Skocz do zawartości

VW Golf Mk3 "eclectic style"


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak na rozruszanie sie, po dłuższej przerwie - prosty modelik, praktycznie prosto z pudła.

Jedyne zmiany, jakie sa w planach to front z vento z przerobionym grillem i inne felgi.

 

Karoseria standardowo wyszlifowana, szpachlowana, pomalowana na biało "brudna biel". Na to poszły pierwsze grafiki - sharpie. Malowane z pędzla, czarna vallejo.

 

Tak to wygląda:

sharpie.jpg

sharpie2.jpg

sharpie1.jpg

sharpie2-1.jpg

sharpie21.jpg

sharpie22.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;)

 

A tymczasem dokończyłem historyjkę - już całkowicie skończona. Dodatkowo pomalowałem czarnym półmatem zderzaki i dach ( tak, wiem, ze słupkami A poszalałem, ale tak miało być :P ).

Zaczynam zabierać się też za przednie światła

 

sharpie33.jpg

sharpie35.jpg

sharpie32.jpg

sharpie36.jpg

sharpie34.jpg

sharpie37.jpg

sharpie38.jpg

sharpie39.jpg

sharpie310.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolejny mały krok do przodu - zrobiłem przednie klosze z plexi, dodałem żłobkowanie, pomalowałem żółtym i smoke z Tamiya

 

sharpie4.jpg

sharpie42.jpg

sharpie43.jpg

 

Na zdjęciach widzę, że grill jest do poprawki.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Wycinam z plexi 1mm grubości, szlifuje do pożądanego kształtu i zaczynam najgorsze - odpowiednie zaoblanie elementu. Robie to pilnikami do plastiku ( Tamiya ), drobne rysy niweluje gąbkami 3M ( czerwona->niebieska->zielona ) i na koniec poleruje pastami Tamiya ( corse->fine->finish).

Jak już to mam zrobione, to odwracam klosz, przyklejam go do zrobionej taśmy dwustronnej ( robisz z taśmy tamiya pierścień i sklejasz oba końce - jak spłaszczysz taki kawałek to masz taką taśmę klejąca z dwóch stron ). Następnie za pomocą linijki, kawałka rurki i skalpela nacinam delikatnie linie proste, półokrągłe itd.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golfik kozacki, bardzo fajnie to wszystko wygląda, ale te kierunki w ogóle nie pasują :(
Golfik fajny, ale zgodzę się z przedmówcą, kierunki psują efekt, chociaż widziałem nie raz na żywo że tak mają
Grafika: super

Kierunki w grillu: wiocha

 

To już jest nas trzech, kto następny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolejne niewielkie postępy.

Podwozie pomalowane i pobrudzone vallejo i pigmentami CMK. Szyby pomalowane smoke i transparentną niebieską Tamiya.

Zawieszenie obniżone. Wnętrze tez otrzymało już docelowe kolorki, cieniowanie i flock w dwóch kolorkach.

A tak to się prezentuje:

 

szyby.jpg

szyby2.jpg

szyby5.jpg

szyby3.jpg

szyby4.jpg

szyby6.jpg

szyby7.jpg

szyby9.jpg

szyby8.jpg

szyby1.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem na innym forum, malowanie robi wrażenie. Ciekawe wzory na fotelach, ogólnie wnętrze bardzo ładne. Nie podoba mi się natomiast ten pas na przedniej szybie, jest za szeroki, ale pomysł z naklejką na nim jest straszny, przywodzi mi na myśl tjuningowane maluchy z wielkim napisem PIONEER

 

I trochę szkoda, że przednie klosze lamp są zupełnie płaskie, razi to patrząc na ich łączenie z dolną częścią pasa przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.