Skocz do zawartości

Me-109F-4, Fine Moulds, 1/72


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym ze zdobycznych niemieckich samolotów jakie testowali także polscy lotnicy, m.in. grupa pod dowództwem ppłk Jana Białego w Air Fighting Development Unit w Duxford był w/w F-4, na którym po przemalowaniu do standardów RAF pozostawiono nr 11 oraz białą bombę i nadano nr NN644, namalowane po obu stronach kadłuba. Oto moja interpretacja tego egzemplarza w wersji po przemalowaniu ze schematu Temperate Land na Day Fighter (zamiana Dark Earth na Ocean Grey). Stąd niewiele śladów eksploatacji, z wyjątkiem żółtego spodu, który tak wygląda na oryginalnych zdjęciach. Jest to jedyny w mojej kolekcji model z kabiną zamkniętą... i kolejny Niemiec, na którym latali Polacy.

 

0z46.jpg

xxbh.jpg

frb4.jpg

4g8s.jpg

4w5h.jpg

perb.jpg

huu6.jpg

y3g0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to, aby i tego komentarza nie pozostawić bez odpowiedzi i zakończyć dyskusję, przynajmniej z mojej strony, skoro wiem już o co chodzi - patrz dyskusja w wątku o P-47D 28RE "Pengie IV".

Przypominam, że napisałem, iż model został wykonany jako tuż po przemalowaniu z DG/DE na DG/OG. Być może przemalowaniu podlegał tylko Ocean Grey, w miejsce Dark Earth, stąd na "nachlapanych" wg kolegi karolkown

powierzchniach OG, brak śladów eksploatacji, zresztą "tam gdzie nikt nie łazi" - znowu cytat z wypowiedzi karolkown.

Zdjęcia oryginalnego F-4, wcale nie musiały być robione zaraz po przemalowaniu, jak mój model, o czym swiadczą ślady z gazów wydechowych na szarych powierzchniach, których na moim modelu nie ma.Nota bene:teraz już są.

d1ls.jpg

5ijl.jpg

eizf.jpg

y92u.jpg

 

Jak wygląda samolot tuż po przemalowaniu, baa....po jednym, co najmniej, locie z Bydgoszczy do Mińska Maz. pokazuje poniższe zdjęcie:

8293.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa maszyna, fajny temat, super zestaw Fine molds

 

ale wykonanie...

przyznam że nie wierzyłem ze to praca doświadczonego modelarza

 

Nie malowanie jest głównym problemem tego modelu a spasowanie , sklejanie . 109 fm idealna nie jest i trochę trzeba dopasować niektóre części.

to spasowanie owiewki kabiny i lina holownicza . Zresztą zdjęcia nieźle maskują część rzeczy które bym chciał zobaczyć

czy udało się wybrnąć z tych baboli zestawu.

 

Ogólnie 109 beż + to taka lipa trochę, ale to tylko moje zdanie. Powodzenia w następnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Seweryn, mnie czasami myli się angielski z amerykańskim (tak, tak, jest taki język!):

Modelarz = Modeler (USA) = Modeller (UK)

Kolor = Color (USA) = Colour (UK)

Matryca, odlew, model = Mold (USA) = Mould (UK)

Japończycy biorą nazwy z amerykańskiego np. Mr Color - farbki.

Nawiasem mówiąc i w związku z powyższym, Hasegawa wymawia się Hasegaua (ła), Kawasaki to Kauasaki (Kałasaki)

Sayonara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.