Skocz do zawartości

Mazda MX-5 miata - Tamiya 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Skończyłem model, który robiłem z doskoku od zeszłego roku. Model mazdy wzbogacony o blaszki HobbyDesign, lakier to mieszanka boston grun z palety BMW z niebieską i złotą perłą gunze ( seria xc ).

Od siebie dodałem nowe boczki drzwiowe z podłokietnikami, pół-klatkę, folck. Składany dach został wycieniowany.

 

Karoseria - tu więcej zmian. Wyciąłem i dorobiłem z plexi obrysówki. Zrobiłem od podstaw przednie otwierane światła, dodałem kilka detali ( śrubki, żarówki ). Tylne światła dostały odbłyśniki ( polistyren, milliput i BMF ). Doszła też dokładka pod przednim zderzakiem.

 

Tak to się prezentuje:

 

galeria9.jpg

galeria10.jpg

galeria11.jpg

galeria12.jpg

galeria13.jpg

galeria14.jpg

galeria15.jpg

galeria16.jpg

galeria17.jpg

galeria1.jpg

galeria2.jpg

galeria18.jpg

galeria.jpg

galeria3.jpg

galeria4.jpg

galeria5.jpg

galeria6.jpg

galeria7.jpg

galeria8.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie , naprawde fajna robota, ten flock, ta klatka

Kiedys widzialem taka miate na wyscigach gorskich i ta klatka jak oryginal.

 

Jak widze to Twoje wykonanie to mam ochote schowac sie razem z moimi do szafy i nie wylazic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzięczne autko i fajny model.

Jak zobaczyłem dywaniki to mi się skojarzyło z popularnymi w latach 90' pokrowcami "misiami"

Do wycieniowanego dachu ładnie by pasowały wycieniowane fotele ;)

Jakbym miał na siłę szukać to trochę nierówna ramka tylnej tablicy i nierówne krawędzie klamek zewnętrznych. Znając życie, są to niedoskonałości "wyciągnięte" przez aparat i na żywo, przy ogólnym wrażeniu jakie robi model i doposażenie, pewnie nie rzucają się w oczy.

No i mi nie widzi się taki negatyw ale to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Szacun

To się nazywa prawdziwa ręczna robota... i to z takim efektem. Coś pięknego. W swojej kolekcji też mam ten egzemplarz Mazdy, ale ja pozostawiłem ją w konfiguracji standardowej.W Twoim autku lakier i wnętrze są po prostu powalające ( w przenośni i dosłownie )

 

Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.