Skocz do zawartości

Valentine Mk. III V - 1:35


Saty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po długiej przerwie chciałem zaprezentować na forum moją ostatnią pracę. Model prosto z pudła w malowaniu z Malty. Przyznaję, przesadziłem z obijaniem i brudzeniem, bo prawdopodobnie ADONIS w rzeczywistości lśnił nieskazitelną czystością i nie miał odprysków farby w takiej ilości, ale nie mogłem się powstrzymać.

Podstawka to roślinki Polak, mały zasuszony fikus z marketu obklejony trawą, drenaż i balsa.

 

Zdjęcia chyba po raz pierwszy wyszły akceptowalnie (rozwijam się również na tym polu )

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

DSC_0280_zpsc2229c4f.jpg

 

DSC_0271_zps25127996.jpg

 

DSC_0272_zpsbf6afadc.jpg

 

DSC_0273_zps210fca95.jpg

 

DSC_0275_zpsa21aa43e.jpg

 

DSC_0278_zps05a78bab.jpg

 

DSC_0283_zps44803694.jpg

 

DSC_0284_zps3ab1b800.jpg

 

DSC_0286_zps4b2427d7.jpg

 

DSC_0287_zps2a31a296.jpg

 

DSC_0291_zpsf8d515a8.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, tym bardziej, że Maltę uwielbiam. I właśnie, że bywam tam to niestety kolor ziemi nie odpowiada temu co można zobaczyc na Malcie. Tam ziemia jest ceglasta, wręcz czerwona.

 

Możesz zdradzic jakiej firmy to model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie SUUUUUUPER!!!!!!!!

Jeszcze do tego prawdziwi brytole.

Świetnie zrobione kamo.

Mam tylko pytanie, co do gąsek, czy to te z zestawu, czy inne, a jeżeli te z zestawu, to jak z ich montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie SUUUUUUPER!!!!!!!!

Jeszcze do tego prawdziwi brytole.

Świetnie zrobione kamo.

Mam tylko pytanie, co do gąsek, czy to te z zestawu, czy inne, a jeżeli te z zestawu, to jak z ich montażem

Odpowiem za kolegę bo własnie zabieram się za ten zestaw jest to ten zestaw mini artu a gąsienice ma ognikowe

 

MINIART 35106 - 1:35 British Infantry Tank Mk.III Valentine V w/Crew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pozytywny odbiór, cieszę się, że Wam się podoba.

 

I właśnie, że bywam tam to niestety kolor ziemi nie odpowiada temu co można zobaczyc na Malcie. Tam ziemia jest ceglasta, wręcz czerwona.

 

Niestety nie byłem tam osobiście, więc szukałem jakiś zdjęć. Oczywiście w necie znajdziemy mnogość zdjęć z hoteli, a jakoś mniej tych wiejskich klimatów. Do tego szukałem zdjęcia z tym charakterystycznym murkiem będącym podstawą pomysłu na camo i znalazłem coś co wskazywało na odcień ceglasty/ciemny żółty. Przyznaje, że przyjąłem ten kolor jako przekłamanie zdjęcia (chyba wybiorę się tam osobiście - oczywiście nie po to by zweryfikować to co napisałeś ).

 

Możesz zdradzic jakiej firmy to model?

 

Tak jak napisał fenek to MINIART 35106.

 

Spodobał mi się, jednak nie widać równowagi pomiędzy wszechobecnymi odpryskami , rdzą i zaciekami a trochę zbyt czystym układem jezdnym. Warto też przyczernić końcówkę lufy.

 

Bardzo mi się podoba jedynie rzeczywiscie należało by pobrudzić układ jezdny

 

Co ciekawe, układ jezdny jest równie obity co cała reszta. Wydaje mi się, że obicia poznikały pod warstwą chemii AK. Trochę kontrast zdjęć też je poukrywał. Przyznaje, że nie zrobiłem równie wyraźnych rainsów co z przodu i z tyłu wanny. To chyba najbardziej wpływa na mało urozmaicony układ jezdny.

Co do samego brudzenia to pamiętajmy o tym, że to jednak teren mało opadowy (a właściwie mocno sezonowy jeżeli chodzi o opady), wiec 90% brudu to kurz. W związku z brakiem wody nie widzę za bardzo potrzeby ubabrania go po błotniki.

Czernienie końcówki lufy jest mocno kontrowersyjne dla ADONISA z dwóch powodów.

- 2 funtówki nie kopciły bardzo mocno

- czołgi na Malcie nie miały specjalnie dużo bojowego strzelania

 

Mam tylko pytanie, co do gąsek, czy to te z zestawu, czy inne, a jeżeli te z zestawu, to jak z ich montażem

 

Tak, gąski są z zestawu. Samo składanie jest przyjemne. To co sprawiło mi najwięcej kłopotów to znowu zastosowanie washa z AK. Chyba nie lubią się z klejem revella, bo w kilku miejscach gąsienice się rozpadły.

 

Świetnie zrobione kamo

 

Przyznaje też mi się podoba

 

A jeszcze pytanie - jak malowałeś kamo?

 

Camo malowane pędzlem. Zaczynasz od zrobienia dosyć kanciastej kratownicy. I dalej zaokrąglasz od wewnątrz rogi. Chyba najtrudniej jest zrobić pierwszą siatkę, bo ona narzuca wielkość camo. Samo zaokrąglanie to już przyjemność

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saty - poszukam we właśnych zasobach to wrzucę na forum fotki typowego Maltańskiego pola z arbuzami

 

Skoti, będę bardzo wdzięczny. Po zdobieniu Valentine stwierdziłem, że takie camo jest fajne i planuje jeszcze zrobić w klimacie Maltańskim Vickersa mk. VI C. Szukam do niego jeszcze jakiegoś kolegi na pary. Matilda odpada, bo już jedną mam, a na drugą mam pomysł w klimatach Australijskich. Może Austin Tilly, chociaż właśnie go robię w innym malowaniu i chętnie znajdę coś innego na dioramkę.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotki

 

Z daleka maltańska ziemia wygląda tak

malta1.jpg

 

Natomiast z bliska już tak

malta2.jpg

 

Wyjątkiem są powierzchnie skaliste pokryte cieniutką warstwą piasku, a właściwie skruszonej skały. Są zdecydowanie jaśniejsze.

 

A tu dodatek z Muzeum Wojny w La Valettcie

malta3.jpg

 

malta4.jpg

 

malta5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.