Skocz do zawartości

Vickers Wellington Z1215 1:72 MPM - sentymentalnie...


Desaxe

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu w modelach jak ten wellington czy wiele innych gdzie przez małe szybki prawie nie widać wnętrza, nie robię w kabienie żadnych ekstra upiększeń tylko prawidłowe kolory. Raz nawet rozpadła mi się kalkomania na tablicę przyrzadów i namalowałem kilka białych kółek czy konturów a i tak w końcowym efekcie tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki, że dopiero zajrzałem, ale wnętrze Wellingtonów było czarne.

Wspominam po to żeby nikt się nie wzorował na Desaxowym interior greenie...

Rację masz i szkoda, że wcześniej nie wpadłeś - uniknąłbym babola. Faktycznie kabina na czarno, a środek kadłuba w jakiejś czerwono-brązowej tonacji, coś jak na poniższym foto z innego forum. Nie wnikałem zbytnio w dalszą część tekstu i z rozpędu zrobiłem tak jak instrukcja MPM podawała w kolorystyce wnętrza wieżyczek uzbrojenia i ścianek działowych . Na swoją obronę mam tylko to, że po wklejeniu oszklenia i wieżyczek, wnętrza kadłuba praktycznie nie widać

Wellington%2029.jpg

 

Desaxe, środek kadłuba to nie czerwono-brązowa tonacja. Kadłub i skrzydła były powlekane płótnem a owe płótno, było impregnowane farbą podkładową zwaną "minją" wymieszaną z pokostem na którą już nie nanoszono kolorów wewnętrznych, ze względu na oszczędności. Minja jednak z czasem płowiała i dawała odcień brązowo-czerwono-różowawy.

W niektórych sklepach z farbami można jeszcze kupić farbę podkładową " minję." Możesz zwrócić uwagę jaki jest jej zbliżony kolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info przyda się na przyszłość Tymczasem Welly po wklejeniu silników dostał podkład czarnym Humbrolem na dół kadłuba i skrzydeł, a na górę taki preshading, na jaki pozwalał mój słaby aero połączony z delirycznym trzęsieniem dłoni operatora Właściwa warstwa czerni na dół i boki maszyny będzie zrobiona farbą Gunze, a panele na czerni chcę rozjaśnić szarymi pastelami - jak to wyjdzie to zobaczymy niedługo

 

IMG_9560_zps7611018c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go jak jest - będzie instalacja przestrzenna.

W pewnym momencie przestrzenie mi się pomyliły i prawa lotka ma odwrotnie zrobione kolory kamuflażu Jak wyschnie to ją zamaskuję i poprawię. Póki co wygląda to tak - kolejne będzie malowanie właściwej warstwy czerni na bokach i na dole (tzn. ciemnoszarym kolorkiem):

 

IMG_9566_zps11987925.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozjaśnię chyba tylko zieleń, a wszystko przetrę lekko sychym pędzlem dwoma kolorkami zależnie od kamo. Potem zwas:bip:ę wsio za pomocą Agrax Earthshade. Następnie całość dostanie lakier błysk, zapuszczone linie podziałowe i przecierki tu i tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz odladzacze pneumatyczne na krawędziach natarcia skrzydeł i stateczników?

Jeśli mówisz o tych elementach malowanych na czarno na krawędzi natarcia to najwyraźniej tak. Na lotkach nie były jeszcze namalowane gdy robiłem foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.