Skocz do zawartości

Bf 109 E-1 |Eduard Weekend Edytion, 1/48|


iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, model dla relaksu w wersji Weekend Edytion. Dodałem tylko pasy w kabinie, malowanie Gunze H, brudzenie aerografem, olejami, pigmentami i srebrną kredką. Swoją drogą wersja łeekend jest nie opłacalna. Różnica 30 zł, a dostajemy blaszki, maski i pełne kalki z napisami eksploatacyjnymi.

 

Enjoy!

 

DSC_0134-001_zps22e2465b.jpg~original

 

DSC_0184-001_zps74c19e3f.jpg~original

 

DSC_0185-001_zpsccc53026.jpg~original

 

DSC_0189-001_zps7c5e8ff8.jpg~original

 

DSC_0190-001_zps1219fd05.jpg~original

 

DSC_0191-001_zpsf822d2a3.jpg~original

 

DSC_0192-001_zps0149bff0.jpg~original

 

DSC_0193-001_zps9cb3838d.jpg~original

 

DSC_0195-001_zpsd7ffc4c8.jpg~original

 

DSC_0196-001_zps44814088.jpg~original

 

DSC_0202-001_zps08bf0394.jpg~original

 

DSC_0203-001_zps21090aba.jpg~original

 

DSC_0204-001_zps2d79b4e4.jpg~original

 

DSC_0205-001_zps925fd5ca.jpg~original

 

DSC_0208-001_zps7d787e07.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Gdzieś widziałem to Twoje malowanie, Edek nie daje go czasem w wersji Royal Class? Na jakiej wersji Emila ono było?

Co do Edka to nie wiem, ale ja mam ten model co poniżej, już skleiłem nawet większość i chcę go w locie zrobic tylko podstawek szukam kilku takich samych do paru maszyn:

uxxm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do reszty malowanie klasa ogólnie bardzo fajny model.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel,

 

Cudny model, jak wszystkie ostatnie Twoje. Zazdroszczę umiejętności i miejsca w witrynie na 1/48

Zwraca moją uwagę jednak jedna rzecz : kolor żółty. Sam maluję Gunze i zakupiłem taka jasną bladą H4 która zdecydowanie odbiega od RLM o4 czyli w palecie Mr Hobby H413. Zwróc uwagę na kolor "2" na kadłubie.

 

Nie ujmuje to w niczym wykonaniu, ale w kolejnych "niemcach" raczej bym ten żółty zmienił.

Jeśli możesz potwierdź moje przypuszczenia

 

Całą reszta poziom mistrzowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Robert, ten żółty jest trochę nie teges. Dziękuje za informację bo nawet nie wiedziałem, że doszły nowe kolorki, w tym ten RLM04. Trzeba będzie uzupełnić paletę.

 

Pozdrawiam

 

powiem Daniel po krakowsku idze idze . "Nie wiedziałem, nie wiedziałem" . Przeglądam ja sobie trzeci tegoroczy numer Super Modelu , a tam przy Twojej prezentacji F - 102A Delta Dagger fotki walisz z zółtym H413 .

Notabene piękny i w mojej skali

spróbowałbym tych Twoich kredek, ale drogie trochę. Masz cały podstawowy komplet 12 kolorów czy można gdzieś kupić pojedyńcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no tak zamotałem się z tym żółtym, racja mam ten kolor. Na messerze tak wyszedł bo ja maluje transparentnymi warstwami. Być może gdybym walnął jeszcze z 10 warstw to by ściemniał i wyglądał przyzwoicie

 

Co do kredek to ja swoje kupowałem na sztuki o tutaj

http://www.szal-art.pl/kredki-akwarelowe-derwent-watercolour_778_2761/

 

Polecam kolor french grey do otarć i obić, ivory black i jakąś siene do zacieków i brudu. Na początek wystarczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredek to ja swoje kupowałem na sztuki o tutaj

http://www.szal-art.pl/kredki-akwarelowe-derwent-watercolour_778_2761/

 

Polecam kolor french grey do otarć i obić, ivory black i jakąś siene do zacieków i brudu. Na początek wystarczy.

 

Dzięki za link. Skorzystam i spróbuję , w razie pytań co do użycia może sie jeszcze do Ciebie zwrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na trzecim chyba Inowrocławskim konkursie był jeden model który wybijał się ponad wszystkie. Bf-109 w afrykańskim malowaniu. Teraz jak patrzę na tego to znowuż muszę powiedzieć "klękajcie narody". Mi z kolei bardzo spodobały się subtelne odbarwienia na górnych powierzchniach skrzydeł. I na końcu się dowiedziałem gdzie leży tajemnica takiego malowania. Doskonała metoda, ale dla myślących i cierpliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.