Jump to content

Halberstadt CL IIa, ARDPOL 1/72


Wojciech Butrycz
 Share

Recommended Posts

c.d. Skąd mi się wzięlo to "a" przy Halb. II? Jak już to Bay, pewnie myślałem o innym samolocie. Samolot pochodzi z 14. Eskadry Wywiadowczej, a latali na nim sierż.pil. Władysław Bartkowiak im pchor. obs. Józef Klicze - cała historia patrz Lotnictwo z Szachownicą nr 3 (2002)

Link to comment
Share on other sites

Wojtu

 

Wszystkie 3 "szmatołapy" w Towim wykonaniu są przepiękne. Naciągi i sdetalowanie mnie powala na kolana... A jeszcze szachownice to juz "cud-miód".

 

Gdzie będzie można zobaczyc te modele na żywo?

 

Pozdrawiam Michał

Link to comment
Share on other sites

Podziękowania za komplementy, ale składam je "szmatopłatowcom", bo są wdzięczne, tak samo jak stare Bentleye czy Rolls-Royce'y. Niestety zupełnie ignorowane przez polskich modelarzy, którzy uważają tylko Spitfire'y, Me-109 czy MiGi, F-16. Szkoda bo to najbarwniejszy okres historii lotnictwa, a w Polsce nigdy póżniej nie latało tak dużo typów z Niemiec, Austro-Węgier, Włoch, Francji, Anglii czy Rosji. Tak się składa,że w/w trzy (obok 9 innych) są do obejrzenia w krakowskim Muzeum Lotnictwa od 2010 roku, kiedy to zorganizowano wystawę poświęconą wojnie polsko-bolszewickej... i nie odebrałem ich do dziś. Pozostałe ok. 40 zrobionych jest w moich gablotach i ciągle jakieś 30 do zbudowania na pólkach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.