Jump to content

smialus

Members
 • Content Count

  1,071
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by smialus

 1. Z hataka miałem do czynienia raz i to był ostatni raz, akurat malowałem Su-34, dwa kolory były do przyjęcia, ale jeden owszem był poprawny ale do samolotu testowego. Do liniowych nie nadawała się. Trzeba było jeszcze poszperać w Tomkowych farbach Billmodel. MRP jak najbardziej używam i jakoś problemów z kolorystyką nie ma. Jestem ciekawy tej Hataki
 2. Tak Dorohowo już dawno nie istnieje. I tak jak mówisz malowało sie czym popadnie co było pod ręką.
 3. Robisz samolot z Dorohowa z obwodu Twerskiego, więc wloty żółte, ewentualnie zinc chromate.
 4. Golenie są szare, wnęki możesz pomalować tym samym kolorem, natomiast pokrywy, jak najbardziej czerwone. Szary możesz zastosować jaki masz pod ręką z tym było różnie. Co do wlotów, jaki samolot robisz (numer i kolor)
 5. Wygięcie uchwytu nie w tą stronę, ale fakt jest dosyć toporny...
 6. Akryl ma tutaj dwa pojęcia. My akryl uważamy za farby na bazie " wodorozcieńczenia" natomiast lakierniczy (samochodowy) sklep uzna akryl jako farbę na bazie nitro. I miałeś tą farbę akrylową na bazie nitro. Niektóre farby modelarskie także bazują na nitro. Ale malując z aerografu nie ma takiej mocnej reakcji jak spray. Taką farbę poznasz po zapachu, olejna jest mniej intensywna do nitro.
 7. Też bym wybrał farby Tomka. Hataki kolory mogą być nie trafione...
 8. RAL7038 to jest oryginalnie FS16440, ale jak kolega podpowiada 7035 też się nada 🙂 podpytaj jakiej faktury będzie ta farba.
 9. Kolega wskazał kolor Light gull grey, jest bardzo zbliżony do koloru jaki stosuje Boeing. Twój nie wiem jaki to kolor lecz jest zbyt ciemny. Nie maluj skrzydeł wzdłuż bo widać smugi, najlepiej od krawędzi do krawędzi. https://www.airliners.net/photo/American-Airlines/Boeing-777-323-ER/2260790
 10. Tylko płatowiec nie jest srebrny...
 11. Spoko. W martoli masz jeszcze fajniejsze malowania azjatyckie... Patrz aby kadłub był cały biały, to ułatwi zadanie. Co do sklejania, najpierw sklej później na końcu maluj. Co do szyb, ja zawsze zostawiam puste bo maskować to to jeszcze nie problem. Ale po ściągnięciu masek na pewno będziesz miał schodek którego ciężko będzie zniwelować.
 12. A może przemyśleć zakup aerografu? Kalki do Emiratów masz np w martoli zamawiasz i na drugi dzien masz kalki, farby dedykowane na skrzydla tez przy okazji.
 13. Malowanie Emirates jest stosunkowo proste, a efektowne.
 14. Skrzydła, są szare. Srebrne są krawędzie natarcia. A nie lepiej zakupić jakieś inne kalkomanie, bo te malowanie fabryczne jest dosyć ciężkie...
 15. A co to jest beacon "radaru" przed szybą?
 16. Maskę zrobić można w prostu sposób, odbij sobie kalkę na ksero wytnij i po sprawie.
 17. Musisz po prostu zwrócić uwagę na różne detale, tym bardziej, że jest dostęp... najważniejsze, że sprawia Ci to przyjemność.
 18. Nie chodzi mi od czego są malowane, Twoje nie odzwierciedlają układu jaki powinien być... Dałeś link do malowań więc teraz postaw swój model i porównaj układ plam 😉
 19. Który z kolei to Twój model, ogólnie pierwsze co się rzuca w oczy to dziwny układ plam, izraelskie są dosyć charakterystyczne, kolory jak to kolory może być wina zdjęć. Teraz co do samej bryły. Brak odbiornika ciśnień powietrznych, rama owiewki jakby była monolitem. Pozdrawiam
 20. Matys a gdzie on ma uzbrojenie, jedynie pod kadłubem widzę ZAB-500 MR bardzo rzadko spotykany i fajnie zrobiony, chociaż bardziej powinien być zużyty.
 21. Dokładnie jak kolega mówi, ja używam tylko i wyłącznie CA. Do rycia poleciłbym takie narzędzia, których sam używam: https://exito.sklep.pl/pl/p/TRUMPETER-09912-Hobby-Line-Engraver/5201 https://exito.sklep.pl/pl/p/RB-PRODUCTIONS-T019-Scribe-R-Rysik-uniwersalny/9067 Inwestycja którą będziesz używał X lat, a wydaje mi się, że nie generuje wielkich kosztów.
 22. Bardzo przyjemnie wyszedł. Mam na warsztacie Tamke, ale pootwieranych mam sporo paneli, mam pytanie jakimi farbami malowałeś??
 23. Pewnie ktoś odpowie Tobie jak ze sklejalnością, ale może byś podał producenta...
 24. Wiesz co Model Mastera maskuje tylko maskolem, można osłabić klej na taśmie naklejając na rękę i takim ewentualnie maskować, ale ryzyko zejścia farby jest duże. Ja używam taśm Tessa i z czystym sumieniem polecam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.