Skocz do zawartości

ISU 152 Tamiya 1/35


woto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wojtu a nie możesz już czy nie chce ci się zrobić chociaż cieniowania ? bo model zacnie poskładany to i pasowało by aby i zacnie był pomalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niebo lepiej nie myśl że się wymądrzam ale oglądam już parę modeli w malowanych tą farbką i mam pytanie dlaczego rozjaśniasz tylko biały bez dodatku żółtego ?

Teraz wygląda super ale po terpentynie zacznie wpadać w seledyn a ta zieleń raczej wpadała w oliwkę

Sorki za wywody ale tak sobie tylko myślę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To jest mój pierwszy "rusek", więc nie mam jeszcze sprawdzonej recepty na ten kolor. Myślałem, żeby dodać piaskowego koloru ale nie chciałem zepsuć malowania, a już mu wystarczy tej farby . Przy następnym modelu spróbuję tak zrobić. Może oleje troszkę zmienią ten odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej nie chciałem rozjaśniać, bo wtedy wydaje mi się mało naturalnie, choć to też tak do końca mało z naturą ma wspólnego, no ale model nie jest zbyt płaski. Trzonki robione z wykałaczek "made in Społem" - bardzo fajny materiał to takich robótek.

 

Pierwsza fotka - drewienko w wersji surowej

26024.jpg

 

druga fotka - drewienko podrasowane, aby wyciągnąć rysunek drewna

26025.jpg

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja po kolejnym etapie jakim był wash. Nie jest za mocny bo robiony z mieszaniny brązu i ciemnej zieleni. Również gąskom także dostało się małe brudzenie - jeszcze potraktuje je ciemniejszą glebą, żeby nie były takie wypłowiałe - chyba że wyglądają ok na tym etapie?.

 

01031.jpg

01032r.jpg

01033.jpg

01034.jpg

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo estetycznie to wygąda.

Gąski jak dla mnie zbyt przypominają zardzewiałe więc potraktuj, potraktuj... i podwozie też.

Jeszcze jest pewna niekonsekwencja. Skoro koła takie wypolerowane to gąsienice na środku też.

No i kuchę wypatrzyłem :P

Wiem, że to sowieckie ale jednak zęby "wbijały" się w gąski więc nie powinno tam być widocznych

lini łączenia form.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie będzie kurzone, gąski tylko zmontowane do fotografa ;-). Gąsienice w środku przejechane są grafitem żeby oddać ślady tarcia, widać to pod odpowiednim kątem (aparat tego nie uchwycił), poprawię, może będzie to widać. Lini łączenia form w gąskach to już nie będę usuwał po prostu to przeoczyłem - może przejdzie ;-). Przy następnym modelu wezmę to pod uwagę. Dziękuję za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.