Skocz do zawartości

SdKfz 265 Panzerbefehlswagen 1/72


Mopek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w moim absolutnie pierwszym warsztacie. Powiedzmy, że kiedyś tam składałem modele, teraz chciałbym do tego wrócić i zacząć to robić po prostu bardziej profesjonalnie. Z racji ukazania się kolekcji "Wrzesień '39" postanowiłem, że to będą moje modele startowe, jak się nauczę czegoś kupię inną skalę.

Do rzeczy:

 

Zdjęcia wszystkich elementów, na moje szczęście nie jest ich dużo ;)

4xma.jpg

trvm.jpg

 

Po wstępnym złożeniu wyszła mi taka szpara, rozumiem, że powinienem ją zaszpachlować?

7dpv.jpg

rg8x.jpg

 

Niestety moja niedbałość zgubiła klakson

Teraz pytanie, czy lepiej zaszpachlować tę dziurę czy wstawić tam kawałek plastiku, który będzie symulował urwany klakson?

v317.jpg

hqkb.jpg

 

Czy takim podkładem mogę spokojnie malować? Dostałem go od znajomego, który kiedyś chciał zacząć przygodę z modelami, zakupił trochę rzeczy i zrezygnował.

dahe.jpg

 

Podsumowując:

Chcę nauczyć się malować modele. Samymi pędzlami, nie kupię aero bo uważam, że na początek przygody to nie ma sensu. Farbki do tego modelu masz już "w koszyku" w sklepie "Moje hobby".

Pytanie, jakie kolory farby/pigmentu zamówić by wykonać rdzę na tłumiku? Jeżeli można to poproszę link

Kolejne pytanie o reflektor. Podpowiecie jak go zrobic/pomalować?

 

Jestem otwarty na wszelkie słowa krytyki, nawet jeżeli to będą same bluzgi

Inaczej nie będę w stanie się niczego nauczyć bo zawszę będę twierdził, że jest dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję zapoznać się z warsztatem kolegi Mariusza - naprawdę warto. To powinno rozwiać niektóre twoje wątpliwości.

Co do reflektora to ja drążę środek, maluję na srebrno a potem zalewam Vallejo Still Water. Niektórzy rozbią szkło z wtłoczki po tabletkach, ale tego jeszcze nie próbowałem. Pigmenty rdzawe np MIG Interactive.

Przede wszystki się nie spiesz a unikniesz wielu baboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował coś mniej agresywnego do reflektorów, jak na przykład farbę konturową, przeźroczystą firmy Talents jest w niewielkich tubkach z lejkowatym zakończeniem co ułatwia aplikację, ja osobiście taką stosuję i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewzc.jpg

c61c.jpg

 

Pomalowałem model farbą podkładową jaką mam. Wszystko jak pisałem pędzlem.

Pytanie czy warto się bardziej postarać jeszcze z malowaniem tego podkładu? Dać drugą warstwę, żeby powierzchnia była idealnie równa?

Czy moje umiejętności malowania leżą i kwiczą?

Liczę na każdą krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.