Skocz do zawartości

[warsztat] Messerschmitt Bf 109 G6 R6 MasterCraft 1/72


nasedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy to dobry pomysł, ale postanowiłem zamieścić utaj swoją relację z budowy tego modelu. Myślę, że dzięki temu poradzicie mi to i owo, ale także ja pod "presją" będę częściej przy nim siedział.

Kilka słów o modelu. No cóż, za 9zl nie ma co cudów oczekiwać, i tak też jest. Model ma wgłębne linie podziałowe ale spasowanie części nie jest zbyt dobre . Trochę nadlewek też się znajdzie. Kalkomanie wyglądają na ładne, ale to okaże się po nałożeniu.

 

Czy część nr. 9 to zagłówek pilota?

p9010003hn2.th.jpg

 

Narazie 2 fotki z budowy:

p9010001vm0.th.jpg

p9010004dq2.th.jpg

Jak widać szpachlowania będzie bardzo dużo

Wnętrze kabiny pomalowałem RLM 66.

Nie mam zamiaru się śpieszyć, postaram się również uzupełnić trochę to bardzo skąpe wyposażenie kabiny.

Postanowiłem, że na tym egzemplarzu przetestuje pastele, brudzingi, sidoluxy i inne techniki.

 

Pozdrawiam i oczekuję licznych komentarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł z czego wykonać siedzisko pilota oraz siatkę wlotu powietrza do chłodnicy pod kadłubem?

Nie wiem jak to powinno dokładnie wyglądać, ale proponowałbym:

a) kawałek odpowiednio grubej płytki polistyrenowej, zeszlifowanej do odpowiedniego kształtu;

b) jakąś masę plastyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj dobrze połówki kadłuba w tym miejscu w którym ma być wklejony kokpit bo prześwituje ci kolor plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem dużo czasu, ale troszkę grzebnąłem przy modelu

p9120005gz0.th.jpg

p9120007gu0.th.jpg

 

na to pójdzie mat pactry, ale najpierw chciałem troszkę popastelować. Jaki polecilibyście modelarski sklep internetowy, gdzie mógł bym kupić taśmę maskującą, pastele, płyn do kalek. Krytyka miło widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nasedo!

 

Czesc nr 9, ktora wskazales w pierwszym poscie to nie zaglowek, tylko plyta pancerna chroniaca pilota. Jestem pewien, ze jesli sie myle, to lepiej zorientowani w temacie koledzy na pewno to sprostuja.

 

Model OK, podobaja mi sie detale, ktore sam dorabiasz. Bede sledzil ten watek.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam

To już 3 lata minęło odkąd zacząłem tego "gniotka". Modelu nie polecam początkującym, bo mogą się tylko zdenerwować ;). Jako że bryła tego modelu jak i spasowanie było tragiczne, poszło duuuużo szpachli. Model posłużył mi jako królik doświadczalny w "washowaniu" i używaniu płynu do kalek.

 

Ale nie bójcie się, nie wyrzuciłem go, wisi w samochodzie pod lusterkiem ;) :

img7605v.jpg

 

img7606w.jpg

 

img7607j.jpg

 

Model z oryginałem nie ma niestety wiele wspólnego ale cieszy oko w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.