Skocz do zawartości

CITROEN 15 SIX - Heller


fati65

Rekomendowane odpowiedzi

CITROEN 15 SIX - Heller w skali 1:8 . Ten sam którego na forum parę lat temu prezentował kol. tornado. Kusił mnie ten model i choc nie jest z profilu mojego zbieractwa i przeróbek zdecydowałem się go kupic . Francuskojęzyczna instrukcja montażu jest mistrzostwem w niedoskonałości . Wypraski niespasowane ze sobą wymagają dopracowania a czasami klejenia etapami .

 

Będzie to długie i żmudne klejenie modelu . Docelowo chciałbym z nim się pokazac na Targach Hobby w Poznaniu w październiku 2013 .

W miarę postępu prac przy autku będę aktualizował fotorelację , brak wolnego czasu będzie sporym spowalniaczem . Mam nadzieję że zdążę .

 

A teraz troche fotek

3e26a1d3457e3be3506ff89588cdc6e6_1.jpg

 

b4fc8c961d091e0484e92494d6941619_2.jpg

 

fa80d80cac346678d2ac43cde11ffdf8_1.jpg

 

a5c8bb0160fd5061052d85235dc65190_2.jpg

 

d36a6f6b7e02602ac8ec2ba84bef13bb_2.jpg

 

301e2913a35f5540dee3c33aed93488d_2.jpg

 

490d35422fff8b8153d619f9bbe927b3_1.jpg

 

037e9a307c741dafb6664cd1c288987a_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuskojęzyczna instrukcja montażu jest mistrzostwem w niedoskonałości .

 

Również sobie dłubię ten model w domowym zaciszu i akurat z tym stwierdzeniem się nie zgadzam. Instrukcja do bólu pokazuje gdzie co przykleić, wszystko z niej wiadomo. Rysunki choć kreślone nieraz grubą krechą, są czytelne, a z tyłu instrukcji masz cały tekst instrukcji przetłumaczony na angielski i niemiecki. Natomiast najbardziej nie podoba mi się w tym modelu, to że przedstawia on wersję powojenną i jeśli ktoś chce zrobić znacznie ciekawszą wersję przedwojenną, tak jak ja, no to musi liczyć się z bardzo dużymi przeróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa rzecz, bo mam chyba tą samą edycję modelu co Ty (te same pudełko). Masz więc chyba jakąś wybrakowaną instrukcję. Jakie przewidujesz malowanie? Mam nadzieję że nie czarne, bo od czarnych Traction Avantów robi się już niedobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sprawdziłem instrukcję . Moja ma 14 kartek zszyte zszywkami , nie wygląda to na wydruk lecz na ksero . O wspomnianych przez Ciebie wersjach językowych ani śladu (!) , zresztą mi to by wiele nie dało , chodziłem do szkoły w czasach gdzie jedynym słusznym językiem był j.rosyjski Na kartonie pod kodem kreskowym jest ciąg cyfr przypuszczam że te cztery ostatnie to data produkcji w moim przypadku - styczeń 97

 

Malowanie zaplanowałem beżowo-czarne lub popielato-czarne w ostateczności wiśniowo-czarne . Żeby nie powtórzyc tego co zrobił tornado tył zrobię bez zapasu (wer.1952r.)

Nie spotkałem się z gotowym modelem oprócz tego co złożył tornado , jeśli znasz jakieś strony gdzie można zobaczyc ten model to podaj linki , zawsze można coś podpatrzyc . Na jakim etapie jesteś z Twoim modelem ?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666 ogromne dzięki za linki ,w sumie w tych adresach są ci sami autorzy i fotki się powtarzają . To mnie tylko utwierdza w moim przekonaniu że koniec jest jeszcze daleko przedemną i nie będzie łatwo chcąc chociaż na zbliżonym poziomie go ukończyc . Mam nadzieję że nie polegnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoją cytryną jestem na etapie złożonej karoserii, płyty podłogowej z komorą silnika i układem kierowniczym, oraz sklejonym przednim i tylnym zawieszeniem. Mam już też przygotowaną deskę rozdzielczą pod instalację elektryczną (będzie oświetlenie w modelu) oraz nieco ją przerobiłem na przedwojenny wariant. Ponadto maluję już silnik na kolor zielony, a w samym silniku zrobiłem od nowa przedwojenną wersję pompy wodnej. Nie licząc zmian konstrukcyjnych we wnętrzu skrzyni biegów, pompa wody to najbardziej rzucająca się w oczy zmiana między wczesnymi a późnymi wersjami Citroena 15. Ale to nic, najgorsze mnie dopiero czeka, w postaci zrobienia od nowa wczesnego wariantu atrapy chłodnicy oraz wczesnego wariantu felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.