Skocz do zawartości

Scania 164L


kamilex5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jakiś czas temu kupiłem model Scania 164l z firmy Italeri. Zacząłem go składać nie tak dawno bo wcześniej nie miałem zbytnio czasu. Kilka dni temu identyczny model skończył składać elefantes, lecz moje umiejętności niestety nie są na takim poziomie jak kolegi i nie spodziewajcie się jakiejś perełki, ponieważ jest to mój pierwszy model jaki składam(Mam jeszcze VW T1, ale jeszcze nie składałem). Mam jednak nadzieję że nie za nudzę was jak wstawię swoją relację z budowy. Liczę że pomożecie mi w budowie mojej Scanii, ale proszę o odrobinę wyrozumiałości bo tak jak wspomniałem jest to mój pierwszy model.

 

Teraz kilka zdjęć modelu:

 

Zdjęcia ramy i silnika. Niektóre części nie są przybrudzone bo były doklejane później. Silnik w rzeczywistości nie jest tak bardzo przybrudzony jak na zdjęciach, po prostu przez światło i ustawienia aparatu wygląda to troszkę inaczej.

 

11739856.jpg

11739848.jpg

11739863.jpg

11739835.jpg

 

Tutaj widać troszkę kleju przy wale napędowym, ale postaram się to jeszcze usunąć.

 

11739818.jpg

 

Na koniec zderzak. Jeszcze nie pomalowany, zastanawiam się nad tym czy wyciąć te małe światełka na dole. Może mi podpowiecie jak zrobić te małe światełka i czy w ogóle warto je ruszać.

 

11739868.jpg

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to, na moje niedoświadczone oko, okej, ale ta rdza wygląda nierealistycznie...dlatego, że rdza zbiera się głównie w zagłębieniach, przy nitach itd. a ty dałeś ją na środek ramy, a w zagłębieniach czysto jak nigdy, popraw to, spróbuj dać tą rdzę bardziej w zagłębienia.

To samo dotyczy silnika, do tego rdza na silniku jest taka, no nie wiem, jakby ktoś tam za przeproszeniem puścił rzadką srakę, sory, za wyrażenie, ale tak mi to się skojarzyło, ta rdza powinna być bardziej chropowata, matowa, pobaw się jeszcze i myślę, że może być z tego coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą rdza na ramie też myślałem nad poprawieniem natomiast to co jest na silniku to na zdjęciu wygląda bardziej tak jak to się wyraziłeś "sraczkowato" i nie wiem czemu bo na prawdę to nawet tego tak bardzo nie widać, ale dzięki postaram się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić rdzę, to kup pastele ,koniecznie suche, w rdzawych odcieniach, do tego jakąś farbkę czy coś, o rdzawym kolorze i się pobaw.Ale są jeszcze inne metody, o których Ci nie powiem, bo się nie znam.Może ktoś bardziej "pro" się wyrazi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczuwam ze ktoś się ucieszy na widok zrobionych świateł w tym modelu :p

 

A jeśli chodzi o brudzenie to nigdy nie próbowałem swoich sil w tej dziedzinie wiec tez nie mogę pomoc, chociaż ta 'sraczka' mnie zbytnio nie przeraza, a rdza jest w miarę w porządku.

 

Czekam na dalsze prace i powodzenia,

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko tzw. ersatz , lepiej zbudować pudełko z polistyrenu i podkleić z tyłu zderzaka. Środek nieżle wychodzi z modeliny włożonej równo z brzegami w/w pudełka i centralnie wyciśniętej czymś okrągłym , resztę kształtu daje się łatwo uformować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczuwam ze ktoś się ucieszy na widok zrobionych świateł w tym modelu :p

 

Hm, duzy plus za przerobienie swiatel, w takiej wersji wygladaja o niebo lepiej . Co do tych dolnych lamp, to zgadzam sie z Copycatem - wiertlo o tym samym wymiarze co same swiatla, mysle ze srednica ich wynosi ok 2,5 / 3mm. Po rozwierceniu mozesz dokleic kawalek polistyrenu z tylu.

Fajnie, ze bierzesz sie za przerobki w tym modelu, na pewno urealni to model na koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta święta i po świętach, więc trzeba się brać dalej za budowę Scania w końcu została postawiona dzisiaj na kołach.

 

Co do tych dolnych lamp, to zgadzam sie z Copycatem - wiertlo o tym samym wymiarze co same swiatla, mysle ze srednica ich wynosi ok 2,5 / 3mm. Po rozwierceniu mozesz dokleic kawalek polistyrenu z tylu.

 

Zrobiłem tak jak mówiłeś wziąłem wiertło o średnicy 3mm i wywierciłem dwie dziury a następnie podkleiłem od spodu polistyrenem.

 

11782061.jpg

 

Tak światła wyglądają już po przeróbce. Na razie przymiarka tylko na sucho, następnie pomaluję środek, kierunkowskazy i będzie cacy

 

11782050.jpg

 

Koła zostały pomalowane na czarno-biało. Nie wyglądają jeszcze perfekcyjnie więc małe błędy postaram się jeszcze poprawić. Malowanie zewnętrzne też będzie w takich barwach.

 

11782085.jpg

11782074.jpg

 

Tutaj szkic zrobiony przez Dan-720 za co mu dziękuję. Takie mniej więcej ma być malowanie

 

8166979.jpg

 

Przymiarka (na sucho) jak mniej więcej będzie wyglądać. Błotniki pryśnięte podkładem.

 

11782026.jpg

11782067.jpg

 

Sorry za te zdjęcie ale wyszło troszkę ciemne.

 

11782004.jpg

 

Zrobiłem jeszcze raz zdjęcia silnika, tym razem przy świetle dziennym.

 

11782104.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta święta i po świętach, więc trzeba się brać dalej za budowę Scania w końcu została postawiona dzisiaj na kołach.

 

 

Pozdrawiam.

 

a przed nami jeszcze Sylwester i Nowy Rok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie zwracam się do was z ogromną prośbą. A mianowicie chodzi o to czy ktoś z was (albo z waszych znajomych) ma może na sprzedaż kilka części z modelu Scanii 164l z Italerii. Chodzi mi głównie o te 3 części + tylną ściankę kabiny oraz szybę jeżeli ktoś ma.

11855021.jpg

Jest to bardzo potrzebne bo powyginało mi się kilka części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.