Skocz do zawartości

Spadochroniarz brytyjski i panienka 1:35 - debiut figurkowy


Reytan

Rekomendowane odpowiedzi

Mój debiut figurkowy. Jestem gotów na kolejne wyzwania

 

Figurki są trochę z różnych bajek. I dobrze - każdą robiło się inaczej. Trudności miałem ze skórą i twarzami - szczególnie kiedy oblałem gotową figurkę kobiety żółtą farbą i trzeba było lecieć z większością rzeczy od nowa...

Figurki są żywiczne, nieznanej firmy. Bez większych dodatków - poza samodzielnie robionym paskiem z klamrą u panienki oraz bagnetem spadochroniarza.

 

Chętnie usłyszę co by można poprawić (poza zdjęciami - wciąż walczę z aparatem).

 

1_zpsd73de7dd.jpg

2_zpse2076b12.jpg

3_zpsfd9f8a63.jpg

4_zps166eb489.jpg

5_zpsc903192d.jpg

6_zps421a7afa.jpg

7_zpsad5afe80.jpg

8_zps0f4c8fe2.jpg

9_zpsd45252af.jpg

10_zps7a2bd149.jpg

11_zps8b7fabfd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spadochroniarza jedno ale: świeci się jak psu... Daj mu trochę lakieru matowego, a tak to bardzo fajne malowanie A jeśli chodzi o panienkę, malowanie bez szału, a sam model to jakaś pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panienka nie w moim typie, ale spadak nawet fajnie zdetalowany, widać dobry poziom rzemiosła trochę rozjaśnij mu ryjek i nieco jaśniejszym odcieniem mundurowym przesmaruj opinacze na nogach, będzie lepiej się prezentował. No i kończ malowanie każdej figurki warstwą bezbarwnego lakieru matowego - wtedy wyglądają pro, a nie jak zabawki ze sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadochroniarz jest matowy - to akurat mój brak talentu w robieniu zdjęć :/ Jak będzie lepsza pogoda to zrobię jakieś zdjęcie w naturalnym świetle. W warunkach domowych nie potrafię robić zdjęć inaczej niż na błysk :P

A panienka niestety urodziwa nie była od początku. I nawet jak ją umalowano to nie pomogło. Może z lepszym wizażystą wyszłoby lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie munduru spadochroniarza powinno być matowe, - na fotach się błyszczy . . . siatki brytyjskie na hełmy były drobniejsze od amerykańskich, wiem bo posiadam w domu obie, nie masz wpływu na rzetelność wykonania figurki,lecz ta którą masz ma siatkę na hełmie o zbyt dużych oczkach - moim zdaniem, poza tym nie przemawia do mnie kolor skóry figurantów, figurki pani, nie komentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czuje się sprowokowany - położę jeszcze jedną warstwę lakieru (niemniej podkreślam że błyszczenie wychodzi na fotkach większe niż w realu).

 

siatki brytyjskie na hełmy były drobniejsze od amerykańskich, wiem bo posiadam w domu obie, nie masz wpływu na rzetelność wykonania figurki,lecz ta którą masz ma siatkę na hełmie o zbyt dużych oczkach - moim zdaniem
Faktycznie, trochę lipna ta siatka... Może spróbuj zeszlifować i wykonać we własnym zakresie?

W strukturę siatki nie będę raczej ingerować. Ale myślę nad przysłonięciem jej liśćmi zrobionymi z kawałków korka (albo może herbacianych fusów?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.