Skocz do zawartości

Farby do świateł typu CLEAR


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Czy moglibyście mi podać producenta i numery farb typu CLEAR w kolorach: żółty i biały? Tylko nie chcę pomarańczowego, bo wg. mnie wychodzi za ciemny (migacze).

Mam na razie czerowny z Model Master 4630, ale pozostałych nie mogę znaleźć. Producent dowolny.

Lampy do Actrosa w połowie pomalowane i czekają na resztę farb :(

Dzięki.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci biały clear?? Na reflektory przednie czy na światła cofania??

Oczywiście że na cofania

Nie wiem, skąd pomysł, że na przednie

Jeśli zrobię czerwone i żółte CLEARem, a białe zwykłą, w jednej lampie zespolonej, to może to śmiesznie wyglądać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że na cofania
Ty chyba nie do konca rozumiesz jak sie stosuje farby transparentne. Chodzi o to, ze malujac nimi material przezroczysty (np. przezroczysty plastik), zabarwiasz tylko ten material, natomiast dalej jest on przezroczysty. Jezeli pomalujesz clearem material nieprzezroczysty, to tez go tylko zabarwisz (nie nabierze wygladu szkla). Tak wiec Twoje pytanie o bialy clear jest poprostu bzdurne, gdzyz cos takiego nie istnieje (no, chyba, ze zwykly lakier bezbarwny). Zeby uzyskac ladnie wygladajacy klosz zespolony, musisz go zrobic z czegos przezroczystego. Elementy czerwone malujesz na czerwono, zolte - na zolto (pomaranczowo, jak kto woli), oczywiscie farbami transparentnymi. A biale zostawiasz NIEMALOWANE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie do konca rozumiesz jak sie stosuje farby transparentne.

Może i tak, bo nigdy nie malowalem takimi farbami.

 

Pomalowałem (czy też zabarwiłem) lampy od spodu z materiału przezroczystego, na razie czerwonym, bo tylko taki w tej chwili mam. I zastanwiam się co dalej, bo potrzebuję jeszcze migacz i cofania. Ostatnio, jak pokazałem model z pomalowanymi lampami tylnymi zwykłymi farbami, dostałem sugestię, żeby pomalować CLEARami. Nie jestem doświadczonym modelarzem i nie znam się na farbach, więc pytam na Forum.

 

 

Tak wiec Twoje pytanie o bialy clear jest poprostu bzdurne,

Skoro tak twiedzisz

 

Zeby uzyskac ladnie wygladajacy klosz zespolony, musisz go zrobic z czegos przezroczystego. Elementy czerwone malujesz na czerwono, zolte - na zolto (pomaranczowo, jak kto woli), oczywiscie farbami transparentnymi. A biale zostawiasz NIEMALOWANE.

 

Jeśli zostawię nie pomalowany wsteczny, przezroczysty, to naklejony na czarne nadkole, da efekt czarnego przezroczystego. Jak zatem uzyskać efekt realnej lampy cofania? Pomalować czarną powierzchnię srebrym metalizerem czy białą farbą zwykłą?

 

A tak apropos, to zaprzyjaźniony modelarz-właściciel sklepu modelarskiego, też zaczął szukać u siebie w sklepie i w katalogach białej farby typu CLEAR. To, co dla jednych jest oczywiste, nie musi być równie oczywiste dla innych.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawię nie pomalowany wsteczny, przezroczysty, to naklejony na czarne nadkole, da efekt czarnego przezroczystego. Jak zatem uzyskać efekt realnej lampy cofania? Pomalować czarną powierzchnię srebrym metalizerem czy białą farbą zwykłą?

 

Właśnie pomaluj tą czarną powierzchnię srebrnym metalizerem np. Model Master Chrome Silver i będzie dobrze

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalować czarną powierzchnię srebrym metalizerem czy białą farbą zwykłą?
Ja bym Ci radzil pomalowac caly klosz od spodu srebrnym metalizerem (latwiej Ci bedzie, niz celowac farba w miejsce na nadkolu, gdzie bedzie klosz), a na wierzchu poszczegolne kolory clearami, no a wteczny zostawic niepomalowany. Mozesz tez, zamiast farb, uzyc flamastrow spirytusowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam szanownych modelarzy.

 

Mam klopot, otoz poszukuje wszelkiego rodzaju transparentnych farb badz markerow(jesli takowe sa), no i do tego poradzcie jak najlepiej tego uzywac,rozcienczac, malowac aero czy pedzlem. przeszukalem forum i nie znalazlem zadnej wzmianki dotyczacej tej kwestii stad postanowilem zapytac....

 

z gory dzieki pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.