Jump to content

smialus

Members
 • Content Count

  1,142
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

smialus last won the day on October 23 2020

smialus had the most liked content!

Community Reputation

48 Excellent

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Układ cyfr mi nie podchodzi do pokazanych z kalek, więc drogą dedukcji przypuszczam, że został naniesiony w Smoleńsku...
 2. To który, wybacz ale chaotycznie piszesz
 3. Dobra to dużo wyjaśnia, numer seryjny 36911027105, przeniesiony z Kluczewa, stąd tylko ma numer na stateczniku, ale krój cyfr trochę mi nie pasuje (te cyfry były naniesione w Kubince w 1996 r.). Ale to będzie ta maszyna. Więc schemat taki jak Tobie wstawiłem. Dielektryki białe.
 4. Nie sugeruj się moim zdjęciem, że 14 czerwona, dielektryki zielone, chodziło mi o sam układ plam. Taki jak ja Tobie wysłałem taki powinien być, a przy kabinie nie ma numeru?? W Chojnie było sporo z białymi elementami dielektrycznymi, więc biały jak najbardziej może być.
 5. Skoro 14, numer seryjny 36911025001 a więc z korzeniami Polskimi, 582 IAP, od 28.12.2004 r. po modernizacji do wariantu SM lata z numerem czerwonym 80 w 23 IAP w Dzemgi. A więc jak robisz z numerem 14 schemat jeden jedyny:
 6. Z jakiej jednostki robisz samolot?
 7. Dałbym biały podkład, zamiast czarnego.
 8. I z tego powodu dałbym biały podkład. A samo malowanie głównym kolorem plus z niego marmurek i zróżnicowanie powinno wyjść, ewentualnie washem bym kombinował. Czarny zgasi mimo, że dasz marmurek biały.
 9. Zrób na boku jakieś próby, na białym podkładzie oraz czarnym i zobaczysz który będzie lepiej leżał. Pod jasne ja stosuję jednak biały który inaczej wyciąga kolor.
 10. Ja bym nie dawał czarnego jako podkładu, czarna w tym przypadku daje inny kolor. A co do kolorystyki docelowej, patrzyłeś barwy MRP, albo odezwać się do Tomka z Bilmodel, on ma pokaźną paletę barw. Coś mi się kojarzyło, że miał coś do Suk.
 11. Khibiny to inna bajka kolego. Żądło prawidłowe, kilka sztuk pierwszych partii miało inne, ale tylko wersje bojowe, UB już miały standardowe. Na upartego jeśli chodzi o jakość, skoro fajnie ładnie są opisy powinni zwrócić uwagę na dość karygodny błąd jeśli chodzi o kabinę Na przyszłość, skoro wrzucasz zdjęcia z Kluczewa to wrzucaj prawilne 62 tak jak kolega wspomniał mogła mieć różnicę w płatowcu. Su w tym czasie były konstrukcją dość różnorodną. W tym czasie dużo samolotów miało elementy przeciwflatterowe, gdzie kilka lat później ten sam samolot ich już nie ma.
 12. Ogólnie patrząc w instrukcji jaką dali, sorbcija na UB kto to widział, ale najbardziej rażące kwestia kabiny którą sam zmieniłeś na edkową. Pewnie by się coś jeszcze znalazło, nie miałem w rękach modelu, ale to co dało się wyłapać na renderach to kłująca kabina po modernizacji.
 13. A macie jakieś rendery tych modeli Su-27?? Z UB trochę się zapędzili, są błędy i to rażące ciekawe jak z tymi będzie i jakie będą wersje.
 14. Kalki kupiłem od kolegi zloty, kalki 8Adecals w okolicznościowym malowaniu. Miał ktoś z tą firmą doczynienia, jak z tymi kalkami? A jak się uporałeś z APU, męczyłem męczyłem i zrezygnowałem. Dawałeś jakieś blaszki??
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.