Skocz do zawartości

KING TIGER PORSCHE TURETT [relacja z budowy]


Jakub W.

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja pierwsza relacja z budowy z okazji mojego setnego posta.

 

Na dobry początek koła. Pomalowane z pędzla pactrą (dunkelgelb 1943), poczym je wycieniowałem i pobrudziłem (model będzi przedstawiał wersje z walk w normandi więc kurz oczywiście jest ciemny )

Miłego oglądania. C.D.N.

 

dsc03580.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to kolejna aktualizacja: Podwozie- już prawie skończone jeszcze tylko przyklejić koła, tył i gąski. Dla tych którzy najpierw sklejają a potem malują: Ja wykonałem to nieco inaczej gdyż podwozie pobrudzić było by nieco trudno więc wykonałem to teraz. Miłego oglądania

 

PS: niewiem dlaczego te fotki są taki ciemne .

 

dsc03586.jpg

dsc03587.jpg

dsc03588.jpg

dsc03589.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Dragon 1/35. Raczej będzie prosto z pudełka, może coś tam dodam, zazwyczaj dodatki robię w trakcie budowy. Zresztą to nowy model i w nim dodatków jest co nie miara. Zresztą zrobiłem też in-box-a (Klik).

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale dla mnie te koła wyglądają jak zalane czarnym washem, niepomalowane części. Chyba, że to wina zdjęć, ale Dunkelgelb całkiem się zgubił

Sądząc po fotkach, ja uznałem to za całkiem fajnie pomalowane koła... na Panzergrau. Trochę za szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła wyglądają jak zalane czarnym washem, niepomalowane części. Chyba, że to wina zdjęć, ale Dunkelgelb całkiem się zgubił

 

To akurat wina kurzu. Wasch nie jest czarny tylko ciemno brązowy a kurz to ciemny piaskowy.

 

A z czego będziesz robił zimmerit?

 

Zimmerit będzie z Miliputa, tylko muszę to sobie poćwiczyć.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit będzie z Miliputa, tylko muszę to sobie poćwiczyć.

No to jedziemy na tym samym wózku. A będziesz wyciskał ręcznie jakimś płaskim narzędziem czy masz jakiś "kółkowy sprzęt"? Ja wyszperałem w domu takie coś - po lewej części z zapalniczki, po prawej cyrkla.

P9080001.JPGPowodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój kotek dostał kółeczka Następne w kolejce są gąski (i tu się zaczynają schody )

 

pop.jpg

 

popo.jpg

popopopo.jpg

popopop.jpg

popopopop.jpg

popopopopo.jpg

popopopopop.jpg

popopo.jpg

popop.jpg

 

 

Pzdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie wykonałem armatę, pomalowałem już środek tego "czubka", tłumika czy jakby to nazwać.

 

Przymiarki:

dsc03720.jpg

dsc03719.jpg

dsc03715.jpg

 

Więcej zdjęć dać nie mogę bo reszta jest w fatalnej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno, tu widać 9 zębówkę z taką właśnie armatą

 

extra5.jpg

 

Różnica polegała chyba na tym że, późna wersja armaty walczyła na froncie wschodnim, a wczesna na zachodnim, lecz niestety moja wiedza jest dość powierzchowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czołg z sPzAbt 506 nie miał prawa mieć koła 9-zębowego - to Initial - ma instalacje do pokonywania przeszkód wodnych po dnie oraz stare wydechy...

 

Front nie ma tu nic do rzeczy... po prostu dwuczęściowa lufa została wprowadzona do użytku w kwietniu '44, a gąsienice GG26/800/300 wraz z 9 zębowym kołem napędowym - miesiąc później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ech poddaje się, wymienię armatę, chociaż aluminiowa jest lepszej jakości niż armata wykonana z dwóch połówek, może uda mi się coś wykombinować .

 

Dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.