Skocz do zawartości

KING TIGER PORSCHE TURETT [relacja z budowy]


Jakub W.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to jedna gąska już sklaejona, druga jest w fazie budowy, może nawet dziś ją pomaluję, zrobiłem też karabin oraz "czarną skrzynkę' chyba do uruchomania pojazdu (ależ ja nie jestem w tych nazwach obeznany ) ,zrobiłem rury wydechowe ,przykleiłem też błotniki do nadwozia, by ułatwić sobie robienie zimerittu. To narazie na tyle:

 

Gąska nr 1 już skończona (jeszcze tylko pobrudzić i wymetaliryzować)

dsc03746.jpg

Gąska nr 2 jest narazie na tym etapie

dsc03723.jpg

Rury wydechowe

dsc03745.jpg

Nowa armata

dsc03732.jpg

nadwozie (trochę mi się poplamiło )

dsc03749.jpg

karabin i to

dsc03742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie "To" na ostatnim zdjęciu to jest podnośnik...

-dzięki

 

Samo mocowanie MG powinno być w kolorze wnętrza.

- czy móglbyś mi pokazać mniej więcej które elementy (choćby skopiować obrazek i wyedytować go na paincie)

 

"Człowiek cały czas się uczy- dzisiaj zadaję pytania jutro będe na nie odpowiadał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co nie jest karabinem i workiem z amunicją

 

000744mw2.jpg

 

Instrukcja CMK do wnętrza IV...

 

Tu widać te elementy. Dodatkowo worek z amunicją (to z boku MG ;) ) powinien być w jakimś "płóciennym" kolorze - choćby feldgrau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jazda:

 

Wieże już praktycznie skończyłem jeśli chodzi o konstrukcje , brakuje tylko kilku elementów, no niestety zimmerit w kilku miejscach wyszedł mi średnio, naszczeście przypomniałem sobie że zimmerit odpadał np, podczas wybuchu na pancerzu, rykoszetu, bądź poprostu ze starości, czy innych eksploratacji. Najgorzej było z tyłu gdzie był właz, wyszło mi to nie zaciekawie więc tył jest chyba najbardziej uszkodzony. Jest tu kilka zdjęc kiedy przymierzałem armatę. Wieża jest spasowana narazie na sucho.

 

dsc03763.jpg

dsc03764.jpg

dsc03765.jpg

dsc03767.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za grube krechy ma ten zimmerit moim zdaniem patrząc na fotki oryginalnych pojazdów. No i jest za gruby. Sam jestem po pierwszych próbach z zimmeritem z milluputu (też ciut za grubo - nie jest tak łatwo go rozwałkować na grubość zgodną w skali):

P9170001.JPG

P9170002.JPG

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale ja jestm początkujący, żebyś ty widział zimmerit w moich pierwszych modleach, ho ho jak tylko go widze to mi się śmiać chce (został zrobiony z masy drewnianej czyli coś podobnego do...gipsu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny etap pracy przy wierzy, pomalowana jest juz kolorem bazowym, myślę że dodam jeszcze jedną wastwe bo trochę przebija miliput i plastik, gdy to będe miał to z głowy przetrę zimmerit suchym pędzlem nieco jaśniejszym kolorem z areografu zrobię kamo, rain marksa (oczywiscie tylko na pancerzu górnym), wash i wierza będzie gotowa.

 

dsc03773.jpg

dsc03772.jpg

dsc03771.jpg

dsc03774.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie (PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDŹ)

 

Czy mógłbym ustawić obok mojego King Tigera (jednostka "s.pz.abt.503) SPADOCHRONIARZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy więc wybaczcie :(

 

Napisałeś że koła są pomalowane kolorem dunkelgelb 1943.

Czy reszta (wanna i wieża) też są takiego koloru ?

Czy jest to czysty kolor czy też może z czymś zmieszany ? (oczywiście wiem że już zrobiłeś zabrudzenia)

Jakiej marki farb używasz ?

Olejne czy akryle ?

 

Hmmmm no to jeszcze ostatnie pytanie które pasuje może do innego rozdziału na tej grupie:

czy jeśli malujemy akrylami to po wyschnięciu jednej warsty można nałożyć kolejną warstwę akrylową np. washa i potem wytrzeć ją wacikiem bez strachu że naruszymy podkłąd ? (czy nalezy używać np. Sido lub lakieru aby rozdzielić warstwy?

 

OK.

to już koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit masakra.Powinieneś go zdrapać.Moim zdaniem narzędzie,którego używałeś jest za szerokie, a warstwa za gruba.

wygląda jak by model był w skali 1-144.

sory za krytykę, ale czasem trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie (PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDŹ)

 

Czy mógłbym ustawić obok mojego King Tigera (jednostka "s.pz.abt.503) SPADOCHRONIARZY

 

Jak masz chęć zrobić go z Arden 44' , '45 to jasne że możesz ustawić spadochroniarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chęć zrobić go z Arden 44' , '45 to jasne że możesz ustawić spadochroniarzy

-Niestety, ja chcę zrobić Normandię.

 

Zimmerit masakra.Powinieneś go zdrapać.Moim zdaniem narzędzie,którego używałeś jest za szerokie, a warstwa za gruba.

wygląda jak by model był w skali 1-144.

sory za krytykę, ale czasem trzeba

 

na real nie jest tak źle, Zimmerit jest tak szeroki dlatego że węższego węższego narządka nie znalazłem, ale przy następnym modelu poprawię ten błąd.

 

Napisałeś że koła są pomalowane kolorem dunkelgelb 1943.

Czy reszta (wanna i wieża) też są takiego koloru ?

 

Oczywiscie.

 

Czy jest to czysty kolor czy też może z czymś zmieszany ? (oczywiście wiem że już zrobiłeś zabrudzenia)

 

Kolor nie był mieszany- jest czysty. Ale jak będe robić suchy pędzel rozjaśnię go piaskowym.

 

Jakiej marki farb używasz ?

Olejne czy akryle ?

 

Akryle Paktry oraz model mastery równierz akryle (do kamuflarzu).

 

czy jeśli malujemy akrylami to po wyschnięciu jednej warsty można nałożyć kolejną warstwę akrylową np. washa i potem wytrzeć ją wacikiem bez strachu że naruszymy podkłąd ? (czy nalezy używać np. Sido lub lakieru aby rozdzielić warstwy?

 

W tym modelu stosuje wash olejny, model powinien być pomalowany rozcieńczoną farbą (czyli jedna warstwa nie starcza), Do tego modelu nie używałem jak narazie sido bo przy dragonach w tej skali nie ma takiej potrzeby, robiąc wash np. na kołach farba mi sie nie starła, ale odczekaj trochę czasu po nałożeniu farby (chociaż 1h, bo w przeciwnym razie farba może ci się zetrzeć)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym ustawić obok mojego King Tigera (jednostka "s.pz.abt.503) SPADOCHRONIARZY Question

 

 

sPzAbt 503 brał udział w walkach w okolicach Caen - nie dam głowy, ale zdaje mi się, że jednostki FJ mogły znaleźć się w tym regionie. Poszukaj po sieci informacji nt składu Panzergruppe West - pod jej dowództwem znajdował się batalion.

 

Btw - jakie figurki planujesz wykorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, lecz z żalem muszę przyznać, że z trudem tak pożyczoną cyfrówkę, musiałem oddać więc mam problem z kontynuacją relacji

 

edit: Hej przecież moja mama ma telefon z aparatem ! Lecz niestety to nie ta sama jakość z aparatu ale zawsze coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przecież moja mama ma telefon z aparatem ! Lecz niestety to nie ta sama jakość z aparatu ale zawsze coś
Jak bedziesz robil zdjecia komorka, to zadbaj o naprawde dobre oswietlenie, najlepiej rob wswietle dziennym. Aparaty w komorkach maja bardzo ciemne obiektywy i nie radza tez sobie za dobrze z balansem bieli. Zeby zdjecie wyszlo jako takie, zeby nie bylo widac duzego ziarna i zeby bylo w miare ostre, musi byc robione na krotkim czasie i na malej czulosci = duuuzo swiatla. A zeby fotka nie byla przyzolcona, swiatlo musi byc biale = dzienne. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No niestety nawet z aparatu w komórce nici...mogę tylko powiedziec że zimmerit został zrobiony (jakieś tygodzień temu) oraz mój KT został pomalowany już podkładem, teraz tylko kamo...

 

Na szczęście moja mama obiecała , że pożyczy aparat egein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.