model i oby więcej takich. Następny może DAF 3300 w wersji wrecker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko dość ładnie się składa. Silnik ma nawet trochę kabli od Italeri . Będzie dalej łatwiej. Tylko zbiornik paliwa, jego mocowania jakieś takie lipne. Wszystko się trzyma na cienkich obejmach. Poprawiłem i dodałem wgniecenie. No nie takie chciałem, ale tu rządzi przypadek. Kierowca lekko przychaczył o pień, dobrze że zbiornik nie pękł.

Oryginał

man_zbiornik.jpg

 

Poprawki

CRW_2950.jpg

CRW_2951.jpg

CRW_2953.jpg

CRW_2954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie co?

Dalsze krzywizny.

Zdjęcie internet, ciut inna kabina, ale z tych lat. Nawet skrzynia biegów ta sama.

neuselmanf841361aufbau0.jpg

 

Cięcie.

 

CRW_2958.jpg

 

I kilka bajerów, które trzeba będzie wyeksponować.

 

CRW_2959.jpg

 

Proszę nie bawić się w znajdź 10 różnic. Teraz pozostaje spasować to z kabiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebechy zapowiadają się rewelacyjnie. Znowu "spoliczkujesz" forum jakością wykonywanych prac. Jak dojdziesz do etapu okablowywania ramy, to ja poproszę o dużo zdjęć:D Pogięty zbiornik prezentuję się obłędnie (te mało widoczne śrubki u dołu to jednak bardzo istotny detal). Jednak pogięty metal to...pogięty metal a nie stopiony plastik. Ja nie widzę, żeby coś było nierówno.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To nie policzek tylko ukłon w stronę lotników. Oni lubią dużo kabli w modelach i trzeba przyznać niesamowicie to wygląda. A co do ramy to też bym chciał zobaczyć kable, bo na razie to jestem w czarnej pupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej najpierw czarna samoprzylepna taśma , a nią samoprzylepny chrom ? Nie ma bata żeby coś wyszło krzywo. A pisałem że krzywo bo tak wygląda na zdjęciu w górnej części baku. Drucik to nie jest najlepszy pomysł . Trochę roboty przybędzie przy szlifowaniu fabrycznych obejm ale potem masz zupełnie wolną rękę i robisz jak chcesz. Kolejny bak właśnie tak zrobię. A na razie miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.