Skocz do zawartości

3x F-14 Tomcat


Mati.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zaprezentować Wam moje modele. Nie sa one zrobione doskonale (sa to moje 3 pierwsze plastiki) ale postanowiłem je tu pokazać ;-)

 

th_100_4007.jpgth_100_4008.jpg

th_100_4009.jpgth_100_4010.jpgth_100_4011.jpg

 

 

1# F-14 Tomcat 1/144 Revell

Model ten był pierwszym jaki wykonałem. Model łatwy lecz nie do końca przyjemny... Po pierwsze kalki na stabilizatory (?) są za duże. Kolejnym mankamentem było włożenie skrzydeł do kadłuba. Po 3-godzinnej walce powycinałem pare elementów i jakoś weszły. Niestety przez to się nie ruszają...

th_100_3982.jpgth_100_3983.jpgth_100_3984.jpg

th_100_3985.jpgth_100_3986.jpg

 

2# F-14 Tomcat 1/72 Italeri

Ten model wykonałem jako drugi. W tym modelu nie zauważyłem żadnych wad. Sklejał się gładko i bezproblemowo. Niestety nie wygląda za dobrze (To z mojej winy ). Model chciałem pomalować farbkami za pomoca pędzelka, jednak nie byłem usatysfakcjonowany wynikiem wiec pomalowałem go farbą w sprayu firmy Dupli-Color (Chrome Efect). Niestety na dole dziobu samolotu i pod prawym skrzydłem widać efekty mojej wcześniejszej pracy (czarne maźnięcia farbą). Na szczęście nie rzuca sie to tak bardzo w oczy.

th_100_3987.jpgth_100_3993.jpgth_100_3989.jpg

th_100_3990.jpgth_100_3991.jpgth_100_3992.jpg

 

3# F-14 Tomcat 1/48 Italeri

Części dobrze spasowane ze sobą, tak więc problemów brak. Malowany prawie w całości farbami w spray'u. Pokusiłem się w nim nawet na "waloryzację" i dorobiłem lusterka w kabinie pilotów. Niestety tu też popełniłem błąd... Zabrakło mi kleju do przyklejenia owiewki, tak więc przykleiłem ją Super Glue... Po chwili owiewka w miejscu przyklejenia stała się biała. Na szczęście to też nie rzuca się tak w oczy i na półce wyglądają jako-tako.

th_100_3995.jpgth_100_3994.jpgth_100_3996.jpg

th_100_3998.jpgth_100_4000.jpgth_100_3999.jpg

th_100_4003.jpgth_100_4002.jpgth_100_4001.jpg

th_100_4004.jpgth_100_4005.jpgth_100_4006.jpg

 

Jeżeli ktośby chciał to mam na zbyciu kalki do F-14 w skali 1/48

1. USS ENTERPRISE VF-1 WOLFPACK

2. USS KITTY HAWK VF-213 BLACK LIONS

Kalki te nie posiadają naklejek podstawowych (napisy eksploatacyjne etc.) gdyż użyłem je do wykonania mojego modelu. Zainteresowanym mogę podesłać zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Mati K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł. Wykonanie jak na początkującego plastic-makera wygląda zadowalająco.

Co ciekawe już od pierwszych modeli całkiem dobrze radzisz sobie z kalkomanią. Są położone prosto i prawie w ogóle się nie świecą. Brawo!

Błędy, które najbardziej rzucają się w oczy, to drobne niedomalowania i pędzelkowanie skoki w bok (wyjechało Ci się po prostu np. w okolicy silników i kół),ale jest to tylko kwestia wyćwiczenia.

Jeśli mógłbym Ci jeszcze coś doradzić, to staraj się omiatać modele z kurzu pędzelkiem (najlepiej miękkim kosmetycznym), bo kurz to zabójstwo dla modeli,a na Tomcacie w 72 widać go dość sporo.

 

Powodzenia przy dalszych pracach

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pomysł bomba Warsztat jak na pierwsze modele fajny, kalki sie lekko błyszczą ale jest ok . Jak będziesz robił następny model to wrzuć relacja na forum to na pewno ktoś Ci pomoże

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo ktoś w końcu zrobił tą italerke w 48 - dobrze wiedzieć że wszystko pasuje ;-)

Modele wykonane świetnie jak na pierwszy raz.

Gratuluje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.