Skocz do zawartości

czy cos z tego bedzie


ciekawka11

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz miec relacji z warsztatu, wystarczy ze bedziesz mial jakas dokumentacje zdjeciowa/rysunki techniczne. ktorych pelno na necie i juz mozesz dzialac. Naczepa nie jest trudna do wykonania.

 

Tak w ogole zapytam, jaka konkretnie naczepe chcesz zbudowac, do czego ona ma sluzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostrzego do zrobienia. Z tego co wiem to Italeri ma taka w ofercie jak nie chcesz sie bawic w scratch. Jezeli sie zdecydujesz sam ja zrobic od podstaw to wystarczy wpisac w google "timber semi trailers" i juz masz wystarczajaco duzo materialow aby zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tomek jeszcze interesuje mnie z czego najlepiej wykonac zawieszenie i jakis sklep z tymi profilami poli. Bo ma hobbyscie i mojehobby maja maly wybor i jeszcze problem mianowicie krzywo mi wychodza ciecia na tym polistyrenie a staram sie jak moge ;));/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje sie w sklepach w Polsce, wiem ze polistyren mozesz kupic na www.modelmakershop.com, dostaniesz tam cale arkusze A4 i wszelkiego rodzaju profile, a zawieszenie?, hm, ja bym nie kupywal zawieszenia na Twoim miejscu, poniewaz dostaniesz jakis tandetny odlew z zywicy no i do tego przeplacisz, najlepiej zrob sobie sam, to proste. Jako poduszki mozesz uzyc glowki z Lego, pasuja idealnie.

 

Ciecie polistyrenu - bedzie ci potrzebna metalowa linijka i sztywne ostrze (moze byc zyletka taka, jakie stosuja firmy medyczne, musi byc sztywna, nie tak jak te do golenia), odmierzasz kawalek, ktory chcesz odciac, przykladasz linijke i prowadzisz delikatnie, bez wiekszego nacisku zyletke wzdluz, potem odlamujesz, dalej mozesz oszlifowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zaczalbym od nowa, powinienem miec jakies zdjecia ramy to jak chcesz to Ci podesle pozniej.

Jak masz jakies pytania to nie krepuj sie zapytac, i koniecznie dawaj zdjecia warsztatu to ewentualne bledy mozesz sobie skorygowac na biezaco, na pewno inni tez Ci pomoga ;) .

 

P.S. Prosze, nie dawaj linkow, bo nikomu sie nie chce na nie klikac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie co powiecie na wykonanie zawieszenai w ten sposob nic nie jest sklejone wiem ze wyglada byle jak ale powiedzcie co sadziciem878.jpg aha i sprawdzilem wymiary z naczepy italeri i stwierdzilem ze glowki lego sa zbyt male na poduszki zawieszenia wiec zrobilem to tak... zalalem taka rureczke zywica (srednica odpowiada idealnie wymiarom z naczepy) 0tg9.jpg pocialem pozniej na odpowiednie kawalki i wstepnie oszlifowalem co sadzicie?q63y.jpg s7wo.jpg dojda jeszcze takie male kwadratowe odbojnikina gore i mocowanie osi

 

 

 

 

 

 

 

 

a to moj model zbudowany dlugi czas temu 9d15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie co powiecie na wykonanie zawieszenai w ten sposob nic nie jest sklejone wiem ze wyglada byle jak ale powiedzcie co sadzicie

 

Nie obraź się, ale wg mnie to rzeźba w g...nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 groszy ode mnie ale nie na temat samej pracy, tylko...całego tematu. Zadajesz pytania, coś tam pokazujesz, co nie robi na razie wielkiego wrażenia i...co ludzie tutaj mają Ci powiedzieć?

Masz na koncie 8 postów, żadnego portfolio, żadnej galerii, to Twój pierwszy temat. Nikt nie zna twoich możliwości, umiejętności, doświadczenia. Nikt więc nie jest w stanie napisać coś wielce sensownego, bo...na co stać bywających tu userów to wielu wie i gdyby zapytali tak samo...pewnie temat by wyglądał inaczej ale i jakość zaprezentowanych wykonanych prac wyglądała by inaczej.

Może...po za ta dosyć kiepsko zrobioną Suprą pokaż w osobnym temacie, swój "skill" w postaci wykonanych dotychczas modeli a na pewno łatwiej sie będzie niektórym, potrafiacym pomagać, ustosunkować i poradzić w tym konkretnym projekcie.

Jeśli jednak większość Twoich prac przypomina Supre...to chyba jeszcze za wcześnie jest na to, na co się obecnie porwałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.