Skocz do zawartości

MiG-21F-13, Revell/Pavla 1/72


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

W sąsiednim wątku bardzo ładny F-13 w skali 1/48, więc aby kontunuować temat pierwszych Fishbedów w lotnictwie polskim przedstawiam mojego Revella w skali 1/72 z ulepszeniami od Pavli i Eduarda dot. głównie podwozia i kokpitu, a także fotel SK-1 z gamy produktów Aeroclub. Także sam model w wielu miejscach trzeba poprawić - choćby końcówki sterów wysokości - patrz magazyn Model Hobby Nr 24 (6/2005).

 

dsc09029q.jpg

 

dsc09030q.jpg

 

dsc09031v.jpg

 

dsc09032v.jpg

 

dsc09033m.jpg

 

dsc09036z.jpg

 

dsc09037y.jpg

 

dsc09038e.jpg

 

dsc09040n.jpg

 

dsc09041k.jpg

 

dsc09043f.jpg

 

dsc09046o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo mi się podoba Wash niezbyt nachalny, dużo detali daje złudzenie, że to inna skala ;) Troszkę przeszkadza mi tylko taki trupi mat. Być może w rzeczywistości wygląda to właśnie tak, ale na modelu troszkę bardziej efektowny jest półmat łamany na mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelazko tak, Szybki tak, ale Fishbed? - a ktoś go w PL tak nazywał w czasie służby? Amerykanizacja nazewnictwa be ;)

 

A sam model - wygląda ładnie. Kalki z numerami miejscami się świecą, tak jakby zostało trochę powietrza. Sam doskonale wiem, jak to potrafi wkurzyć, więc łączę się w bólu Rysy na zbiorniku też mnie trochę nie przekonują, ale poza tym Revella

 

Sam do wykonania 2015 kupiłem zestaw Academy i patrzą na kolejną galerię modelu Revella dochodzę do wniosku, że się zfrajerowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to zdjęcie było wykonane? Ja model robiłem w 2004 roku, mając do dyspozycji zdjęcia z Aeroplana. Nie wyglądał wtedy tak czysto i kolor z tyłu kadłuba i skrzydeł to był zdecydowanie piaskowy?

Spokojnie, to już odmalowany w Dęblinie. Model sympatyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

243776.jpg
Kiedy to zdjęcie było wykonane? Ja model robiłem w 2004 roku, mając do dyspozycji zdjęcia z Aeroplana. Nie wyglądał wtedy tak czysto i kolor z tyłu kadłuba i skrzydeł to był zdecydowanie piaskowy?
Spokojnie, to tylko awaria... czyli pseudo-muzeum w Dęblinie, gdzie panowie mają tyle pojęcia o godłach i barwie naszych statków powietrznych co średnich rozmiarów kura.

Nie dość, że na samolocie skopane kolory to jeszcze szachownica nabazgrana na kadłubie.

Dobrze, że nie według nowego wzoru...

Tu dla przykładu inny dębliński cudak: http://skrzydla.org/showphoto.php?photo_id=81546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.