Skocz do zawartości

Pierwsza Diorama-M4A1 Sherman ITALERI


Worius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przedstawiam moją pierwszą dioramę i pierwszy w życiu wykonany czołg (ogólnie 3 lub 4 model w życiu).Ten mój Sherman ma chyba warsztat tu na forum ale zapomniałem o nim i model skończyłem bez dalszych relacji...

Na tym modelu pierwszy raz zastosowałem wash, suchy pędzel. Drzewko ukręciłem z cienkiego drutu stalowego.

Podstawka jest wykonana z masy solnej, w takim jakby pudełeczku .

 

Zapraszam do oglądania .

 

IMAG0309.jpg

IMAG0310.jpg

IMAG0311.jpg

IMAG0312.jpg

IMAG0313.jpg

IMAG0315.jpg

IMAG0325.jpg

IMAG0326.jpg

IMAG0327.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Jeszcze kilka :

 

IMAG0316.jpg

IMAG0317.jpg

IMAG0318.jpg

IMAG0319.jpg

IMAG0320.jpg

IMAG0321.jpg

IMAG0322.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

I foto w sepi:

 

IMAG0314.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Do dioramy użyłem produktów heki:

 

IMAG0323.jpg

IMAG0324.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania

Ps.Proszę nie zwracać uwagi na pudełeczko otaczające podstawkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo łyse takie i za bardzo schematyczne te gałęzie. Sherman się świeci. Nie podoba mi się ten kamień z przodu. Jak na pierwszą i tak super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszą to nawet całkiem jest.

Pomaluj glebę na dioramie wikolem,dosłownie cienkie warstwy i posyp ciemnym piaseczkiem np takim ze sklepu zoologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shermana wcześniej zepsułem, bo zacząłem go w wakacje i jeszcze to były eksperymenty.Zrobiłem kilka modeli i go dokończyłem.Starałem się jakoś poprawić.

Nie wiem dlaczego się tak świeci.Polakierowałem satyną spróbuje puścić jeszcze jedną warstewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie pan .

Jest to naturex mikro zelena brizova 9003 od Polaka.

 

np tutaj http://exito.sklep.pl/pl/p/POLAK-9003-Naturex-Listowie-na-siatce-mikro-liscie-Zielen-brzozy/9718

 

Kształt - rozciągałem siatkę i odcinałem kępki skalpelem. Później naciągałem na korzeń i spryskiwałem całość wikolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do dobrze że go pokazałeś. Kilka rzeczy odnośnie czołgu. Przydałby mu się mocniejszy wash. Potem dobrze by było go jeszcze trochę farbami olejnymi potraktować. No i może troszkę kurzu lub urozmaicenia koloru błota. Metalowe części narzędzi z reguły maluję na czarno a potem suchym pędzlem przecieram gun metalem.

Co do podstawki to przydałoby się trochę tę drogę urozmaicić kolorystycznie i poprawić trochę teksturę - troszkę więcej nierówności. Drzewo jest trudne do wykonania wiec wstrzymuje się od głosu bom nie godzien - za cienki jeszcze jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej pierwsze koty za ploty.Dioramy sa generalnie najtrudniejsze do wykonania.Ale rob,zakladaj warsztat,pytaj a twoje prace zyskaja.

Co do ostatniej powloki lakieru najlepszy jest mat Revella;satyna moze blyszczec na fotkach.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Zdjęcia miałem zrobić i wrzucić już dawno, ale jakoś nie było czasu ..

Przez ten okres czasu brzydkie dziwne drzewo zostało wyrwane.Posadziłem nowe i do tej pory wyrosło .

Teren się ciut zachwaścił, czołg okurzył (na zdjęciach niezbyt widać ) a błoto przestało świecić .

Mam nadzieję że, teraz już wygląda ładnie. Tylko w aparat w telefonie trochę kolory "wypłowił"...

 

IMAG0420.jpg

IMAG0421.jpg

IMAG0424.jpg

IMAG0426.jpg

IMAG0428.jpg

IMAG0430.jpg

IMAG0433.jpg

IMAG0436.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Sama podstawka:

IMAG0434.jpg

IMAG0435.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Nie polakierowałem jeszcze czołgu ponieważ nie mam jeszcze niczego do "napędzenia" aerografu.

A ten lakier revella w puszeczce to się nakłada prosto z od razu z niej?

 

Nie mogłem też jakoś docisnąć tych korzeni, za bardzo sterczą czy może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Italeri zrobiło Cię w konia (dopiero teraz mi się przypomniało). Sposób wklejenia jarzma w instrukcji jest błędny (w sporej części modeli włoskiego producenta, które tworzyłem w instrukcjach coś się nie zgadzało-to malowanie wnętrza wieży [sdKfz 140/1], to jarzmo [nieszczęsny Sherman] itp.).

Pooglądaj zdjęcia oryginałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.