Skocz do zawartości

Plymouth Superbird


MOPAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zacząłem budowę Plymouth'a Superbird'a firmy Monogram. Model jest dosyć stary, 1987 rok , ale za to bardzo dokładny. Jak narazie zrobiłem napisy na kołach i pomalowałem kaste sprayem Tamiya TS22, na początku pojawiły się jakieś białe kropki ale po drugiej warstwie zeszły i już jest dobrze, ale i tu mam jedno pytanie-jak teraz wyszlifować kaste żeby się wszystko wygładziło? Poniżej są zdjęcia z super ptakiem Zapraszam do komentowania.

20130320214.jpg

20130327266.jpg

20130327265.jpg

20130327268.jpg

20130327269.jpg

20130327270.jpg

20130327267.jpg

20130327272.jpg

20130327274.jpg

20130323248.jpg

20130323249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w budowie, przypomina mi sie Gran Turismo 2 , tam pierwszy raz spotkalem i jezdzilem Superbirdem.

A do szlifowania ja uzywam micromesha 4000 lub 6000. Miedzy warstwamy mozesz tez uzyc najdelikatniejszej pasty polerskiej Tamiyi, wszystko zalezy jak bardzo chropowata jest powierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 Ależ podkład jak najbardziej jest, więc chyba będzie rozgrzeszenie

misioptys Gdzie można taki papier dostać i czy papier wodny o gradacji 4000 da ten sam efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misioptys Gdzie można taki papier dostać i czy papier wodny o gradacji 4000 da ten sam efekt?

 

Micromesh kupuje przez internet, na e-bayu.

Papier wodny da rade, moze byc nawet 2500, ale trzeba byc bardzo delikatnym i uwazac na krawedzie bo moga wystapic przecierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachu narazie nie malowałem bo dach ma być skórzany i jest taki chropowaty a podkład by go wygładził.

misioptys Dzięki za radę, napewno z niej skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład by wygładził fakturę skóry na dachu? No ale to chociaż słupki było pomalować. Dokładny? Pierwsze co się rzuca w oczy to wycieraczki, akumulator i zbiorniczki na płyny ustrojowe zlane razem z kabiną. Bryła modelu ciekawa jak to u amerykanów, ale żeby był z tego fajny model to jednak trzeba trochę pracy. Powodzenia w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika to mam już plany a dokładnie to wzorzec więc jak plany wyjdą to będzie cacy. Na belki będę kładł taśmę chromową bo była kiedyś na forum ładna AAR Cuda z taką taśmą i dobrze to wyglądało. Nie mam zamiaru poprostu zrobić tego modelu na odwal bo uwielbiam Superbirda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po dłuższej przerwie związaną z maturą przyszedł czas na dalszą budowę Superbirda. Zrobiłem koła, podwozie i przednie zawieszenie co zresztą widać na zdjęciach, zapraszam do komentowania

 

20130607466.jpg

20130607467.jpg

20130607469.jpg

20130607470.jpg

20130607472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dzięki, napewno w najbliższym czasie coś dobiorę

Silnik więc narazie jest bez kabli i prezentuje się tak(przepraszam za jakość zdjęć, ale mam słabe światło):

20130609481.jpg

20130609482.jpg

20130609483.jpg

No i jeszcze przymiarka jako tako, bo za komorę się jeszcze nie wziąłem:

20130609488.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć, dach rzeczywiście fajny ma ten kolorek. Widzę, że korzystasz z "patentu na chromy" - wycięte paski z wewnętrznej strony opakowania po chipsach. Sam stosowałem i nawet się sprawdza. Na dachu wygląda to porządnie, ale na słupkach możesz jeszcze poprawić, tzn. widać tam klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyl na dachu był fabrycznie, tylko go pomalowałem. Z folią to prawda jutro postaram się ją poprawić.

 

Model jest już prawie skończony. Jutro tylko muszę dokończyć silnik, cała buda jest już zrobiona, wraz z dziobem ale niezrobiłem zdjęć.

 

 

8gdh.jpg

wrf6.jpg

3mfs.jpg

kcic.jpg

7skv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.