Skocz do zawartości

[warsztat] Aichi B7A2 Ryusei [Fujimi, 1:72]


łsobota

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś jeszcze trochę, poodpryskiwać śmigło:)

Śmigła za bardzo ruszać nie chcę (z założenia ma to być śmigło nowozałożone), niemniej odrobinę przetrę krawędzie natarcia aluminium, metodą suchego pędzla.

 

Wczoraj za bardzo nie miałem czasu, ale dokleiłem w kabinie celownik, maszt anteny oraz karabin:

d8023c41e8830a1a.jpg

fe7387df57ea0d67.jpg

 

Dokleiłem też wewnętrzne osłony kół oraz działka (na zdjęciu lewe jest lekko przekrzywione w stronę kadłuba - już to poprawiłem):

08791f1f3c053640.jpg

e6f7b46d316c9144.jpg

 

Do końca w zasadzie została kabinka (jak dla mnie najgorszy moment w każdym modelu), torpeda, przewody hamulcowe, linki anteny oraz pomalowanie rur wydechowych. Na koniec oczywiście wash i okopcenia. Tak więc powoli zbliżamy się do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak malujesz odpryski, to najpierw przestudiuj ich kształty, na zdjęciach.

Popraw te odpryski na spodzie , bo są kiepskie.

Zalecałbym,zmatowiemie powierzchni, bo wash się nie przylepi,i popracuj nad nim, żeby wyglądał na zmęczony. W końcu farba z niego zcgodzi :-)

Pozdrawiam

Ps. wtroncam sie bo głosowałem na niego :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malujesz odpryski, to najpierw przestudiuj ich kształty, na zdjęciach.

Popraw te odpryski na spodzie , bo są kiepskie.

Zalecałbym,zmatowiemie powierzchni, bo wash się nie przylepi,i popracuj nad nim, żeby wyglądał na zmęczony. W końcu farba z niego zcgodzi :-)

Pozdrawiam

Ps. wtroncam sie bo głosowałem na niego :-))

Problem z tym, że zdjęć Grace jest naprawdę niewiele, a spodu to już chyba nigdzie nie widziałem. Te paskudne podłużne odpryski zrobiłem wzdłuż linii "składania" drzwi komory bombowej (wyglądały one tak jak drzwi w np. amerykańskich Avangerach, więc pomyślałem, że jak gdzieś ma tam schodzić farba to akurat tam)

Ps. wtroncam sie bo głosowałem na niego :-))

No i słusznie, zresztą po to robię ten model na forum, żeby słuchać rad i się uczyć a nie chwalić (bo na razie nie ma czym).

 

ps. powierzchnia jeszcze jest niepolakierowana (poza sidoluxem na kalki) i na pewno będzie bardziej matowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpryski to odpryski.Możesz wzorować się nawet na górnych powierzchniach swojej Grace. Te które namalowałes są trochę mechaniczne. Przemysl to i popraw.Pozpowiem,z mojego doświadczenia, że należy srebrną farbę kłaść w miarę obficie, żeby był kontrast. strzępić brzegi, i nie bać się robić dużych postrzępionych placków.

Za pierwszym razem wyszło Ci najlepiej.

Co do krawędzi natrcia zobacz mojego "super łosia" w miarę mi wyszły, i były "malowane"

Trzymam kciuki, i bardzo chce zobaczyć finalny efekt. I cieszę się,że znajdujesz na niego czas(Nagara) :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.