Skocz do zawartości

[Ralacja] Kfz. 15 Horch


Wicio1d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

"Troche" ślamazarnie mi to idzie, ale idzie teraz przechodzę do figurek. Pomalowałem je na czarno - jako forma podkładu. Nie wiem co dalej czy można malować dalej ich uniformy na kolor charakterystyczny dla Wehrmachtu???!! Czy jak??

 

thumb_478a3e9de38a6108954856.jpgthumb_478a3e9e0f4dd382722662.jpg

thumb_478a3e9e2ecf2121187339.jpg

 

Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Figurka na początek powinna być cała pomalowana na kolor podkładowy ( najlepiej jakiś nieco jaśniejszy od czarnego) oprócz głowy którą się robi odzielnie ( ja jeszcze odzielnie robię ręce, gdyż mi przeszkadzają w malowaniu tłowia ) potem nieco mocnym suchym pędzlem przecieramy figurkę kolorem nieco ciemniejszym niż kolor munduru, potem kolor munduru (suchy pędzel nie już taki mocny ) oraz jesze dwa razy suchy pędzel (oczywiście każdy następny delikatniejszy i jaśniejszy od poprzedniego), jak mundur pędzie już gotowy to bieżemy się za znaczki, guziki, szelki... poczym przyklejamy sprzęt i bieżemy się za ciało tzn. dłonie i twarz - malujemy je na skin tone ( ty to zrobiłeś zdecydowanie za wcześnie) robimy washa tak by ostał pod nosem, w oczodołach... ogólnie we wszystkich zagłębieniach, poczym bieżemy się za rumieńce i zarost ( technika dowolna, czy pastela czy olejem i tak i tak to dobrze wychodzi ) potem przyklejamy heada do tłowia (oraz ręce jeśli robisz odzielnie) robimy nakrycie głowy, dodajemy broń (jeśli ma) i figura gotowa.

 

Jest oczywiście wiele innych metod ale moim zdaniem ta jest najprostsza. Jakby ktoś chciał to mogę przewodnik jak w miarę ładnie wykonać figurę na forum "Jak to zrobić i jak pokazać " .

 

Mam nadzieję, że pomogłem

----------------------------------

Pozdrawiam

Jakub Wiśniewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno pomogłeś, ale jestem wzrokowcem i raczej wolałbym to widzieć jak sie to robi, więc jeśli mógłbyś to byłbym bardzo wdzięczny. A co do koloru czarnego to to tak mi doradzono m.in w sklepie modelarskim - coś co zastąpi podkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy Reggiego, wybrałem sobie kolorystykę mundurów żołnierzy, przypada to akurat na rok 1943 w Francji.

 

Teraz mam mały problem, bo nie wiem jakich kolorów należy użyć. Proste takie jak czerwień, czy kolor złota lub też feldgrau rozróżniam. Ale trzeba zaznaczyć, że feldgrau ma kilka odcieni a powiem szczerze nie wiem jaki tu użyć.???

 

Generał dywizji (generał major):

thumb_4790aa02c3d6e645114235.jpgthumb_4790aa02e4e4c137795080.jpg

Kierowca:

thumb_4790b3ab5075e519803013.jpgthumb_4790b3ab710cc469913929.jpg

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!!

 

Więc dalej brnę z tym wszystkim. Pomalowałem figurki, zanurzyłem je w sidoluxie bo planuje zrobić washa. Ale mam pytanko, chce zrobić by kierowca i generał dywizji byli raczej zakurzeni (bo pora na dioramce będzie letnia) więc nie wiem co dalej zrobić. Generał wygląda na bardzo schludną osóbkę, w rzeczywistości zapewne też tak było, ale ja chciałbym jego (a także kierowce) nieco ubrudzić (zakurzyć), gdyż lepiej będzie to wyglądać.

A tak prezentują się w moim wykonaniu, nie jest to arcydzieło. Głównie miałem problem z twarzami, ich skóra nieco sczerwieniały i wygląda to tak jakby czegoś nadużywali. Ale myślę, że chyba tragedii nie ma:

 

fig01uo3.th.jpgfig02aw0.th.jpgfig03ar6.th.jpg

fig04sy2.th.jpgfig05cd8.th.jpgfig06lr0.th.jpg

 

A teraz podstawka, miała wyglądać inaczej ale ta też jest całkiem fajna. Prosta, jak na początek nie jest źle. Jedynie kolor,ale zobaczymy jak dalej będzie to wyglądać to najwyżej się zmieni.

Na fotkach widzimy jak będzie wyglądała akcja. Planuje też umieścić tam drzewo delikatnie "nachylające" się nad pojazdem. Ale pokolei może, bo się pogubię.

Droga będzie polna, czyli piaskowo-żwirowa. Reszta będzie pokryte trawą - tak jak to jest na drogach polnych. No i tu pojawia sie problem. Na dwóch zdjęciach zamieściłem próby stworzenia trawy, krzaczków. Ale marnie mi to wychodzi, wygląda to jak po wielkiej suszy. Prosze o pomoc, bo zbytnio nie wiem jak to zrobić. Może opisze jak ja wykonałem ten mój fragment trawy: wyciąłem kawałek kartonu, przemalowałem na brązowo, następnie posmarowałem powierzchnie wikolem i posypałem ziemią (taka prawdziwa - ale wysuszoną i i przesianą) następnie posypałem trawą statyczna i przykleiłem kłaczki.

Zapraszam do zobaczenia moich zmagań:

 

fig01xt2.th.jpgfig02cm3.th.jpg

podstawka:

fig03gj2.th.jpgpod01mm3.th.jpgpod02zd3.th.jpg

pod03ou4.th.jpgpod04eq1.th.jpgpod05ip4.th.jpg

pod06mv5.th.jpg

 

Zachęcam do komentowania i jeśli ktoś może coś poradzić to bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horch całkiem przyzwoity. Też mam ten modelik, co prawda nie zdążyłem go omalować. Tak więc, ma parę wad ale podoba mi się. Natomiast figurki są Italeri więc, do bani. Ale nie przejmuj się, choćbyś jak starał się to i tak z tego czegoś nic nie zrobisz. Lepiej zainwestuj w jakieś figurki dragona, lepiej wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś mnie pocieszył, ja tu myślałem że zamknę budżet na ten model a tu zonk.;-D

 

Tylko jeśli chodzi o malowania to ja jestem blady jak ściana. Co podpatrzę to później sam próbuje zrobić na swojej figurce.

Jak dla mnie nie są złe te figurki (to pewnie dla tego, że nie miałem doczynienia z lepszymi), więc pozostanę przy nich. Urzeźbie co sie da, ale w następnym modelu (KW2 - w zestawie nie było figurek) kupie np z dragona jak zasugerowałeś.

Dzięki za rade!!!;-)

 

Ale nadal to nie rozwiązuje moich problemów, które opisałem wyżej.

 

Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal to nie rozwiązuje moich problemów, które opisałem wyżej.

 

Warto poczytać i pooglądać... http://www.model-klub.pl/artykul-3.html

 

Co do figurek, to Twoje wykonanie jest dobre ( tego nie neguję), ale firma Italeri niestety, nie umie robić przyzwoitych figurek...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Postanowiłem,że pokaże jaki posiadam asortyment trawiasty. Bo nie wiem sam od czego zacząć i co jeszcze mi brakuje. Ale jedno jest pewne krzaczki inne sprawy typu drzewa chce robić samemu (kupno nie wchodzi w grę).

 

Maty:

 

noch:

thumb_47a3847e6658b592197928.jpg

faller:

thumb_47a3847e16ef8342748694.jpgthumb_47a3847e3ee3d449327519.jpg

posypki i żwir:

thumb_47a3847d28540178669752.jpgthumb_47a3847d4b6b7502774656.jpgthumb_47a3847d73498371499572.jpg

thumb_47a3847d9bf4a737182483.jpgthumb_47a3847dc1181033755803.jpgthumb_47a3847de4222117712758.jpg

Pozdrawiam i jeśli ktoś coś potrafi (wie jak zacząć, zrobić) to chętnie posłucham a raczej poczytam co miałbym zrobić;-)

 

P.S

 

Zapomniałem dodać, ten pomysł z ziemią co pisałem o niej we wcześniejszym poście zaczerpnąłem z książki pt. "Modele i makiety kolejek" Markusa Tiedtke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zacznę, że maty trawiaste nadają się w modelarstwie redukcyjnym tylko na dioramę pola golfowego. Najlepiej zacznij od podłoża (sposób podany w linku przez Jakuba Ślęczka raczej nadaje się tylko do większych dioram) W twoim wypadku wystarczy sam gips a nawet plastelina.

Potem robisz grunt ziemny tzn. dajesz różne posypki ziemne ( lub przesiany piach, lub jeszcze nakładasz papier toaletowy, (najlepiej bez wzorków) zamoczony w wikolu) i kamienie a na koniec rośliny. Zresztą w tym linku wszystko jest ładnie podane

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub W. mam rozumieć, że ten mój trawiasto-ziemny eksperyment (fotki obok zdjęc pomalowanych figurek) nadaje sie?? Jedynie by trzeba sie wzbogacić w posypki trawiaste??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie w miare dobrze wykonane ale z realizmem to już zdecydowanie gorzej (Za dużo różnych kolorów i w dodatku nie naturalnych). Staraj sie oglądać fotki innych doświadczonych modelarzy, albo po prostu przejść się na pole i zobaczyć to w czystym realiźmie. Aby to zamaskować będziesz musiał dać naprawdę dużo trawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejść się na pole

 

Wiesz ja mam na pole dwa kroki i tu pisze dosłownie. A tak na serio, to ja tam eksperymentowałem, tylko chodziło mi o to czy taki schemat jest dobry, jaki przedstawiłem wcześniej.

 

Skończy się sesja to wtedy bede mógł się pobawić, bo głównie mam problemy z realizmem. Ale mysle, że wszytsko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!!

 

W związku, że na razie nie wrzucam żadnych fotek (wszystko przez złe oświetlenie), zajmuje się sprawą trawy. Chciałem kupować przez neta ale doszłem do wniosku, że co innego pisze na opisie produktu a co innego dostane (tzn. inaczej dany produkt sobie wyobrażałem). By uniknąć takich nieporozumień, mam prośbę do Was jeśli ktoś zamawiał już jakiś zestaw zielska to proszę o kontakt. Bo chciałbym coś fajnego wyczarować (przynajmniej już to moja wyobraźnia stworzyła w głowie) i chciałbym to przelać na dioramę. Wiem, że firma Heki robi dobre posypki, ale mogą też być inne firmy.

 

Proszę o pomoc z góry dzięki;-)

 

P.S

 

Naturalnie, próbowałem poszperać w nie-wirtualnych sklepach modelarskich ale asortyment okazał się strasznie ubogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Korzystając z słonecznej pogody, mogłem wreszcie zrobić fotki ubrudzonych żołnierzy, mam nadzieje że nie przesadziłem z washem. Teraz czeka mnie matowanie i przetarcie suchym pędzlem. Tylko za bardzo nie wiem jak zrobić by byli pokrycie kurzem. Nie mam pomysłu jakiej farbki lub mieszanki farb użyć. Macie jakieś pomysły??

 

Generał dywizji:

 

thumb_47bc1a3dd8990527337345.jpgthumb_47bc1a3e08438398098820.jpg

 

Kierowca:

 

thumb_47bc1a3e7293c673596206.jpg

 

Sierżant sztabowy:

 

thumb_47bc1a3e2a8e1831380772.jpgthumb_47bc1a3e93e0e343431711.jpgthumb_47bc1a3e4ae34611209200.jpg

 

Pozdrawiam!! I proszę o komentarze

 

P.S

 

Sorry, że pisze tak post za postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem nieźle...

Aczkolwiek figury mogłeś oczyścić z tych farfoli- wyglądali by zdecydowanie lepiej. Inna sprawa- wash - jest zdecydowanie za jasny ( ten brązowy wygląda tak jakby żołdaki wytarzali się w błocie a zwłaszcza oficer ). Mogłeś też, jeśli chodzi o oznaczenia etc. trochę bardziej się postarać.

Mimo wszystko jest dobrze i jesteś na dobrej drodze do naprawdę dobrych modeli.

_________________

Pozdrawiam Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt jakieś cićki się tam przyczepiły, teraz widzę. Jesli wash jest za jasny to jakiego koloru farb użyć??

 

Bo chyba można nałożyć kolejny wash czy ta myśl odpada??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest - z czasem będzie lepiej. Kwestia wprawy. Fajnie, że próbujesz tyle technik - szybciej je opanujesz niż "się czając". I jak nie patrzeć - mi wydaje się, że figurki są najtrudniejsze - największa ilość detali na najmniejszej przestrzeni.

 

P.S. Wrzucaj fotki na jakiś normalny serwer! Photobucket albo imageshack!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!!

 

Wcale się nie leniłem, tylko nieco wolno pracuje z modelami. Tym razem podstawka nabrała kształtów i zazieleniła sie. Szczególnie dumny jestem z drzewa, które zrobiłem.

 

Zacznę wiec od wspomnianego drzewa. Wykonałem za pomocą techniki opisanej na Kartonworku. Naturalnie moje działo ma minusy, szczególnie irytują mnie białe plamy powstałe przez klej wikol - za pomocą jego przyklejałem fallerowska gąbkę. Dziwi mnie fakt, że biały kolor nie zamienił się już dawno w przezroczysty. Więc do dalszych prac używałem Hemolu.

Na drzewie można zauważyć gniazdo. Planuje umieścić w nim dwa boćki, tylko sęk w tym, że nie wiem gdzie mogę dostać takie ptactwo. Może ktoś wie?? Także ( bo akcja makiety będzie się działa w Polsce, konkretnie na Górnym Śląsku) chce do drzewa przytwierdzić kapliczkę drewniana ( nie wiem czy tym samym nie przekombinuje i nie zepsuje wszystkiego). U podnóża drzewa będzie sie znajdować grup żołnierza Wehrmachtu lub polskiego żołnierza - wszystko zależy od tego czy uda mi się zdobyć francuski hełm w skali 1/35).

 

Fotki drzewa:

 

po208hc6.th.jpgpo201ao0.th.jpgpo202cs7.th.jpgpo204lu7.th.jpg

po203rd2.th.jpgpo205tq3.th.jpgpo206hv7.th.jpgpo207uv0.th.jpg

po209pi4.th.jpgpo211ud5.th.jpgpo212jm7.th.jpg

 

Na mojej podstawce, także planuje ustawić drewniany kierunkowskaz. Zrobiłem go ale wydaje mi się, że coś tu nie pasuje. A co Wy o nim sądzicie???

 

po223yt1.th.jpgp201lz4.th.jpgp202dn7.th.jpg

 

A teraz podstawka i zieleń na niej.

 

Większa część podstawki pokryta jest już trawą - myślę, że wyszło nie najgorzej. Nie wiem jak wykonać ścieżkę która została wyjeżdżona przez pojazdy - widać to na fotkach jako dwa wyżłobione pasy. Oceńcie sami czy jestem na właściwej drodze by zrobić dobrą dioramke. Zasadniczo nie mam pomysłu jak upiększyć zieleń tzn, jak zakryć linie łączenia mat i zarazem nadaniu temu jakiegoś życia. Jedno jest pewne wiem jak zrobić kwiaty, które na pewno sie pojawią.

 

po214mq5.th.jpgpo215sc3.th.jpgpo216we3.th.jpg

 

Postanowiłem, że uchylę rąbka tajemnicy i pokaże jak mniej więcej będzie wyglądać moja diorama:

 

po217pc2.th.jpgpo218wr6.th.jpgpo220fs7.th.jpg

 

To na razie tyle. Zachęcam do komentowania. Sugestie mile widziane.

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Kolejny etap moich zmagań z roślinnością przyniósł moim skromny zdaniem, całkiem niezły rezultat. Koło drogowskazu chce jeszcze dodać krzak bo jakoś tam pusto jest.

Jeśli doda się pozostałe elementy dioramki to efekt jest bardzo pozytywny, ale tego jeszcze nie pokaże. Dopiero gdy podstawka będzie gotowa w 100%. Chciałbym otrzymać za to co wykonałem konstruktywna krytyką, bardzo szczerą i także jeśli ktoś ma jakieś sugestie co poprawić czy tez dodać to mile jest to przeze mnie widziane.

 

A teraz dość gadania, czas na rezultat prac weekendowych:

 

p2201jt2.th.jpgp2202fb6.th.jpgp2206lf5.th.jpgp2204oe4.th.jpg

p2208br4.th.jpgp2209yg7.th.jpgp2212sl1.th.jpgp2213lz6.th.jpg

p2214qa3.th.jpgp2216cb6.th.jpgp2217jn0.th.jpgp2218lq5.th.jpg

 

Troche dużo fotek dałem, by pokazać to co zrobiłem z różnych perspektyw. I ostatnia fotka ukazuje drogowskaz, już praktycznie gotowy. Tylko muszę nanieść nazwy miejscowości. Mam pytanie robocie to ręcznie czy macie jakieś techniki jeśli chodzi o te zagadnienie??

 

p2205xp6.th.jpg

 

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!!!

 

Jakoś kulo się to wszystko i prace idą do przodu. Zakurzyłem pojazd i figurki (chyba za mocno, ale nie mam pomysłu jak zrobić to efektywnie), zrobiłem nowy drogowskaz - brakuje jeszcze tablic z napisami ale one pojawia sie niebawem. Także w lewym dolnym rogu diorami pojawiła sie imitacja kwiatów z kredy. Drzewa jeszcze nie matowałem, zrobię to dopiero na samym końcu.

 

A teraz efekt pracy:

 

1) Zakurzenie pojazdu i figurek:

kurzyk01ha0.th.jpgkurzyk02zd5.th.jpgkurzyk03yj1.th.jpgkurzyk04hi7.th.jpg

kurzyk05zv8.th.jpgkurzyk06re6.th.jpgkurzyk07wy6.th.jpgkurzyk08sn6.th.jpg

kurzyk09zn5.th.jpgkurzyk11va5.th.jpgkurzyk12sm2.th.jpg

2)Stolik:

kurzyk13ad7.th.jpg

3)Kwiaty:

kurzyk14oy2.th.jpgkurzyk15zk2.th.jpg

 

Chciałbym żebyście szczerze to ocenili.

 

Nie jestem pewien czy stolik może być, czy wykombinować coś innego, no chyba że macie jakieś sugestie??!! Kolejny problem to mapy sztabowe, wydaje mi się że można by je zrobić ,a jakże, z papieru, nakreślić kredkami kreski i ubrudzić trochę pigmentami. Nie wiem czy to dobry pomysł jest??!!

Figurki, zakurzyłem je ale chyba za mocno, sam nie wiem co dalej mam z nimi zrobić by miało to ręce i nogi.

 

Tabliczki a właściwie napisy. Zauważyłem że na Forum jest dość dużo osób z Górnego Śląska, czy może ktoś z Was wie czy przypadkiem nazwy miast na drogowskazach w okresie międzywojennym w naszym regionie były zapisywane w pruskiej czcionce (Schwabacha) czy też to były zwykłe drukowane litery (takie jakie teraz są na drogowskazach)???

 

Jesli ktoś potrafiłby mi pomóc będę szczęśliwy i zobowiązany. Liczę na solidną krytykę.

 

Pozdrawiam Wicio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Jest to najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja tej relacji, gdyż model wraz z całą podstawką uznałem za zakończoną. Oprócz brakującego opisu i maskowania szpar.

Jeśli natomiast ktoś z Forumowiczów zauważyłby jakiś błąd, niedociągnięcie itp., proszę zwrócić mi uwagę (oprócz drzewa bo nadal się świeci ale przed wstawieniem fotek do galerii będzie jak ma być).

 

Zapraszam do oglądania i komentowania:

 

koniec101pz3.th.jpgkoniec102cl0.th.jpgkoniec103kz1.th.jpgkoniec104vw6.th.jpg

koniec105fj2.th.jpgkoniec106zh4.th.jpgkoniec108kc0.th.jpgkoniec107lb3.th.jpg

koniec109jx2.th.jpgkoniec110zb6.th.jpgkoniec111lo6.th.jpgkoniec112up6.th.jpg

koniec113nl3.th.jpgkoniec114aw1.th.jpg

 

 

Pozdrawiam :-D i zapraszam do komentowania!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ci wyszło, tyle, że strasznie model jest zakurzony... o figurkach nie wspomny.

Zaś podstawka wyszła ci kapitalnie. Bardzo ładna trawa ci wyszła.

Model mogłeś nieco wkopać w piach.

Jeszcze tylko wystarczy podparacować figurki i twoje modele będą trzymać poziom

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewo mówiąc szczerze muszę dopracować, bo teraz widzę wiele minusów ale czas i praca zrobią swoje (długo powtarzane przez Reggiego ćwicz, ćwicz, ćwicz). Figurki to moja zmora i zapewne długo będę sie z tym męczyć ale za niedługo będzie okazja by znów poćwiczyć.

 

Model celowo zakurzyłem, bo akcja dzieje sie w Polsce w lato (końcówka).

 

Wkopać tzn. zrobić jakieś zagłębienia w torze jezdni czy dobrze myślę?? Czy o czymś innym myślałeś??

 

Dzięki za komentarz;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.