Skocz do zawartości

Kraz 214 Roden 1:35


NobelEXC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jest to moja pierwsza relacja w tym dziele. Po 1-2 latach rozbratu z modelarstwem wracam do nieco mniejszej skali czyli 1:35. Wcześnie budowałem tylko ciężarówki w 1:24. Tym modelem chcę podszkolić swój warsztat o metody brudzenia, wash'ów itp. Kraz 214 ( malowanie LWP ) ma być rozgrzewką przed 255 również z Rodena. Mam nadzieję, że będzie wyrozumiali w ocenach i wesprzecie dobrą radą.

 

Aktualnie sklejone jest podwozie i pomalowane czarnym matem. Kolejne elementy będą przygotowywane w najbliższym okresie w kolejności: silnik, kabina, paka.

 

Pozdrawiam

Oskar

 

roden-804-1-35-kraz-214_12098.jpg

 

zdjęcie pochodzi ze strony: www.ww-model.pl

 

DSC-3147.jpg

 

DSC-3145.jpg

 

Koła zostały ubrudzone przy użyciu pigmentów AK.

 

DSC-3143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła przygotowane w komplecie. Wydaje mi się, że jeszcze trochę za dużo brudu na nich jest. Spróbuje je delikatnie oczyścić. Już na starcie popełniłem jeden błąd. Pociąłem nie te felgi na koła zapasowe co skutkuje 4 piastami na przód i 2 na tył. Trudno. Przeżyję.

 

Odnośnie spasowania elementów podwozia to największy problem jest zawieszeniem. Zarówno przód jak i tył wymagają bacznej uwagi. Punkty mocowania/klejenia osi i resorów pozostawiają wiele do życzenia.

 

DSC-3149.jpg

 

DSC-3150.jpg

 

Silnik złożony i czeka na malowanie.

 

DSC-3151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorlock: Na początku myślałem, że będzie bardzo fajny model, który lekko i przyjemnie się sklei. W toku prac odkrywam kolejne mankamenty ( według mojej opinii, może dla innych to standard w 1:35 ):

Rama - ok,

Zawieszenie - ciężko spasować elementy i utrzymać równy poziom kół,

Paka - jak narazie OK,

Drobne elementy - przednie lampy to jakiś dramat, tylne skrzynki narzędziowe montowane pod paką wyglądają jakby je projektowali siekierą...

 

To co widać na zdjęciach właśnie trafia do mycia i jutro malowanie. Czy na goły zielony mat kłaść sidolux o którym wiele się naczytałem na forum. Boję się jednak, że model będzie bardzo się świecił i brudzenie pastelami nie będzie wyglądać realnie ?

 

DSC-3171.jpg

 

DSC-3172.jpg

 

DSC-3174.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się jednak, że model będzie bardzo się świecił i brudzenie pastelami nie będzie wyglądać realnie ?

 

Przed pigmentowaniem powinieneś model potraktować co najmniej bezbarwnym lakierem półmatowym a najlepiej matowym. Wtedy będzie to wyglądało realnie i pigmenty będą się trzymać powierzchni modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.