Skocz do zawartości

Zil - 131 Command Vehicle ICM 1/72


isz007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak widać w ręce wpadł mi Zil, moje dotychczasowe zmagania tak oto wyglądają.

W pierwszym etapie budowy pomalowałem podkładem kabinę i skrzynię, pędzlem ramę plus osprzęt, koła, wnętrze kabiny, zbiorniki paliwa (wyszły średnio).

 

62509354.jpg

 

75331673.jpg

 

57392773.jpg

 

22077117.jpg

 

Następnie aerografem kabinę Ziła, użyłem do tego farby firmy lifecolor UA 238 Dark Olive Var. Planowałem zrobić więcej ale przygoda jaka mi się zdarzyła skutecznie mnie do tego zniechęciła, o czym piszę niżej.

 

81385700.jpg

 

kupiłem taki oto zestaw farb i dedykowany rozcieńczalnik:

 

zz2wd.jpg

 

Zaczynam malowanie farba-rozcieńczalnik (Lifecolor) i nagle okazuję się że to połączenie sprawiło że w bardzo krótkim czasie farba w areografie zamieniła się w coś rodzaju skórki (tak jakby się ścięła), która skutecznie go zatkała, nie zdążyłem nawet wypsikać farby którą miąłem w zbiorniku ( na początku szło fajnie, ale po chwili areo zaczął się zatykać i pluć farbą) Próba udrożnienia aerografu rozcieńczalnikiem Lifecolor nic nie dawała (ciężko było mi usunąć zaschniętą farbę w zbiorniczku).

Kiedy użyłem rozcieńczalnika MR.Hobby i Wamod, farba zaczęła się w poprawny sposób rozpuszczać i zmywać, wlewałem zamiennie wcześniej wymienione rozcieńczalniki do zbiorniczka, zatykając palcem wylot areo pompowałem powietrze, co spowodowało że w zbiorniczku zaczęły pływać zaschnięte wcześniej resztki farby w postaci granulek i cienkich skórek. Kilka takich prób dało rezultat, aerograf działa. Kombinacja farba (lifecolor)-rozcieńczalnik (MR.Hobby) sprawdziła się lepiej.

Zupełnie nie wiem o co chodzi? Głupi jestem. Farba i rozcieńczalnik jednej firmy i..., może Ja coś źle robię? Po prostu nie wiem.

HELP! Może ktoś miał podobną przygodę lub wie gdzie leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony powinny być sklejone z bieżnikiem przesunietym w jodełkę, a nie w "V"

 

Zastanawiam się też nad tymi kolorami. ZiŁki weszły do służby jednak nieco później niż IIWŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony powinny być sklejone z bieżnikiem przesunietym w jodełkę, a nie w "V"

 

Zastanawiam się też nad tymi kolorami. ZiŁki weszły do służby jednak nieco później niż IIWŚ.

 

Chyba zbyt pochopnie pomalowałem tą kabinę, ale nie będę nic zmieniał zostawię tak jak jest.

 

pozwole sobie popatrzec, ja tez robie ziła 131 z tym ze pojazdy lotniskowe, twoj bedzie polski czy obcy? tu moje ziły viewtopic.php?f=87&t=37420 i nie tylko...

 

Na 99% obcy.

 

Pozdrawiam Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
O cholera, pierwszy raz słyszę, a sam używam LC do aero. Co dalej z ZiLem?

 

Hey.

 

Z ziŁem jak to ziŁem, bywa różnie. (żart)

 

Mówiąc poważnie, po pierwsze:

Podjąłem próbę pomalowania areo budę ziŁa farbą Lifecolor UA 238 (taki sam kolor ma kabina) - rezultat marny, na koniec jeszcze bezczelnie plunął wodą, (osuszacze powietrza mam założone). Pomyślałem te farby są zje...e. Wlałem więc do areo inny kolor tej firmy o nr. UA 239 - efekt super, aerograf idealnie rozprowadził farbę, nie zatykał się.

Zmyję farbę i spróbuję pomalować jeszcze raz (w końcu kabinę jakimś cudem udało się pomalować)

Na dzień dzisiejszy postępy marne, kabina po wyschnięciu farby i przepolerowaniu wygląda tak:

f296.jpg

 

Po drugie:

Pożeracz pieniędzy i wolnego czasu sprzedany, więc czasu i pieniędzy dla pasji modelarstwa będzie więcej

5ifz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hey.

Po dłuższym rozstaniu z Ziłem dzisiaj troszkę zrobiłem, a mianowicie pomalowałem budę Ziła pędzlem (po ostatnich przygodach z farbą nie miałem odwagi wlać jej do nowego aerografu) trochę też podłubałem przy kabinie, próbowałem też wkleić szyby i zapomniałem że klej CA do tego się nie nadaje, stąd widoczna plamka w rogu szyby, szyba tylna i jedna boczna niestety już się do niczego nie nadają. Wiem post pod postem ale nie mogłem znaleźć "edytuj"- Taka sytuacja ;o)

 

z7fm.jpg

 

yt7y.jpg

 

m04b.jpg

 

qame.jpg

 

8ewt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hEy.

 

Potraktowałem kabinę washem AK, chciałem sprawdzić jak to działa (pierwszy raz tego użyłem) w związku z tym mam pytanie:

1. Czy to wyschnie? Malowałem to wczoraj późnym wieczorem i do teraz nie do końca wyschło, nadal się błyszczy. Może tak ma być.

2. Jeśli to normalne to: Czy mogę teraz kabinę polakierować półmatem?

 

Tak teraz wygląda kabina. (szyby zabezpieczyłem maskolem humbrola)

 

o9u1.jpg

 

priu.jpg

 

ejh8.jpg

 

Spróbowałem też sił z pigmentami, ale chyba trochę przesadziłem, na szczęście to można zmyć.

 

3mum.jpg

 

nhwx.jpg

 

Trzeba próbować i uczyć się nowych rzeczy i technik, najlepiej na swoich błędach, choć miło jak ktoś pomoże, doradzi.

A nawet jak coś nie wyjdzie to zawsze jest inna możliwość, a mianowicie można zrobić tak:

 

d5ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.