Jump to content

grimes

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 • Location
  Piła
 1. Wilki zakończyły rejestrację modeli. Do zobaczenia w sobotę
 2. Można coś więcej napisać o klasach kartonowych? Mało tych kategorii i jaki podział wiekowy?
 3. Pewnie tu jest więcej osób z Grudziądza jak na forach kartonowych, dlatego chciałbym o coś zapytać. Kompletuję pomału modele na wystawę. Czy rakiety/SF będą razem z innymi czy będzie wydzielone?
 4. Wilki z Chełmży też przywiozą sporo kartonu. Stasiu, kto od Was będzie?
 5. Czy wiadomo już kiedy będzie festiwal w Rypinie? Zbiera się już spora ekipa chętnych na ten wyjazd.
 6. To samo co wyżej. Spadochroniarz dostanie matu lub satyny i będzie ok. Panienka- nie mój typ więc się nie wypowiadam.
 7. Zastanawia mnie co w tym wypadku sprawia większą frajdę- robienie modelu czy pozyskiwanie materiałów do budowy Zapowiada się bardzo fajnie. Powiedzenie że modelarz to skrzyżowanie śmieciarza z Mc Gayverem jednak nie wzięło się z niczego
 8. Airfix prze mocno do przodu. Jeśli wszystkie nowe modele mają jakość podobną do pojazdów NATO Airfixa, to wróżę im udany rok 2014. Sam chętnie kupię kilka modeli
 9. Kilka modeli które robiłem nie było odtłuszczanych, nie używałem też podkładu a farba się trzyma. Teraz profilaktycznie myję wypraski, ale sklejonego modelu nie odtłuszczam przed malowaniem.
 10. Moja rada- odpuść sobie na początek najtańsze modele bo się zniechęcisz jak coś nie będzie pasowało. Lepiej kupić model 1:72 w granicach 50zł i mieć większą pewność że części będą do siebie pasowały jak kupować stare Airfixy czy Plastyki. Farby to nie taki straszny koszt, bo Pactra kosztuje 5 zł za kolor, do tego dobry klej (polecam Revela z igłą). Szpachlówka Wamodu kosztuje 5zł i na początek starczy.
 11. Zupełnie inna wizja niż mojego. Właśnie buduję ten sam model, ale ja go robię czystego z pokazaniem wnętrza i tyle ile się da przedziału silnikowego. Ten model ma tyle wyposażenia że żal było mi tego nie pokazać
 12. Można by zrobić różowe camo :P A tak serio, to jak na czarny natryśniesz zielonkawy to powinno być ok. Tak jakbyś robił pre-shiding tylko na całym modelu. Wystarczy cienko natrysnąć dość rzadką farbą. Tak mi się wydaje. Ja mam gorszą sytuację, bo muszę przemalować zielonego Tygrysa który jest totalnie skończony a wygląda jak pojazd Shreka :P
 13. Nie mam dużego doświadczenia, ale ja sklejam najpierw figurkę (korpus, ręce, nogi i to maluję na gotowo, potem doklejam pomalowaną głowę (chyba że głowa jest razem z korpusem w wyprasce), pomalowane ładownice, broń itp. Na koniec wash olejny, przecieranie suchymi pastelami (np policzki i usta czerwoną pastelą), potem satynowe Valleio i gotowe. Sklejanie najpierw korpusu w całość daje Ci możliwość poszpachlowania łączeń w razie gdyby coś nie pasowało, pozwala też na troche inne ułożenie kończyn niż wg instrukcji.
 14. Też zbieram szczękę. Świetne po prostu
 15. grimes

  TKS 1:72

  To ten co go na warsztatach malowałeś? Gąski bym troszkę pobrudził.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.