Jump to content

Tu-154M 102 Zvezda 1/144


miś
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

To nie pierwszy mój post na tym forum, wcześniej zamieszczałem relacje z budowy A319 Germanwings, który niestety nie doczekał się wyjazdu z hangaru.

Teraz wracam do budowy Tutki, w barwach PLF 102. Obecnie jestem na etapie kładzenia podkładu, który niestety nie wyszedł tak jak bym tego oczekiwał i raczej będę musiał kłaść go na nowo...

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

pozdrawiam.

 

ps. planuję dokończyć model w ciągu następnego tygodnia, następnie będzie Mig-29A reg. 111 w malowaniu kościuszkowskim, jeśli ktoś zna numery farb potrzebnych do pomalowania tego egzemplarza bardzo bym był wdzięczny. używam farb akrylowych gunze.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy temat. Pierwsze zdjęcie nie wygląda źle, patrząc na drugie zastanawiam się co kombinujesz z oknami - zakleiłeś je? Jeśli tak to czemu tak niedokładnie? Więcej szpachlówki było trzeba położyć, tak aby powierzchnia była równa. Na trzecim zdjęciu już wyraźnie widać, że szpachli, papieru ściernego to powinieneś używać zanim położysz podkład.

Co do samego podkładu, to wydaje mi się, że chyba trochę za dużo go położyłeś / psiknąłeś, większość linii jest zalana tak, że praktycznie ich nie widać.

Do tego jeszcze jakieś paprochy Ci się poprzyklejały. Możesz odpuścić sobie linie, przeszlifować całość, poszpachlować, poszlifować znowu podkład ale cieniutko i na biało.

Możesz też zmyć podkład jak sam sugerowałeś i zrobić wszystko jak wyżej ale tak aby nie zatracić linii. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.