Skocz do zawartości

Tory kolejowe 1/35 Armory Model


luśnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem po dłuższej przerwie na tym forum ,więc proszę o wyrozumiałość.Rok temu razem ze znajomymi zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnej w Polsce firmy modelarskiej (Armory Model) z Bielska-Białej zajmującej się produkcją modeli żywicznych i akcesoriów do dioram.Rok prawie budowaliśmy kilka prototypów,uczyliśmy się odlewać kompletowaliśmy sprzęt(mamy chyba jedną z większych komór próżniowych używanej do odlewania modeli 1000/300 mm )Niestety kilka projektów spaliło na panewce ,a przynajmniej jest czasowo zawieszonych,z braku kasy.Między innymi radziecki kuter bk 1124.Zbudowaliśmy za to wagon artyleryjski ze składu Baltijec i drezynę Krasnaja Zwiezda w skali 1/35 i tak nie chcący zrobiliśmy tory w skali 1/35 różnią się one od ogólnie dostępnych również ceną ,niestety:( 82dd26482fe6a824med.jpgTory składają się z dwóch odcinków po 316mm łączonych w dwojaki sposób 2cea4a77a3984d36med.jpg Do odlewu szyn zastosowałem żywicę która nie odkształca się z czasem,na zdjęciu szyna (u góry)odlana ze zwykłej żywicy . 883c3ce8b739d833med.jpg 926cfb8a74458092med.jpg 86a6c12ad98e6446med.jpg d669ab3a3d1358cfmed.jpg Z rozpędu powstała winietka "przejazd kolejowy"To są zdjęcia prototypu oczywiście.Tory powstały do naszych dwóch modeli.Wagon artyleryjski jest już ukończonym prototypem czeka na wydanie.Zdjęcie wózka już z odlewów 80fa1bf912b73352med.jpg a681a4ce5f5da597med.jpg 25b76c86c1bf5eb5med.jpgZdjęcia budy , oczywiście prototypu.A tutaj następny model którego budowa zmierza już do końca . aac2cb3bbbd102aemed.jpgf982d9a283998405med.jpga77c18cd5c9b0592med.jpgKrasnaja Zwiezda jest ukończona w około 80%,Wydanie modelu myślę że początkiem przyszłego roku.Do każdego z tych modeli przewiduję taki 60 centymetrowy zestaw torów.W przygotowaniu mamy jeszcze zwrotnicę kolejową razem ze zwrotnikiem i odbojnik.Jetem otwarty na wszelkie pomysły i chętnie podejmę współpracę z innymi modelarzami .POZDRAWIAM

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mogę powiedzieć że będzie lepszy i,postaram się żeby cena była atrakcyjna.Będzie ona zależeć w głównej mierze od tego ile będą mnie kosztować części metalowe(bufory i lufa ,lampy).Buda oczywiście oczywiście będzie lana jako całość,nie ma innej możliwości,w przeciwnym razie byłoby widoczne klejenie obydwu elementów i jest to rzecz nie do uniknięcia.Miedzy innymi właśnie na skurcze żywic zdecydowaliśmy się na robienie tak dużych modeli w całości,gdyż dopasowanie potem dwóch połówek nastręcza wiele problemów i jest najczęściej widoczne. POZDRAWIAM

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt i nie da się tego ukryć. Tory na samych zdjęciach prezentują się rewelacyjnie, ale szoku doznaje się dopiero gdy posiada się je w ręku. Robią wrażenie. Jeżeli chodzi o długość, to szkoda, że jej nie widać, ale zajmują nie jeden warsztacik prezentowany na forum lub biurko, ponad 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.