Jump to content

smialus

Members
 • Content Count

  1,042
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czy ktoś zapytał o odległość, wydaje mi się, że zbyt blisko robisz te zdjęcia i po prostu fokus głupieje... odsuń się trochę od obiektu i powinno być ok, a później i tak to kadrujesz??
 2. Dwa zdjęcia za wiele nie ukazują... Ale już na jednym widać łączenie połówek.
 3. Przecież to te same kolory 😉
 4. Światło słoneczne 😉 a i respekt za piktogramy 😄
 5. Wiesz co ten NATO Black nie bardzo mi się widzi. Mam akurat Tamke, i do malowania Mamby na pewno bym nie użył, jest po prostu za mało czarny, przypatrz się na zacieki są o wiele ciemniejsze i w taki kolor bym szedł 😉
 6. Powiem szczerze, że myślałem nad tym malowaniem przy swoim modelu, lecz postawiłem na NATO'wski wzór. Co można powiedzieć. Ogólnie moim zdaniem powinna być bardziej czarna, ale to może wina zdjęć, aczkolwiek zacieki które poczynileś na skrzydłach są bardziej czarne, jeśli to mozliwe to ja bym ich się pozbył. Na płatowcu powiem szczerze nie widziałem takich intensywnych zacieków (zabrudzeń), tak samo na kadlubie, takich mocnych i wyraźnych, chodzi o górną powierzchnię. W przypadku czerni do zróżnicowania powierzchni użyłbym kilku czarnych farb oraz lakierów matowych i satynowych. Co do szachownic faktycznie są one faktury błyszczącej.
 7. Tym bardziej że ma odpowiedni kolor 😉
 8. Ale się uparłeś na ten turkus. Tak jak wcześniej napisałem od 40 lat nie jest stosowany w Su turkus, nasze 22 jak przyleciały to już były szare. A co to za ekspert stwierdził owy turkus w owym przypadku widać szary w przybliżeniu taki jak wskazałem C73 ewentualnie tą co masz C74. Co do pajlota, to kwestia tego czy ma kurtkę, Twój chyba ma, więc troszkę inne malowanie.
 9. Dokładnie, szarość jest stosowana od 40 lat... Nasze Suki już miały szarości.
 10. Ten kolor to jest Gunze 73. Muszę przyznać rację Solo, będzie bił po oczach ten turkus. O ile dobrze widzę miałeś u siebie C74 i ten by pasował.
 11. Kabina na pierwszym zdjęciu to jest Chińska 35. Widzę C74 posiadasz i ten kolor będzie się nadawał. Co do malowania, jak chcesz iść w błękit, to Mr. Paint, bardzo szczerze polecam, mam na warsztacie 34 i Mr. Paint kolorystyka rewelacja nie będziesz zawiedziony tak jak ja Hataką, bo 5w Gunze co pokazałeś nie będą pasowały, mam te kolory przygladalem sie i jednak to nie te kolory.
 12. Turkus na kokpit... jak będę w domu to podam Gunziaka. Polecałbym Ci jednak Mr. Paint, te kolory się niestety nie nadają.
 13. smialus

  F-16

  Marku ja akurat tego nie malowałem ...
 14. A nie będą za grube od pudełka od patyczków, lepiej sprawdź na sucho, żeby później nie było zgrzytu. Najlepiej jak spodziewasz się jeszcze podmalówki to najlepiej w jakimś małym pojemniku zrobić większą ilość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.