Skocz do zawartości

Bokser bez spodenek czyli Hetzer bez działa


razer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem przez net hetzera. Kupując chciałem hetzera z armatą. Zamiast tego dostałem cuś takiego:

 

http://www.jadarhobby.pl/academy-13277-jagdpanzer-38t-hetzer-prague-1945-135-p-35059.html

 

Dla mnie taki hetzer to jak bokser bez spodenek. Zamówiłem już armate do niego. Pytanie tylko czy będzie pasować??Miał ktoś już styczność z tym hetzerem z kmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armata to nie wszystko, ciężko będzie znaleźć Saukopfblende czyli zewnętrzną osłonę działa. może zrób takiego, jest to jeden z ciekawszych Hetzerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardzo ładny model, zwłaszcza że ma piękne malowanie, kiedyś zastanawiałem się nad wykonaniem takowego tyle że w skali 1/72 w oparciu o zestaw UM, jedyny feler to brak kalki do tego pojazdu w tej skali. Byłby fajny obok naszego "Chwata". Na twoim miejscu robił bym tego z uwagi na jego nie tuzinkowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bliższych oględzinach zauważyłem że w pudełku jest też elementy z typowego hetzera czyli armata i takie tam inne. Po prostu Academy nie chciało się robić nowego modelu od nowa więć wykorzystali części od zwykłego hetzera i dołożyli troche nowych. Taki misz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hiwis teraz są, ale pomyślę na przyszłość, Tego Bison detals, dobrze było by kupić z kimś na spółkę bo i tak wykorzystam ewentualnie jedną kalkę.

 

Razer ja bym się ani chwili nie zastanawiał tylko robił tego z Powstania, jest śliczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Bison detals, dobrze było by kupić z kimś na spółkę ...

o widzisz - i to jest słuszna koncepcja, jestem za tą spółką - pogadamy jeszcze o tym

 

"Chwat" to "zwykły" Hetzer ale nie pamiętam która wersja - ktoś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Chwat to był zwykły Hetzer z działem czy jak ten czech?

 

Chwat to typowy niszczyciel czołgów Hetzer tyle że pochodzący z wczesnej serii produkcyjnej. Ten z Academy przedstawia późną wersję produkcyjną główne różnice to zastosowanie innych kół napinających oraz inne tłumiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Zamówiłem już armate do niego. Pytanie tylko czy będzie pasować??Miał ktoś już styczność z tym hetzerem z kmem?

Jeśli to lufa od RB Model to będzie pasowała ale trzeba co nieco pogłębić otwór w osłonie działa tak by po przymiarce wystawała na tę samą długość co lufa z zestawu. Nie będzie zaś potrzebny do niczego metalowy cylinder z produktu RB.

 

A czy Chwat to był zwykły Hetzer z działem czy jak ten czech?

 

Chwat to typowy niszczyciel czołgów Hetzer tyle że pochodzący z wczesnej serii produkcyjnej. Ten z Academy przedstawia późną wersję produkcyjną główne różnice to zastosowanie innych kół napinających oraz inne tłumiki.

Jest jeszcze jedna znana mi różnica - właśnie związana z działem.

Chwat miał działo z wczesnych serii z gwintem na końcu lufy.

Działo zdaje się było zapożyczone a innego pojazdu pancernego i tam gwint służył do zamontowania hamulca wylotowego.

W hetzerach nie był potrzebny więc nie był montowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz wszystkie niejasności wyjaśnione , a wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.