Skocz do zawartości

Viper Mk II


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Po obejrzeniu serialu musiałem go mieć. W pudełku Revella znajdziemy model Moebiusa, oraz całą masę nadlewek, trochę jamek skurczowych. Dopasowanie części to słowo chyba nie występuje w amerykańskim. Model to zdaje się nowy produkt 2012, a jakość to dalej lata 70. Nic tu się nie rozwija zupełnie jak ich samochody. Praktycznie całość można złożyć na jakieś zapinki, zatrzaski. Przez co niektóre części normalnego pojazdu są rozbite na kilka części modelu i na odwrót. Przez co normalnie pomalować się go nie da. Najpierw trzeba złożyć, poszpachlować i malujemy. Dobrej jakości jest tylko figurka, trochę zbyt przerysowane szczegóły, ale wygląda porządnie. Boję się tylko że jest z innego zestawu, bo powinienem dostać możliwość wykonania Apollo lub Starbuck, a mam tylko Apollo. Dobre są też kalki. Projekt robię tak pomiędzy dopieszczaniem czegoś innego, skala ok 1:32, szybko się składa.

DSCF2860.jpg

 

DSCF2861.jpg

 

DSCF2862.jpg

 

DSCF2863.jpg

 

DSCF2864.jpg

 

DSCF2865.jpg

 

DSCF2866.jpg

 

DSCF2867.jpg

 

DSCF2868.jpg

 

DSCF2869.jpg

 

DSCF2870.jpg

 

DSCF2871.jpg

 

Wbrew temu co napisałem i wbrew zdjęciom, model nie jest wcale taki uproszczony. Jest w miarę dobrą kopią makiety wykorzystywanej w filmie. Już chciałem robić silniki od podstaw, tak żeby nie były zlane z poszyciem kadłuba. Ale dałem sobie spokój po obejrzeniu filmiku z aukcji pojazdu Starbuck. Filmik ten posłuży mi do waszowania i niszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Mam nadzieje że Viper będzie na tak samo genialnym poziomie jak twoje ciężarówki.

Zauważyłem że jako z nielicznych jesteś fanem brudzenia cywili. To ma sens bo ciężarówki to typowe pojazdy użytkowe które mają na siebie zarabiać.

Gratuluję wyboru, serial klasa sama dla siebie a według mnie MK 2 ma więcej klasy nic MK7.

 

Życzę powodzenia i czekam na aktualizacje.

 

PS. Będziesz go podświetlał Led'ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Temat podgonię, bo to jedyny jak na razie model na tapecie. Zrobiłem trochę okablowania, wzorowałem się zdjęciami z wątku Ostacha@ dzięki. Moebius zrobił silniki symetrycznie, a jak się okazuje po obu stronach, są trochę inne.

 

DSCF3117.JPG

 

DSCF3118.JPG

 

W sumie nie bardzo co jest pokazywać w warsztacie, pięć części na krzyż i dużo szpachlowania.

Raczej nie skorzystam z oryginalnej szybki, wyrzeźbię coś sam i to będzie prawdopodobnie następna odległa aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być o kabinie, jak zwykle nie dotrzymuję harmonogramu, bo coś tam znajdę i muszę poprawić.

Ponieważ nóżki są wklejone bo są wklejone. W sumie dość fajnie, zapinki i inne poziomice trzymają je w odpowiedniej pozycji. Ale patrząc od dołu dziura, przy modelu stojącym na podstawce problem nie istnieje. Cóż szkodzi zatkać dziurę. A że akurat miałem taką fajną w kwadraciki folijkę po orzeszkach, to wkleiłem ją. Mnie to zadowala, wygląda jak osłona termiczna silników czy co tam. Dorzucę jakieś kable których jest na ogół pełno w takich miejscach.

Nie widać, ale ja wiem, że jest, a może ktoś gdzieś kiedyś zajrzy, żeby ocenić.

 

DSCF3120.JPG

 

DSCF3121.JPG

 

Nawierciłem otwory silników manewrowych, powoli stawiam go na nogi i szpachluję, szpachluję...... uję.

 

DSCF3122.JPG

 

DSCF3123.JPG

 

Nakleiłem taki mały prostokącik z polistyrenu na tył silnika, na artworkach go zobaczyłem. Chyba go nie ma w oryginale, ale to przecież SF.

 

DSCF3125.JPG

 

Trochę rys i uszkodzeń na dziobie.

 

DSCF3126.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.