Skocz do zawartości

M4A3 Sherman Tamiya 1:35


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Podkład to Chaos Black Citadela w sprayu, nakładany z puszki.

 

Na to, po zamaskowaniu czarnych plam, mieszanka farb akrylowych Tamiya - zielonkawej której numer muszę sprawdzić i żółtej (9:5), nakładana aero. W efekcie powstał kolor trochę podobny do Brown Violet z Vallejo (70887) Trudno mi powiedzieć jak by wyglądały porównane na papierze (trudno mi ocenić wpływ podkładu), ale BV doskonale się nadawał do korekt na modelu - minimalne różnice odcienia zniknęły pod efektami AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Modelarzu! Ty powinieneś wiedzieć najlepiej, to w końcu twoje farby . A co do Brown Violet - to kolor ten w rzeczywistości nie jest ani brown ani violet

 

Tak jak wspominałem, poprzedni etap był trochę opóźniony. Teraz przedstawiam aktualny stan modelu. Prawie gotowe, ale jeszcze chcę parę rzeczy poprawić - miejscami malowanie, linki mocujące bagaże itp

Muszę jeszcze skończyć Browninga na wieżę, dodać linę holowniczą, a co najważniejsze, planuję prostą podstawkę i jakieś figurki.

 

Wie ktoś wie jak długa powinna być antena?

 

Żeby dociągnąć do tego etapu korzystałem z wielu produktów AK - muszę powiedzieć, że rzeczywiście bardzo przyjemnie się z nimi pracuje.

 

P1090791_zps6f698789.jpg

P1090782_zps33646e0e.jpg

P1090783_zps7f4593f4.jpg

P1090786_zps3a4ee18b.jpg

P1090790_zps1b488a59.jpg

P1090789_zps80b9da07.jpg

P1090800_zpse675b52d.jpg

P1090798_zps3fdca093.jpg

P1090799_zps1be182c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model. Jak będziesz następnym razem coś malował do nie was:bip: czarną tylko brązowymi , zółtymi i zielonymi. Zobaczysz różnicę. Ja czarną odstawiłem ,bo po prostu daje efekt takiej zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedł bardzo fajnie, od siebie dodam że następnym razem przy takim kamuflażu możesz psiknąć filtrem z bardzo rożcięczonej farby bazowej daje efekt spłowienia tych czarnych plam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model miodzio, gratuluję umiejętności, obicia i brudzenie wyszły super

Całkiem fajnie, tylko ten maryjny kolor na wizjerach psuje odbiór, cały model jest ciemny a ten akcent jest zbyt jasny.
Zależy co z tym modelem potem robić, bo jakby stał na dioramie to taki "maryjny" kolor mógłby imitować odbijające się w nich błękitne niebo - kiedyś widziałem taki efekt na jakiejś hiszpańskiej dioramce i wyglądał OK jak dla mnie - ale to kwestia gustu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie! Muszę przyznać, że fajnie się kleiło coś większego. Chyba zagoszczę w trzydziestkachpiątkach na dłużej!

 

Washowałem ciemnobrązowym washem AK, ale rzeczywiście spróbuję następnym razem dodać też inne kolory, żeby lepiej zróżnicować powierzchnię.

 

Co do zdjęć... Staram się jak mogę, a i tak wychodzi tak sobie.

 

Peryskopy rzeczywiście są zrobione tak, żeby zasymulować odbijające się w nich niebo. Początkowo zrobiłem je bardzo ciemnym błyszczącym granatowym, ale potem pooglądałem fotki zachowanych czołgów i zauważyłem, że są raczej jasne - bo to efektywnie są skierowane w niebo lusterka - i taki efekt próbowałem odtworzyć.

Być może kolor powinien być mniej nasycony? Bardziej szary niż niebieski... Pomyślę.

A podstawka i ze dwie figurki są planowane, owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.