Jump to content

Jakowlew Jak-3 ------> Zvezda 1/72


Abominus
 Share

Recommended Posts

W ramach odskoczni od wszelkich zachodnich myśliwców postanowiłem sklecić na szybkiego maszynę z frontu wschodniego. Dobrym wyborem był prezentowany Jak "trójeczka", tzw. model/składak. To maleństwo klei/składa się nadzwyczaj szybko i przyjemnie ale trzeba uważać, żeby ta szybkość nie odbiła się też na efekcie końcowym. Nie powiem, że mnie to nie spotkało bo skłamałbym inaczej. Teraz mogę już tylko napisać, że gdybym się mocniej przyłożył do roboty.. byłoby napewno lepiej ale z drugiej strony nie uważam też aby ten rusek wyglądał jakoś mega tragicznie.

 

Prezentowany model to samolot Jak-3 z 64go Gwardyjskiego Pułku Myśliwskiego (4 Gwardyjska Dywizja Myśliwska) , którym latał Lejtnant Semen Rogovoy, który na swoim koncie zapisał pięć zwycięstw powietrznych nad Fw-190.

 

vxdp2.jpg

300z4ux.jpg

312xw11.jpg

2dujfxt.jpg

ehxik9.jpg

wlumxc.jpg

2zovyq0.jpg

s58mbq.jpg

Link to comment
Share on other sites

Całkiem sporo modeli robisz Abonimus, regularnie prezentujesz, ale jakoś brak im tego ostatecznego wykończenia... Sprawiają wrażenie lekko... niechlujnych że tak powiem, bo nie wiem jak to inaczej ująć. Np w tym Jaczku widoczny jest szew od połówek kadłuba na ogonie, zarówno od dołu jak i od góry. Dziwne plamy na stateczniku poziomym widoczne od spodu. Na skrzydłach też zresztą widać jakieś białe plamy. Obydwa światła pozycyjne na koncówkach skrzydeł czerwone? Wydechy wyglądają fatalnie!

 

Także przyłóż się do roboty, chciałbym w końcu móc pochwalić Twój model, tym bardziej że zarówno skala jak i tematyka jest mi wyjątkowo bliska!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.