Jump to content

smialus

Members
 • Posts

  1,146
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

smialus last won the day on October 23 2020

smialus had the most liked content!

Reputation

48 Excellent

1 Follower

Personal Information

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Błąd one nigdy nie przenosiły R-27. I co się rzuca jeszcze bardzo charakterystycznego białe oszklenie. Ogólnie całkiem fajnie się prezentuje.
 2. Kokpit turkus. Wnęki kombinacja srebrnego i zincchromate
 3. Nie do końca, GX reaguje z metalizerami AK, przynajmniej ja tak miałem przy Alcladach takiej reakcji nie miałem. Przy pracach z AK daje im dzień na wyschnięcie.
 4. Obawiam się, że to nie metalizer a podkład zareagował. Ja po metalizerach AK zostawiam dzień na odparowanie...
 5. Układ cyfr mi nie podchodzi do pokazanych z kalek, więc drogą dedukcji przypuszczam, że został naniesiony w Smoleńsku...
 6. To który, wybacz ale chaotycznie piszesz
 7. Dobra to dużo wyjaśnia, numer seryjny 36911027105, przeniesiony z Kluczewa, stąd tylko ma numer na stateczniku, ale krój cyfr trochę mi nie pasuje (te cyfry były naniesione w Kubince w 1996 r.). Ale to będzie ta maszyna. Więc schemat taki jak Tobie wstawiłem. Dielektryki białe.
 8. Nie sugeruj się moim zdjęciem, że 14 czerwona, dielektryki zielone, chodziło mi o sam układ plam. Taki jak ja Tobie wysłałem taki powinien być, a przy kabinie nie ma numeru?? W Chojnie było sporo z białymi elementami dielektrycznymi, więc biały jak najbardziej może być.
 9. Skoro 14, numer seryjny 36911025001 a więc z korzeniami Polskimi, 582 IAP, od 28.12.2004 r. po modernizacji do wariantu SM lata z numerem czerwonym 80 w 23 IAP w Dzemgi. A więc jak robisz z numerem 14 schemat jeden jedyny:
 10. Z jakiej jednostki robisz samolot?
 11. Dałbym biały podkład, zamiast czarnego.
 12. I z tego powodu dałbym biały podkład. A samo malowanie głównym kolorem plus z niego marmurek i zróżnicowanie powinno wyjść, ewentualnie washem bym kombinował. Czarny zgasi mimo, że dasz marmurek biały.
 13. Zrób na boku jakieś próby, na białym podkładzie oraz czarnym i zobaczysz który będzie lepiej leżał. Pod jasne ja stosuję jednak biały który inaczej wyciąga kolor.
 14. Ja bym nie dawał czarnego jako podkładu, czarna w tym przypadku daje inny kolor. A co do kolorystyki docelowej, patrzyłeś barwy MRP, albo odezwać się do Tomka z Bilmodel, on ma pokaźną paletę barw. Coś mi się kojarzyło, że miał coś do Suk.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.