Skocz do zawartości

Spifire mk. Vb na XIC...


Ar2r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..

Mam pytanie dotyczące spita mk. Vb wersjii tropikalnej...Chciałbym ją przekształcicć samolot na którym latał mistrz owego czasu minowice Stanisława Skalskiego.(spitfire mk XIC) Chodzi mi o kalkomanie z jego napisem i numerem identyfikacyjnym na lewej i prawej burcie..Kalkomani nie mogłem znaleźć, więc zostaję chyba malowanie...Co o tym myślicie Może pomożecie mi w jakiś sposób, podpowiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo szukałeś kalki robi np. Techmod 72019. Co do przeróbki to jest to totalnie nieopłacalne......lepiej kupić Italerę i doprowadzić ją do odpowiedniego poziomu albo kupić ostatnio wznowiony model Hasegawy (zdecydowanie najlepszy wybór). A jeszcze jedno... Spit Skalskiego to wczesna wersja więc i tak będziesz musiał coś w modelu skrobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spita mk.Vb z italerki i są tam wszystkie części potrzebne do zrobienia tej wersjii. Przynajmniej tak mi się wydaję.. A jeżeli to nie wypali to zrobię wersję z filtrem antypyłowym..

Pozdrawiam Artur Radkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodziłoby o skalę 1:48, to poleciłbym Ci model Spitfire'a Mk. IX ICM-u gdyż ma wszystkie potrzebne części ( m.in. odpowiednią dolną część okapotowania silnika). Model nie należy do najłatwiejszych i samosklejalnych, ale jest tani.

Model Hasegawy choć również nie jest najłatwiejszy, to moim zdaniem przyjemniejszy w budowie (popełniłem takowy niedawno). Przedstawia on późniejszą wersję IXc/XVI. Jeśli chciałbyś zrobić z niego model samolotu służącego w "Cyrku Skalskiego", to musiałbyś trochę popracować i wymienić kilka części (m.in. wspomnianą część okapotowania). Produkuje je kanadyjska firma Ultracast i można je zamówić przez internet.

Pamiętaj, że model Hasegawy pakuje obecnie również Revell i jest dzięki temu tańszy od swojego odpowiednika w oryginalnym pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

W tym modelu jest tak..

Wersja A:czyli z filtrem

Wersja B: wersja bez filtra ale jest trochę inny wlot powietrza..

No i C:Gdzie jak na razie wszystko pasuję..Wloty powietyrza, owiewka itp.

Kalki wersjii A i B są RAF'u a C jest U.S Army Corp..kalkomania polska nie sprawia problemu bo w każdej chwili mogę kupić..

Więc się jeszcze pomyśli i zobczymy co wyjdzie..

Pozdrawiam Artur Radkiewicz

 

PS:A jeżeli chodzi o tego mk.Vb Skalskiego Andzin to napewno poszukam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak..Zaczynam mały modelik... Budowa napewno ruszy już dziś, lecz nie będę mógł zamieścić fotek.. (Brak aparatu w domu, a koledze nie chce truć..) Będe tylko dokładnie wszystko opisywał..Model zrobię w polskich szachownicach..Po rozmowie z kolegami modelarzami mam kilka opcii zrobienia więc wszystko wyjdzie w trakcie..Pozdrawiam serdecznie.

Artur Radkiewicz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem..Nic się nie ukryje. Nawet najmniejszy szczegół..

A tak wracając do modelu to wczoraj skleiłem kabinę(dodałem pilota w skali 1/72 który pałętał się w rzeczach) po czym została wklejona w kadłub.Prace na razie są na etapie sklejonego kadłuba...

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.