Skocz do zawartości

Iveco Stralis fiorano-Ferrari


balcers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po skończeniu Volvo postanowiłem zabrać się za Iveco Stralis Active Space Cube.Chciałbym go wykonać w oparciu o tę fotkę:

 

b962ee7d0dcf877amed.jpg

 

Natomiast wnętrze postaram się wykonać coś na wzór tego:

 

 

25f4809480c02503med.jpg

 

Warsztat będę prowadził w bardzo powolnym tempie ponieważ praca zabiera mi bardzo dużo czasu,fotki z postępu prac dodam jak tylko odzyskam aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobiło Ferrari to nie wiem,pewnie tylko kolor z ferrari jest a reszta to chyba chwyt reklamowy ale kolorystyka mi się podoba więc tak sobie wymyśliłem ze go tak wykonam a co do wzorków na tapicerce to jeszcze nie wiem ,myślę nad tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malował bede lakieami samochodowymi i aerkiem

 

Widziałem twoje wcześniejsze prace, więc nie podejrzewałem Cię nawet o malowanie pędzlem. Chodziło mi jedynie o ten dość specyficzny odcień żółci i jakąś "dedykowaną" farbą typu Zero-Paint czy cuś ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja też jestem ciekaw tej tapicerki, myślałem o nanoszeniu farby żyletką albo coś w tym stylu.

Jak masz jakiś inny pomysł to pisz proszę.

 

O kolor się nie martw, nie będę się gniewał jak nie będzie identyczny z orginałem.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ze jeszcze sam nie wiem jak to wykonać tą tapicerkę,kolor niebieski na tapicerce to nie problem ale te wzory to myślałem ze wezmę jakimś cienkim pędzelkiem albo jednym włoskiem od dużego pędzla i wtedy może mi wyjdą te cieniutkie line a jak nie wyjdzie to zrobię tylko sam niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie nacinał, szlifował, itp,itd to ruski rok będzie trwało. Spróbuj zrobić to tak:

 

057ee474e3b15263med.jpg

76259268c547f141med.jpg

v2012052014483333197206.jpg

v2012052212243098093935.jpg

 

 

Baza w kolorze jakim chcesz, ciapki kontrastowe---- warto dobrać sobie kolory.

Fotele i reszta najpierw dokładnie obrobiona(szwy i takie tam), uzupełnić jeśli trzeba plecy na pełne ,obróbka i malujesz np. Tamiya. Potem wykałaczka z nawiniętym na końcu kłaczkiem watki -- można ją sobie przytwierdzić drucikiem owijając wokół wykałaczki. Końcówkę uformować na dość ostry czubek. Maczamy w farbie , osączamy na kawałku papierowego ręcznika i jedziemy. Delikatne, małe ciapki. Skala musi być. Kilka prób i złapiesz rytm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666 widziałem ten wątek z budowy tego autokaru i bardzo mi się podobał pomysł z fotelami i myślałem właśnie o takim malowaniu foteli u mnie tylko niektórzy forumowicze mogą mieć do mnie pretensje ze nie trzymam się oryginału,no ale cóż niektórych rzeczy nie da się inaczej wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze by sie dało kalkomaniami tylko skąd takie kalki wziąć ?

Od nas. Zrobimy na zamówienie każde. Oczywiście z białym i metalikami.

Znaczki Ferrari, napisy na szybę itp. też by Ci się pewnie przydały

Jak zainteresowany to zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nieba nie ale że jesteśmy nowi na rynku to fakt.

Mamy odpowiedni do tego sprzęt, materiały i technologie, ale że nowi więc na razie oferujemy bardzo atrakcyjne ceny. Praktycznie robimy wszystko po kosztach. Także maski i blaszki trawione.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że wszyscy jesteśmy modelarzami, więc nie trzeba nam tłumaczyć jak w firmach reklamowych drukujących kalki sitodrukiem i zwykłymi farbami że kalki mają być, cienkie, elastyczne itd.

Zapraszam więc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.