Skocz do zawartości

KING TIGER PORSCHE TURETT [relacja z budowy]


Jakub W.

Rekomendowane odpowiedzi

No i nawalił mi areo muszę pomyśleć o jakimś kamo którego nie trzeba malować areo, w internecie znalazłem takie oto kama jednostek należących do s.pz.abt 503

 

001_ktiger.jpg

 

503-1.jpg

 

ktiger02.jpg

 

Tutaj jest najłatwiejsze kamo a raczej jego brak (wersja ostateczna jażeli niczego nie znajdę ):lol:

 

(te kamo mi się podoba ↓)

503-9.jpg

 

ktiger09.jpg

 

Tutaj link (foty nie da rady było skopiować)

 

KLIK

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mógłbyś mi napisać co to za metoda (domyślam się że to coś z suchym pędzlem), Za pomoc będe wdzięczny

 

 

Najprostszym wyjściem będzie kamo zimowe Smile

 

- Myślałem nad takim kamo ale się rozmyśliłem, chcę zrobić normandię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakieś 1/2 minuty na początku maluje dobrze potem zaczyna pluć, a potem w ogóle nie maluje. Czyściłem go już setki razy ale dalej to samo . Jest to aerograf jednofunkcyjny o zasilaniu podciśnieniowym firmy air brush, a w dodatku nie da rady go rozłożyć. Zasilam go butlą ze sprężonym gazem (która akurat również mi się skończyła). Oczywiście kupił bym chętniej jakaś pseudo-iwatę i kompresor ale mnie nie stać (utrzymuje się z kieszonkowego, przecież jeszcze jestem niepełnoletni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad takim kamo ale się rozmyśliłem, chcę zrobić normandię

W Normandii też była zima

Weź kup Cleanlux firmy Lakma, nalej do słoika i wykąp aero przez dzień. Potem poczyść wacikami i drucikami i może jakoś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez jakieś 1/2 minuty na początku maluje dobrze potem zaczyna pluć a potem wogóle nie maluje. Czyściłem go już setki razy ale dalej to samo . Jest to areograf jednofunkcyjny o zsilaniu podciśnieniowym firmy air brush, a w dodatku nie da rady go rozłożyć. Zasilam go butlą ze sprężonym gazem (która akurat równierz mi się skończyła). Oczywiście kupił bym chętniej jakąs pseudo-iwatę i kompresor ale mnie niestać (utrzymuje się z kieszonkowgo, przecież jeszcze jestem niepełnoletni)

 

Aaa to ja już wiem dlaczego to jest wina butli gdy uwalniasz powietrze ona się robi bardzo zimna, albo co chwile musisz przerywać i ją grzać rękami albo załatw sobie kompresor bo tak daleko nie zajedziesz....... miałem ten sam problem kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź kup Cleanlux firmy Lakma, nalej do słoika i wykąp aero przez dzień. Potem poczyść wacikami i drucikami i może jakoś będzie.

 

A czy mógłbyś mi drogi Reggy powiedzieć ile to kosztuje etc. etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi napisać co to za metoda (domyślam się że to coś z suchym pędzlem)...

Dokładnie tak. W moim przypadku wyglądało to tak:

Najpierw z grubsza malowałem plamę kamuflażu, a potem przy brzegach poszerzałem ją coraz bardziej suchym pędzelkiem. Jeśli gdzieś poszedłem za daleko, brałem na suchy pędzel kolor podstawy i niejako "kasowałem" część namalowanej plamy kamo.

Tak powstał ten samolot:

th_me109.jpg

Nie jest to mistrzostwo świata, ale zrobiłem to pierwszy raz, "z marszu".

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy ten modelarz dobrze zrobił kolor farby podkładowej zimerittu i kolor "wnętrza" zimerittu. Bo na moim KT jest też dość sporo takich odprysków zimerittu. I czy można prosić o numery farb do tego (pactra i Model Master).

 

3116-44448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to po prawie mieśęcznej przerwie kontynuję relację. Trochę rzeczy od tamtego czasu zmieniło się:

-Główna bryła modelu już sklejona.

-Większość narzędzi już pomalowałem i jest gotowa do przyklejenia.

-Gąski równierz sklejone i pobrudzone.

Po za tym model gotowy do nanieśenia kamo.

 

Narzędzia:

dsc04493.jpg

Główna bryła modelu (podwozie i nadwozie spasowane na sucho)

dsc04490.jpg

dsc04489.jpg

dsc04488.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to model gotowy jest do naniesienia kamo. (folią zabezpieczyłem elementy na którym kamo nie jest porządane)

dsc04497-1.jpg

dsc04498.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to modelik już pomalowany, więc teraz przedemną już sama zabawa. Ale z malowania wyniosłem 2 wnioski:

- nie używać butli ze sprężonym gazem ( ale z drugiej strony nie stać mnie na kompresor)

- muszę kupić sobie lepszy areo

 

Więc oto zdjęcia już pomalowanego modelu:

dsc04503.jpg

dsc04505.jpg

dsc04506.jpg

dsc04513.jpg

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub - konstruktywnie, zim jest jest trchę za gruby ale tu już po ptokach

Daltego teraz cała zabawa w malowaniu. Możesz to wszystko jeszcze plastycznie wyprowadzić. Jak naśladuj najlepszych. A w przypadku twojego pytania dotyczącego mini i całej wykończenióki to tylko valleyo i oleje artystyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wniosek nr.1 jest zeby nie uzywac butli ze sprezonym powietrzem ? (pytam bo sam o malo nie kupilem).

Primo: Zmienne (malejące) ciśnienie na wyjściu.

Secundo: Nieekonomiczność. Parę butli i już jest na sprężarkę z agregatu lodówkowego.

Tercio: Powietrze kończy się za szybko i zawsze w nieodpowiednim momencie. Chcąc je oszczędzić niedokładnie myjemy aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem tanka zrobić na "nudziarza" czyli bez kamo, model pomalowałem jeszcze raz. A jako że dioramkę już zaczołem, dam tam innego King Tigera (być może tago nowego z zimmeritem z drago) . Modelik wygląda narazie tak :

dsc04561.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.