Skocz do zawartości

Folia do vaccu


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie kupić? Z okładkami do bindowania średnio mi wychodzi - powierzchnia takiego oszklenia jest jakby popękana no i słabo z połyskiem. Owiewki takiego np Rob Taurusa błyszczą jak lakierowane. Chodziłem po sklepach we Wro i pytałem, ale nigdzie nie znalazłem. Kiedyś na allegro było PET ok 0.5mm grubości, teraz nie ma. Gdzie Wy się zaopatrujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kiedyś kupiłem na Allegro opisane było jako "Plexi PET bezbarwny".

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w wytłaczaniu oszklenia do modeli, ot wykonałem kilka prób.

Po podgrzaniu nad palnikiem naciągałem na kopyto i średnio mi to wychodziło. Podejrzewam, że za mało ćwiczyłem.

Nie przypominam sobie aby tworzywo zrobiło się mleczne, co najwyżej kształt nie do końca był odpowiedni.

Na jednej z powyższych aukcji była gdzieś informacja, że nadaje się do formowania termicznego - podpytaj sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kiedyś kupiłem na Allegro opisane było jako "Plexi PET bezbarwny".

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w wytłaczaniu oszklenia do modeli, ot wykonałem kilka prób.

Po podgrzaniu nad palnikiem naciągałem na kopyto i średnio mi to wychodziło. Podejrzewam, że za mało ćwiczyłem.

Nie przypominam sobie aby tworzywo zrobiło się mleczne, co najwyżej kształt nie do końca był odpowiedni.

Na jednej z powyższych aukcji była gdzieś informacja, że nadaje się do formowania termicznego - podpytaj sprzedawców.

Kiedyś sporo tłoczyłem większych kabin z plexi 1-2 mm do modeli latających. Wówczas oprócz kopyta robiliśmy dwa przeciwkopyta. Najczęściej były to dwa kawałki sklejki 4-5 mm. Pierwsza miała otwór wielkości kopyta + z każdej strony naddatek na grubość plexi + ok. 0,5 mm luzu. Druga miała otwór o kilka mm większy.

Pierwszą sklejkę kładło się na dwóch klockach. Teraz jedna osoba kładła na to rozgrzaną plexi i przyciskała drugą sklejką.

Druga osoba wciskała w ten układ kopyto wyciskając kształt owiewki. Dzięki układowi dwóch przeciwkopyt plexi nie marszczyła się na bokach owiewki.

Myślę, że przy cieńkich foliach dwa przeciwkopyta nie są potrzebne, ale jedno raczej tak. Kopyto musi być też o kilka mm wyższe, aby zapewnić prowadzenie folii. Dobrze jest też sklejkę podgrzać, aby folia nie stygła za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hmmmm..... teraz to mnie zastanowiłeś.... Nie kleiłem go jeszcze - najlepiej pogadaj ze sprzedawcą Wojtkiem... To jest chyba produkt od Evergreena.... W każdym razie jest coś takiego bo kupowałem

 

PS. sprawdziłem - klei się "cienkim"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.