Jump to content

CRUSADER AA - Italeri 1/35


SAGITARIUS
 Share

Recommended Posts

No i jak zwykle kolejny ładny model nam tu pokazujesz Krystianie. Fajnie zakurzony jest.

Tylko się tak zastanawiam po co mu z tyłu ten wlew od dodatkowego zbiornika z paliwem.

A jak Ci poszło z montażem magazynków do działek?

Link to comment
Share on other sites

Noo, ale tutaj to już trochę pomarudzę, jako że wkroczyłeś na dobrze znane mi normandyjskie podwórko

Co do samej czystości i techniki wykonania modelu nie ma zastrzeżeń, ale jeśli chodzi o brudzenie twojego Crusadera, to z taką jego formą muszę się nie zgodzić.

Normandia, a w szczególności półwysep Cotentin i brytyjski sektor działań (od plaż Sword i Gold aż po Falaise-Chambois) w tamtym czasie (oraz w niewielkiej części obecnie) jest terenem obfitującym w zieleń, ciemny grunt i błoto. W czerwcu i lipcu 1944 pogoda nie rozpieszczała walczących stron i czołgi były często umazane błotem, a nawet jeśli nie błotem to zakurzone ciemną ziemią, której jest tam pełno. Dlatego też według mnie taki piaszczysty kurz nie za bardzo pasuje.

Poza tym model naprawdę wykonany jest wspaniale (jak każdy prezentowany przez Ciebie ostatnio projekt )

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Sugeruje, że to kurzenie, jakie zaprezentował tutaj Sagitarius jest raczej bardziej charakterystyczne dla frontu śródziemnomorskiego lub afrykańskiego. W tamtym czasie w Normandii poprostu nie było takiej pogody i podłoża, które wytworzyłyby na pojeździe kurz o takiej barwie. Tyle!

To moja opinia, którą opieram na relacjach, dokumentach z działań wojsk brytyjskich i kanadyjskich, a także obserwacji jakich dokonałem w zeszłym roku w Normandii.

Link to comment
Share on other sites

Skoro kolega widzi w takiej ocenie czepianie się, to już kolegi sprawa. Ja wyraziłem swoją subiektywną opinię na podstawie wiedzy jaką posiadam i nie mam zamiaru się z takowej opinii tłumaczyć. Piasek pustyni saharyjskiej, czy suchych duktów nadadriatyckich różni się od ciemnobłotnistej ziemi jaka występuje w Normandii. Temu się zaprzeczyć nie da.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

To weź teraz mi udowodni że kurz/osad z błota w normadi nie mógł przbrać takiego odcienia. Wybacz, piszesz głupoty.

Co do samego modelu- Krystian, Twoje modele zawsze były dla mnie inspiracją. Masz swój styl, i Twoje modele są naprawde niepowtarzalne.

pozdr

Link to comment
Share on other sites

To weź teraz mi udowodni że kurz/osad z błota w normadi nie mógł przbrać takiego odcienia. Wybacz, piszesz głupoty.

 

Nie udowodnię Ci, że nie mógł przybrać bo musiałbym być stałym mieszkańcem Normandii w tamtych czasach. Opieram się na relacjach żołnierzy i załóg pojazdów pancernych. Skoro dla Ciebie taka dokumentacja stanowi głupoty, to twoja sprawa.

Co do mojej opinii,to piszę tylko,że według mnie to mało prawdopodobne, aby tak właśnie to wyglądało. To moja SUBIEKTYWNA opinia. Nie trzeba się z nią zgadzać, ale wypadałoby ją uszanować.

Link to comment
Share on other sites

ehhh... i co w tych relacjach wyczytałeś? że "kurz był taki a taki"? Wybacz, ale jeżeli mielibyśmy oceniać, że ten model powinien mieć kurz w takim kolorze, zacieki o takiej długości i odpryski o takim kształcie, to by paranoja była! Kurz na modelu Krystiana jest bardzo dobry. Podwozie jest bardzo realistyczne. Koniec. Kropka. Pisanie że kurz jest za jasny, za ciemny, za kurzowaty to czepianie się. Próba udowodnienienia że w normandi był kurz o określonym kolorze, to pisanie głupot. Tyle.

Link to comment
Share on other sites

Skoro tak uważasz, to dobrze szanuję twoją opinię, ale Ty uszanuj moją i nie kłóćmy się już.

Relacje żołnierzy 7 i 11 DPanc. oraz Royal Armoured Support Group działającą przy brytyjskiej 50 DP z walk o podejście do Caen ( m.in. Tilly-sur-Seulles, operacja Goodwood). Żołnierze wspominają o czołgach grzęznących w błocie, oraz o okopywaniu się w czarnej nasiąkniętej wodą ziemi.

No ale to już teraz nieważne. Wyrok już zapadł. Gadam głupoty.Trudno.

 

Przepraszam Cię Sagitariusie,za odejście od tematu

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Na wstępie dziękuję za opinię.

 

Tomku ... w zasadzie montaż magazynków do działek to był jedyny etap przy którym trzeba się chwilę zastanowić. Cały model skleja się świetnie i jest bardzo prosty.

 

Panowie ... w temacie kurzenia dopiero zaczynam zmagania.

Wiem, że kolorystyka powinna być ciemniejsza i bardziej zbliżona do błotnisto trawiastych i w tej materii ukłon dla kolegi Kornika za słuszność i celną uwagę. Może przy następnym modelu uda mi się bardziej wiernie oddać takie elementy wykończenia model.

 

Pozdrawiam

S. - Krystian

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.