Skocz do zawartości

[in-box] Dragon 6312 King Tiger Porshe Turret


Jakub W.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wam przedstawić jeden z nowszych choć już nie taki nowy model dragona-King Tiger Porsche turret numer katalogowy 6312 w skali 1/35.

 

6312-p2.jpg

 

Cześci z dragona są super obrobione, widać karzdą faktórę, doskonale widać nitowanie i ilość błędów jest naprawde minimalna.Zestaw zawiera 830 części !!! Z czego:

 

- 20 to części przezroczyste,

- 11 to metalowe cześci w tym aluminiowa lufa, druciki holownicze, łańcuszek, uchwyty holownicze oraz kilka pręcików.

- 49 rodzajów części fototrawionych (nie chciało mi się ich liczyć),

- 650-750 to części plastikowe.

 

Mamy do wyboru 5 wzorów malowania:

 

- 3./s.Pz.Abt.503, Węgy 1945

- s.Pz.Kp.(Fkl)316, Francja 1944

- s.Pz.Abt 506, Arnchem 1944

- Jednostka niezidentyfikowana Front wschodni 1944

- s.Pz.Abt.503, Normandia 1944 (Ja będe robić tą wersje)

 

W zestawie znajdziemy 21 wyprasek plastkowych, odzielne (luźne) gąski, 1 wypraskę fototrawioną, 3 luźne części fototrawione,11 luźnych części metalowych, 3 luźne części plastikowe i ładną błyszczącą instrukcje

 

No to jedziemy z tym koksem (plastykiem ):

 

Wypraska A połączona z wypraską B (w zestawie są takie 2)

dsc03570.jpg

Wypraska C.

dsc03564.jpg

Wypraska D.

dsc03555.jpg

Wypraska E połączona z M.

dsc03556.jpg

Wypraska G

dsc03543.jpg

Wypraska H

dsc03540.jpg

Wypraska N połączona z K

dsc03562.gif

Mniejsze wypraski

dsc03558.jpg

Jeszcz jedne mniejsze wypraski

dsc03568.gif

Wanna

dsc03527.jpg

Naklejki, części Fototrawine, przezroczyste części i druciki

dsc03528.jpg

Części metalowe

dsc03548.gif

Instrukcja

dsc03539.gif

Gąski

dsc03535.gif

I włazy dowódcy.

dsc03534.gif

 

No i tyle na koniec.

 

UWAGA: niektóre zdjęcia mogą być niewyraźne lub długo się ładować-zwłaszcza te na początku gdyz nie zmiejszyłem ich na moim kompie, za problemy przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Widocznie wtedy kiedy go wydawali do obiegu nie posiadali odpowiedniej "technologi" do odlewania zimmeritu, albo jeszcze był w fazie "planowania" , teraz to akurat norma sądząc choćby po nowym zestawie z wiezą henshela. A niemiecka nazwa była to Konigs tiger (tygrys syberyjski) o ile się nie mylę (nazwa king tiger tak się przyjeła u mnie).

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie go robie bez zimmeritu. Nietóre fototrawionki są arcytrudne (poległem na nich i wszystkich nie robie bo efekt nieciekawy w moim wykonaniu). Nadwozie nie bardzo mi spasowało do podwozia ale pewnie to moja wina. Model o łatwych nie należy. Jest dla mnie trudniejszy od Pantery. Co do gąsek to dali dość duży nadmiar. Karabin jest dość rozbudowany a widać tylko lufe, armata z resztą też. Niektóre części powtarzają się nawet razy 3. Dano chyba też tył z jagdtygrysa chociaż nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre części powtarzają się nawet razy 3.

 

W dragonie to standart tak samo w panterze dali koła stalowe i zwykłe po dwa razy więcej niż trzeba a my musimy za to płacić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my musimy za to płacić.....

Nie musicie. Niektóre firmy za cenę dragona (AFV Club, Tamiya, nowe Academy) nie dają nic - żadnych blaszek ani luf toczonych (wyjątki są oczywiście). A tu macie i wybór i zapas.

Revell zazwyczaj daje części ilościowo na styk-polecam.

 

Jedno co mnie dziwi w tym zestawie............ Dragon jest dobrą firmą bez przekrętów to dlaczego na pudełku jest z zimmeritem a w zestawie nie..........

Na pudełku jest jeszcze Teciak w tle Ogólnie w skali 35 to Dragon chyba ostatnio w jednym modelu dopiero zrobił zimmerit w zestawie.

http://www.dragon-models.com/html/6303poster.htm

Zimmerit zawsze fajniejszy dorabiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.