Skocz do zawartości

T-72 M1 Revell 1:72


pavi92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam przygodę z modelarstwem i z pancerka. Jest to mój pierwszy model. Tak wiec proszę o rady jak i wyrozumiałość. [Zdjęcia były robione i będą robione Samsung Galaxy Note 3] te fotki które tu teraz zamieszczam robione były przy słabym świetle z wykorzystaniem lampy błyskowej w w/w telefonie.

Tak więc zaczynamy.

Na początek In-Box

20140201_181647_zps5kw5oooj.jpg

 

20140201_182012_zpsht61g69n.jpg

Z in-boxu to by było na tyle.

Teraz to co już wczoraj po dłubałem przy modelu:

20140201_211944_zpscdzmmydx.jpg

20140201_212007_zpsjrrqqxq7.jpg

20140201_230839_zpsvgz9h8qg.jpg

20140201_230857_zpsaewibkhb.jpg

Dziś może coś przy nim podłubie ale nie obiecuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek dobry model wybrałeś, pod względem sklejalności. Malowanie kadłuba - rozumiem że jeszcze co najmniej jedną warstwę farby dostanie? Ten zielony to jaka farba (producent, numer)? Bandaże na kołach dobrze wyszły (na ile na fotkach widać). Jakie malowanie planujesz, może polskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby akryle pactra dark green a31, black matt a46, silver a71. Tak kadłub dostanie jeszcze jedna warstwę. Malowanie takie jakie jest w instrukcji a są 3. Wybiorę najprostsze czyli tylko zieleń i czarny. Chce by ten model ładnie się prezentował a że to pierwszy model to nie chce przekombinować, budżet mam ograniczony gdyż urodziła mi się córeczka i trzeba mleko i pieluchy kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wygląda to beznadziejnie 3 posty jeden pod drugim. Przepraszam za to ale nie mogę z edytować postów...

Udało mi się założyć gąski oraz skleić prawie cały kadłub

20140206_211621_zpscnjhaeem.jpg

Wiem ze nie jest idealnie. Do nałożenia błota użyłem tamia wethering stick mud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia do poprawki. Mało na nich widać. Ale walą po oczach niepomalowane od wewnętrznej strony koła. Kolor liny holowniczej mocno dziwny - chyba że fotka przekłamuje? Przy pierwszym modelu odpuścił bym intensywne błocenie, najpierw warto zrobić "czyścioszka" żeby doświadczenia nabrać. Malowanie wg. instrukcji czarno-zielone czyli NRD-owiec będzie? Jakoś za NAL-em nie przepadam (etatowy npl na ćwiczeniach Układu Warszawskiego), ale czemu nie? Przynajmniej coś mniej typowego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.