Skocz do zawartości

Kalki TORO do 72 - petycja


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę Wszystkich Kolegów i Koleżanki modelujących w 72 o pomoc w wątku/petycji do TORO Model o poparcie mojego postu.

 

TORO wypuściło kolejne, eleganckie zestawy kalek w 35 i 48 do polskich Jeepów, pojazdów zdobycznych i niestandardowych w polskich rękach, nowy zestaw do nowoczesnej polskiej pancerki i kalki do Dany, a o małej skali zapomina :(

 

Nie rozumiem skąd awersja do "brailla" w poczynaniach TORO. Kiedyś z nimi pisałem na temat zmniejszenia kalek do pojazdów zdobycznych i nie planowali wypuszczenia w najbliższej przyszłości :( A Schimmwagen Academy aż się prosi o naklejki "Żandarmeria" . W ubiegłym roku wyszły fajne jeepy z Smodelu, teraz zapowiada się Airfix i myślę, że po sukcesach "poloników" z FtF, Ścibora i innych, może warto aby właściciele TORO przemyśleli swój plan wydawniczy... Nawet do Dany myślę że by się sprzedawały do Armady i OKB w 72...

 

A już całkiem mi się marzy aby ktoś wydał zestaw do "polskich " pojazdów - znaki dywizyjne i kody jednostek na II KP i inne związki taktyczne - Studebackery, GMC z Airfixu i PST, nowe Bedfordy MWD/MWC Airfixa, Austiny Tilly, Half Tracki itd. itp...

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem. Panowie wstyd nie czytacie tego co napisane dwie nowe kalki wydane przez Toro są w najukochańszej skali 1/72, całe zamieszanie spowodowane zostało błędnie zakwalifikowanym przedziałem kalek przez sklep Martola do skali 1/35, wystarczy popatrzeć na nr katalogowe tych kalek.

http://www.martola.com.pl/pl1566/produkty51996/willys_jeep_in_polish_service

http://www.martola.com.pl/pl1566/produkty51995/captured_non_standard_vehicles_in_polish_service

 

I tu ode mnie duży ukłon do Tomasza Mańkowskiego. Pamiętam jak w jednej z naszych konwersacji na jesieni ubiegłego roku zapewniał mnie że kalki do polskich jeepów będą w 2014 roku i proszę słowa dotrzymał. To się nazywa Solidna Firma Dziękuję Tomaszu w imieniu swoim i wielu modelarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Arturze, diabeł zawsze tkwi w szczegółach kajam się ponieważ nie sprawdziłem "numerów seryjnych" , jedynie dla usprawiedliwienia podam , "iż że ponieważ" jak wczoraj sprawdzałem na stronie TORO to nie było tych kalek w zakładce "72"... ))

 

A Panu Tomaszowi składam niniejszym ogromne podziękowania

 

Michał

 

PS Ale DANA mogłaby być tez w 72 jak już "stoję przy mikofonie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Michale, ja również ucieszyłem się z obu zestawów kalek, szczególnie na jeepy mam ich sporo zgromadzonych z samego Dragona mam cztery z Airfixa trzy i jeszcze wychodzi nowy spadochroniarski z Airfixa. Druga kalka do zdobycznych i nietypowych też fajna ale kilka przykładów już mam z Armo, jedynie kusi kalka na Schimmwagena i Steyera kusi. Ale i tak nabędę obie. Pomału rynek się budzi na małą skalę myślę że taki trend zagości na dłużej. Bo jest jeszcze kilka pojazdów które mi się mażą w 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.