Skocz do zawartości

SU-17M4 Fitter K 1:72 MasterCraft


Michał_86

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM:)

 

NO to powoli się zabieram za SU17. Model ma bardzo dokładną instrukcje malowania w 5 wzorach ale coś jest zamieszane:

 

image4ju5.th.jpg

 

image5gv2.th.jpg

 

To jakie mają być w końcu te kolory? Na drążku jest PS-35526 (H33 Czarny), na bocznych częściach fotela też jest PS-35526 (H33 Czarny) ale pod spodem pisze Pale Blue...

 

 

Elementy i kadłub:

image6wb0.jpg

 

kalki:

picture184bl6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przykleić owiewkę na końcu już pomalowaną ?? Bo może ci sie zabrudzić szpachlą , klejem czy farbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przykleić owiewkę na końcu już pomalowaną ?? Bo może ci sie zabrudzić szpachlą , klejem czy farbami.

 

Jeszcze nic nie jest przyklejone, widzisz czerwone gumki?

 

 

A co do kolorków to "na oko" takie będą jak na tym modelu:

http://www.passion-modeles-reduits.com/su17.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie się wziąłeś za suczkę To z dyszy trzeba chyba wyciąć, ja tak zrobiłem w 22-ce

Powodzenia w budowie i zasiadam w pierwszym rzędzie

 

Myślałem że skleiłeś i gumki przytrzymują model żeby sie nie rozpadł i klej dobrze trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie się wziąłeś za suczkę To z dyszy trzeba chyba wyciąć, ja tak zrobiłem w 22-ce

 

No, puki co nie mam nawet kasiory na farbki więc będzie szło bardzo powoli..., w dodatku nie wiem za bardzo jak zabrać się za kamuflaż i chcę kupić sobie aerograf.

 

A co do tej dyszy to tak myślałem jak zaglądałem suczką do silników :P

 

 

PS. Kolega dd1968 mógłby coś zrobić z postem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Troszkę robota ruszyła. Wprawdzie wg. instrukcji malowania dołączonej do modelu miał być to kolor H122 (nawet go na palecie nie znalazłem) ale ponieważ widziałem 3 różne kolory malowania kabiny postanowiłem użyć podobnego do tych które widziałem czyli H47 (jasno niebieski). Czarny jest wg. instrukcji H33. Dysze silnika pomalowałem na H33.

 

image1wq1.jpg

 

 

http://hsfeatures.com/features04/su22m4id_1.htm

http://www.old.modelarstwo.org.pl/lotnicze/galeria/trojanowski/su-22/20.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6474792acd2e1da0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
w dodatku nie wiem za bardzo jak zabrać się za kamuflaż i chcę kupić sobie aerograf.

 

Dobrze mówisz.Koniecznie kup porządny aerograf.Ja swojego shermana zacząłem malować pędzlami i powiem szczerze doprowadziło mnie to do furii.Smugi,zacieki...lepiej zaoszczędzić troche kasy kupić porządny kompresor i porządny aerek(polecam pseudowiate).Oszczędzisz sobie zepsutych nerwów a malowanie będzie przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nadszedł wreszcie czas by zakupić farbki. Jest jednak problem na instrukcji malowania MasterCraft jest tak zamieszane że nie wiem jakie farbki kupić, kilku numerów nie ma na liście a są przy rysunku modelu itp. :/

 

Chcę Su-17 pomalować tak jak były malowane samoloty z 3rd Squadron, 20th Guards Fighter-Bomber Regiment 16th Air Army WS(Soviet Air Force), Gross-Dolln A,B. Germany, Europe 1992

 

 

Może ktoś malował Su-17 mastercrafta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Przegląd konstrukcji lotniczych poświęcony Su-22.

Tam znajdziesz kolory farb samolotu który Cię interesuje. Kolory te są takie same jak kolory samolotów dostarczonych do Polski prosto z ZSRR, tzn. że jeżeli masz rozkład plam kamo to kolorki z polskich suk będą pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Typy Broni i Uzbrojenia będą takie informacje?

 

http://www.allegro.pl/item257797465_tbiu_2_sztuki_108_havoc_32_il_10_.html

TBiU nie wydało zeszytu o Su-22M4.

Zrób jak dd1968 napisał poszukaj na Allegro Przeglądu konstrukcji lotniczych - kosztuje mało a będziesz miał plany, zdjęcia i rozkład kamo dla polskiej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Su-22 wydaliśmy AeroPlana z płytą CD - jest tam praktycznie wszystko, żeby zrobić dobry model. Schematy malowań i setki zdjęć też są. Plus sporo informacji o zestawach uzupełniajacych.

Pozdrawiam

Andrzej Ziober

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po przerwie Oczywiście w sklejaniu nie próżnowałem i Su-17 a raczej Su-22 jest już prawie gotowy. Fotki wkleję najprawdopodobniej w połowie tygodnia jak tylko zakupię dobry aparat

 

Mam jednak problem. W pierwszym poście są małe fotki, ostatnia prezentuje małe bomby, ktoś wie co to są za bomby i na jaki kolor je pomalować?

 

Ostatecznie nie dogadałem się z instrukcją malowania która była dołączona do modelu, straszny chaos i nie można było ustalić gdzie jaki kolor. Zdecydowałem się pomalować go tak: http://wp.scn.ru/en/ww3/a/42/19/0/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje bomby to P-50 (tzn. coś do nich zbliżonego). Możesz je pomalować H-126. Odnośnie malowania to te które wybrałeś nie występowało na sukach w Niemczech. Wszystkie tamtejsze suki miały kamo w 3 kolorach, a nie w 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.