Skocz do zawartości

DH 60 M Moth "Mieszko" Amodel 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich kolegów ponownie

Jako mały przerywnik pomiędzy poważnymi projektami ,skleciłem niepozornego "polonusa "

P5240766%252520-%252520Kopia.jpg

Model jest sklecony przeciętnie ,a to za sprawą tego że jest z odzysku .Sklejony był przez osobę ,której mówiąc delikatnie częsły się rączki (wiadomo o co chodzi )Wnętrz ebylo sklejone i nie pomalowane .Jakoś to wszystko porozklejałem i złożyłem do kupy ,jedna blizny zostały.No ale jak pisąłem to tylko przerywnik zrobiony dla relaksu

Dużo o tym płatowcu nie powiem ,bo nie wiem ,jest w malowaniu przedwojennym polskim z napisem "Mieszko " i tyle o tym wiem .Myślę że są tacy co napiszą o nim więcej

P5240769.JPG

P5240766.JPG

P5240767.JPG

P5240768.JPG

P5240770.JPG

P5240771.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ćma przyleciała dobrze bo ich tu mało:

Jak tam Panie kolego ze spasowaniem tego cuda? Skoro dla relaksu to pewnie i owszem..

Cywil jak z żurnala!

pozdrawiam,

K

Brakuje mu do modeli z górnej półki, ale jak ktoś się uprze to wykrzesa z niego jako taki model. Mnie sie nie chciało

Jeden plus tego modelu to zastrzały. Nic nie trzeba z nimi robic .Wymiary są na tyle dobre że skrzydła ze sobą montuje się bez żadnych wymyślnych przyrządów .Po prostu wklejasz i wszystko jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny samolocik, do tego cywil - nie pasażer Miałem nawet ochotę go skleić, właśnie ze względu na to polskie malowanie. W sieci wyszperałem, że był to samolot Aeroklubu Śląskiego, kierownictwa kursów lotniczych dla kolejarzy o numerze seryjnym 1545, wpisany do rejestru PSP 30 czerwca 1930 r.

Tutaj nawet jest historyczna fotka:

1167876.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie miałem tej fotki wcześniej. Uwierzyłem "rucholom' i zrobiłem według instrukcji podwozie a to okazuje się że było troszkę inne z x-em w środku.Ale trudno niech tak zostanie :(

Popełniłem błąd ;o którym pisałem kiedyś na forum ..."nie wierz nigdy instrukcją!!!!!!

 

 

Zresztą na tapecie bardzie godny modelik

P5240772.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.