Skocz do zawartości

T-34/85 1:35 Dragon


justyna1610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zaczęłam sklejać model T 34/85 Dragona w skali 1:35. Jest to mój pierwszy poważny model, który dostałam od mojego chłopaka, który sam już od kilku lat skleja modele i wkręcił mnie w to hobby Model zamierzam zrobić w malowaniu białoruskim. Jeśli ktoś posiadałby fotki teciaka w takim malowaniu lub wiedziałby gdzie mogę takie znaleźć bardzo bym była wdzięczna

 

 

Pierwsze zdjęcia przedstawiające aktualny stan modelu:

 

th_DSCF3863_zpsa12c1109.jpg th_DSCF3864_zps775489e3.jpg th_DSCF3865_zpse2a5eae5.jpg th_DSCF3866_zps1eb92557.jpg

 

Bardzo chętnie przyjmę krytykę, ewentualne pochwały oraz dobre rady odnośnie sklejania tego modelu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien. Z pośród wszystkich zdjęć na moim dysku znalazłem te. Najprawdopodobniej należały właśnie do wojsk białoruskich.

crju.jpg

r7fd.jpg

bm2v.jpg

A zaglądać będę bo t-34 to mój ulubiony czołg ze wszystkich teciaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też uwielbiam 85 Zdjęć co prawda nie mam, ale będę obserwował warsztat, bo sam chcę skleić Teciaka w tej skali

 

Jedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

będę tu zaglądał bo jestem bardzo ciekaw efektu końcowego tegoż projektu

tetka to bardzo przyjemny czołg i ciekawy modelik, a z ręki takiej osoby na pewno będzie dopieszczony

dragon to dobry wybór, pamiętaj jednak że żaden model nie jest pozbawiony błędów i zawsze jest co przerabiać i dorabiać

 

z niecierpliwością czekam na postepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, a tu proszę zaskoczenie i to jakie miłe. Wdarł się jednak pewien błąd myślowy. Co rozumiecie pod pojęciem "malowania białoruskiego" i "wojsk białoruskich"? Białoruś powstała jako "niepodległe" państwo dopiero w roku 1991. Chodzi zapewne o Fronty Białoruskie? Podczas wojny istniały trzy Fronty Białoruskie 1, 2 i 3. Zupełnie nie rozumiem braku fotek T-34/85 ze składów tych frontów. Jest ich niesamowite mnóstwo! Uogólniając oczywiście wszystkie T-34/85 z okolic Berlina czy też działające w centralnym kierunku natarcia pochodzą z 1 Frontu Białoruskiego. Wszystko co walczyło na Pomorzu czy tzw. Prusach Wschodnich to 2 i 3 Front Białoruski. Zatem zarówno w internecie jak i licznych publikacjach fotek jest naprawdę mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz, dajesz z tym teciakiem. Podpatrzę sobie co tam wykombinujesz, bo T-34 to ciekawy temat.

PS: Model wyjściowy to Dragon 6266?

Jak tylko będzie chwilka czasu to wezmę się dalej za teciaka i wrzucę nowe fotki:) Model wyjściowy to Dragon 6319 ;)

 

 

Dawno tu nie zaglądałem, a tu proszę zaskoczenie i to jakie miłe. Wdarł się jednak pewien błąd myślowy. Co rozumiecie pod pojęciem "malowania białoruskiego" i "wojsk białoruskich"? Białoruś powstała jako "niepodległe" państwo dopiero w roku 1991. Chodzi zapewne o Fronty Białoruskie? Podczas wojny istniały trzy Fronty Białoruskie 1, 2 i 3. Zupełnie nie rozumiem braku fotek T-34/85 ze składów tych frontów. Jest ich niesamowite mnóstwo! Uogólniając oczywiście wszystkie T-34/85 z okolic Berlina czy też działające w centralnym kierunku natarcia pochodzą z 1 Frontu Białoruskiego. Wszystko co walczyło na Pomorzu czy tzw. Prusach Wschodnich to 2 i 3 Front Białoruski. Zatem zarówno w internecie jak i licznych publikacjach fotek jest naprawdę mnóstwo.

W mojej instrukcji jest 6 wariantów malowania, a ja po prostu wybrałam takie oto malowanie:

dr6319pic.gif

4th Guards Tank Brig., 2nd Guards Tank Corps, Byelorussia 1944 in overall green

 

Oczywiście znajduje się również malowanie 3 frontu białoruskiego ale jest to malowanie zimowe, a jak na razie z moim małym doświadczeniem nie chcę się bawić w coś takiego ;)

Co do fotek to owszem z tych frontów, o których piszesz jest ich dużo, ale jeśli chodzi o malowanie, które powyżej przedstawiłam to nie znalazłam jeszcze takich zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.