Skocz do zawartości

Mercedes 500SL AMG open - Fujimi - 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Korzystając z okazji, że będę miał nieco więcej czasu na swoje modele, postanowiłem wystartować z czymś relatywnie prostym. Czasu mało, więc nie ma co wydziwiać - padło na mercedesa. Model leciwy, w specyfikacji AMG oraz cabrio - co czyni go ciekawym. Mój niestety jest z drugiej reki. Poprzedni właściciel zepsuł fotele ( wżery) ale dodał drugi kpl - czerwony plastik. Niestety podczas transportu oberwała rama szyby przedniej - do odratowania. Pomalowane pomarańczowe kierunki w kloszach przednich - ale to zmyję ;)

 

Kolorystyka już wybrana, jak to u mnie - będą grafiki, ale o tym w dalszych aktualizacjach.

 

Zawartość pudełka prezentuje się następująco:

 

in-box4.jpg[/url

in-box3.jpg[/url

in-box5.jpg[/url

in-box19.jpg[/url

in-box22.jpg[/url

in-box21.jpg[/url

in-box15.jpg[/url

in-box18.jpg[/url

in-box17.jpg[/url

in-box16.jpg[/url

in-box11.jpg[/url

in-box14.jpg[/url

in-box6.jpg[/url

in-box9.jpg[/url

in-box8.jpg[/url

in-box7.jpg[/url

in-box10.jpg[/url

 

Na początek dodam inne felgi - 18" Intowner Aoshima 1/24

in-box13.jpg[/url

in-box12.jpg[/url

 

A tak kształtuje się koncepcja całości:

 

in-box2.jpg[/url

in-box.jpg[/url

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja oglądam. Takie pytanko, co jest jeszcze w pudełku po felgach, skoro one są takie malutkie, a pudełko duże?

Oprócz felg masz jeszcze kalki i czasem, ja tak miałem z jednym kompletem, jest jeszcze podkładka, tarcza hamulcowa i zawieszka do zrobienia breloczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;)

W pudełku są felgi w ramce ( dwie ramki - jedna to chromowane ranty, a druga to reszta felgi ), opony w woreczku i kalkomanie.

 

Pierwsze prace już niebawem ( wypadł mi wyjazd aktualnie ).

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te koła tu nie leżą. Myślę, że jest wiele wzorów, które lepiej pasowałyby do tak eleganckiego i jednocześnie sportowego samochodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

No i ruszyły pierwsze prace. Jak to mówią - lepiej późno niż wcale :P

 

Zacząłem od pogłębienia linii podziału. Do tego celu użyłem skrobaków T2M ( jeszcze raz dzięki Akash ;o) )

part19.jpg

part110.jpg

 

Następnie cała karoseria została przeszlifowana gąbkami 3M.

part18.jpg

 

Kolejnym krokiem było dokonanie przeróbek przed nałożeniem podkładu. Zacząłem od otworzenia wylotów powietrza na przednich błotnikach:

part111.jpg

 

A kolejnym krokiem była przebudowa świateł. Zrobiłem tylko jedna stronę dla porównania z tym co daje producent. Według Fujimi odbłyśnik kierunkowskazu wygląda tak:

part13.jpg

 

A tak się prezentuje po przerobieniu ( druga strona ). To zielonkawe to milliput, nałożony na polistyrenowy stelaż. Narazie niezbyt dobrze prezentuje się na zdjęciach, ale po podkładzie będzie dokładnie widać, jaki dał efekt ;)

part14.jpg

part16.jpg

part15.jpg

 

Podobnie postąpiłem z tylnym odbłyśnikiem:

part12.jpg

part11.jpg

part1.jpg

part112.jpg

 

Jak pewnie zauważyliście z maski i tylnej klapy zniknęły znaczki. Usunąłem je bo dzięki uprzejmości kolegi Mr_Benz mam stickery na maskę i klapę ( jeszcze raz dzięki ). Doszły jeszcze żywiczne boczki drzwiowe z sl500 Tamiya.

dodatki.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Czas odgrzebać kotleta

Przy okazji malowania innego mercedesa - A160 - postanowiłem i tego pomalować.

Biała baza - wzorki, na to trzy kolorki transparentne Tamiya, na koniec czarny Vallejo.

Karoseria czeka jeszcze na bezbarwny.

Przy okazji zmieniłem felgi na te z mercedesa slr.

 

grafika.jpg

grafika4.jpg

grafika2.jpg

grafika5.jpg

grafika6.jpg

grafika1.jpg

grafika3.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo stary gleba totalna. To malowanie z tymi felami to istny kozak. Mam tego meśka, i nie raz myślałem jak go zrobić. To co zaprezentowałeś jest zaj....biste. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że zmieniłeś fele, bo poprzednie mi się nie podobały.

Projekt fajny, nie zapominaj o nim na kolejny rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.